آمارسازی کذب «محبوب‌فر» این بار درباره زادوولد/ دادستانی اعلام جرم کرد دشمن در مقابل اقتدار انقلاب اسلامی زمین گیر شده است/ شهید «قدبیگی» از مردان میدان علم و دانش و جهاد علمی بود انقلاب اسلامی مقتدرتر از هر زمانی به مسیر خود ادامه می دهد/شهید «قدبیگی» از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بود روحیه و مدیریت جهادی کشور را به بازدارندگی دفاعی و خودکفایی رسانده است/ شهید «قدبیگی» بر تارک جامعه دانشمندان جوان ایران اسلامی می درخشد شناسایی ۶بیمار مشکوک به «آبله میمونی»؛ تست ۳بیمار؛ منفی!/ تا این لحظه مورد مثبت Monkey pox نداشته ایم مراسم گرامیداشت اولین سالگرد سردار شهید«سعید مجیدی» برگزار می شود تقویت پوشش گیاهی راهکار حل بحران ریزگرد‌ها برگزاری اجلاسیه ایثارگران تعاون در دفاع مقدس در استان مرکزی اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر کنگره شهدای استان مرکزی نیمه دوم خرداد برگزار می شود واکنش آمریکا به توقیف نفتکش‌های یونانی به دست سپاه
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۴
کد خبر: 94429
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶

فضاسازی علیه سفر رئیس‌جمهور به روسیه، ناشی از عصبانیت است

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه، با بیان اینکه فضاسازی علیه سفر رئیس‌جمهور به روسیه، ناشی از عصبانیت عقبه فضاسازان است، گفت: در این سفر توافق‌های خوبی از جمله در زمینه حذف دلار از معاملات دو طرف و توسعه انرژی صورت گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ ابراهیم رضایی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه، در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اهمیت سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به روسیه گفت: سفر آقای رئیسی به روسیه سفر بسیار مهم و ارزشمندی بود که برکات و آثار آن در آینده مشخص خواهد شد.

وی اظهار داشت: اگرچه رویکرد اصلی این سفر اقتصادی بود، اما در کنار آن در راستای مسائل چندجانبه و بین‌المللی نیز مذاکرات بسیار خوبی صورت گرفت و توافقات خوبی هم در زمینه‌های مختلف انجام شد.

* توافق تهران - مسکو برای حذف دلار از معاملات دو طرف

وی با اشاره به توافقات مهم صورت گرفته در این سفر افزود: یکی از مهمترین توافقاتی که در این سفر صورت گرفت در راستای حذف دلار از معاملات دو طرف بود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: توسعه فعالیت‌ها در حوزه انرژی و ایجاد قطب انرژی در منطقه از توافقات دیگری بود که در این سفر انجام شد و علاوه بر آن، در خصوص پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا نیز مذاکره و قرار شد این گفتگوها ادامه داشته باشد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه تصریح کرد: در خصوص تهاتر کالا با روسیه به ویژه در حوزه کشاورزی نیز توافق‌های خوبی صورت گرفت و قرار شد در گام اول، سطح مبادلات تجاری با افزایش دو برابری نسبت به وضعیت فعلی، به 10 میلیارد دلار برسد که البته ظرفیت افزایش این مناسبات به 25 میلیارد دلار نیز وجود دارد.

وی تأکید کرد: توافقات صورت گرفته حتما بر روی اقتصاد کشور و معیشت جامعه تأثیر خوبی دارد و فضاسازی‌های صورت گرفته نیز عمدتا ناشی از عصبانیت عقبه فضاسازان در آمریکا و غرب است.

* در عالی‌ترین سطح از رئیس جمهور استقبال شد / لزوم اجرای دقیق توافقات صورت گرفته

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه گفت: این فضاسازی‌ها به تجربه تلخ آنها در موضوع مبارزه مشترک ایران و روسیه با تروریسم در منطقه و به هم خوردن معادلات غربی‌ها برای ایجاد ناامنی در غرب آسیا بر می‌گردد و در چنین شرایطی، از برخی جریانات داخلی تعجب می‌کنیم که سعی می‌کنند این سفر را زیر سؤال ببرند.

رضایی گفت: این جریانات سیاسی و رسانه‌ای توجه داشته باشند که رئیس جمهور در این سفر نماینده کل ملت ایران بوده و در عالی‌ترین سطح از ایشان استقبال شده و با بهترین کیفیت این سفر صورت گرفته است.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم توجه به اولویت‌ها برای اجرای توافقات صورت گرفته در این سفر گفت: زیرساخت‌های صادرات ما به روسیه از جمله در مسیر ریلی، باید هرچه سریعتر تکمیل شود و ارتباطات دریایی نیز باید توسعه یابد، لذا وزارت راه در این حوزه  وظیفه سنگینی به عهده دارد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس تصریح کرد: اگر توافق‌های این سفر به موقع اجرا شود، دستاوردهای خوب و ماندگاری برای تأمین منافع ملی ما به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار