آمارسازی کذب «محبوب‌فر» این بار درباره زادوولد/ دادستانی اعلام جرم کرد دشمن در مقابل اقتدار انقلاب اسلامی زمین گیر شده است/ شهید «قدبیگی» از مردان میدان علم و دانش و جهاد علمی بود انقلاب اسلامی مقتدرتر از هر زمانی به مسیر خود ادامه می دهد/شهید «قدبیگی» از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بود روحیه و مدیریت جهادی کشور را به بازدارندگی دفاعی و خودکفایی رسانده است/ شهید «قدبیگی» بر تارک جامعه دانشمندان جوان ایران اسلامی می درخشد شناسایی ۶بیمار مشکوک به «آبله میمونی»؛ تست ۳بیمار؛ منفی!/ تا این لحظه مورد مثبت Monkey pox نداشته ایم مراسم گرامیداشت اولین سالگرد سردار شهید«سعید مجیدی» برگزار می شود تقویت پوشش گیاهی راهکار حل بحران ریزگرد‌ها برگزاری اجلاسیه ایثارگران تعاون در دفاع مقدس در استان مرکزی اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر کنگره شهدای استان مرکزی نیمه دوم خرداد برگزار می شود واکنش آمریکا به توقیف نفتکش‌های یونانی به دست سپاه
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۰
کد خبر: 94408
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۳
دیارآفتاب گزارش می دهد؛

تعداد روزهای ناسالم هوای اراک به 146 روز رسید

بر اساس آمارهای موجود مردم اراک از ابتدای سال جاری تاکنون 146 روز با وضعیت هوای ناسالم مواجه بوده‌اند. این در حالی است که در سال گذشته ۵۲ روز با کیفیت هوای ناسالم در اراک به ثبت رسید.

به گزارش دیار آفتاب؛ براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان مرکزی، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ٢٤ساعت منتهی به ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۳ بهمن برابر با عدد ۱۰۷ و کیفیت هوا ناسالم برای گروههای حساس بوده است.

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای اراک در ساعت ۹ صبح امروز به 157 رسید که بیانگر کیفیت هوا ناسالم برای همه گروههای ناسالم است.

آلاینده مسئول در این شهر صنعتی، ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون و علت آلودگی پدیده وارونگی دما و افزایش آلاینده‌های جوی است.   

بر اساس آمارهای موجود مردم اراک از ابتدای سال جاری تاکنون 146 روز با وضعیت هوای ناسالم مواجه بوده‌اند. این در حالی است که در سال گذشته ۵۲ روز با کیفیت هوای ناسالم در اراک به ثبت رسید.

بنابر توصیه کارشناسان در مورد شرایط ناسالم، ضرورت دارد مردم به‌ویژه گروه‌های حساس سنی چون کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی، ریوی و سالمندان در خانه بمانند و از حضور و تردد در فضای باز بپرهیزند چون ذرات گرد و غبار کوچک هستند و می‌توانند با ورود به دستگاه تنفسی باعث آسیب تنفسی شوند.

بر اساس اعلام هواشناسی استان مرکزی پایداری هوا طی پنج روز آتی در استان می باشد. بر این اساس طی این مدت پتانسیل انباشت آلاینده های جوی تا حدی افزایش خواهد یافت  که  در برخی ساعات  موجب کاهش کیفیت هوا در اراک و سایر مناطق صنعتی استان خواهد شد.

انتهای پیام/

                                               

captcha
آخرین اخبار