آمارسازی کذب «محبوب‌فر» این بار درباره زادوولد/ دادستانی اعلام جرم کرد دشمن در مقابل اقتدار انقلاب اسلامی زمین گیر شده است/ شهید «قدبیگی» از مردان میدان علم و دانش و جهاد علمی بود انقلاب اسلامی مقتدرتر از هر زمانی به مسیر خود ادامه می دهد/شهید «قدبیگی» از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بود روحیه و مدیریت جهادی کشور را به بازدارندگی دفاعی و خودکفایی رسانده است/ شهید «قدبیگی» بر تارک جامعه دانشمندان جوان ایران اسلامی می درخشد شناسایی ۶بیمار مشکوک به «آبله میمونی»؛ تست ۳بیمار؛ منفی!/ تا این لحظه مورد مثبت Monkey pox نداشته ایم مراسم گرامیداشت اولین سالگرد سردار شهید«سعید مجیدی» برگزار می شود تقویت پوشش گیاهی راهکار حل بحران ریزگرد‌ها برگزاری اجلاسیه ایثارگران تعاون در دفاع مقدس در استان مرکزی اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر کنگره شهدای استان مرکزی نیمه دوم خرداد برگزار می شود واکنش آمریکا به توقیف نفتکش‌های یونانی به دست سپاه
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۵
کد خبر: 94389
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۰
دیارآفتاب به مناسبت سالروز تولد امام خمینی (ره) گزارش می دهد؛

عکس/خانه پدری امام خمینی(ره) در خمین

حضرت آیت الله العظمی سیدروح الله موسوی خمینی در اول مهر سال 1281 شمسی برابر با بیستم جمادی الثانی 1320 قمری، همزمان با زادروز حضرت زهرا (س) در شهرستان خمین به دنیا آمدند.

به گزارش دیار آفتاب؛ حضرت آیت الله العظمی سیدروح الله موسوی خمینی در اول مهر سال 1281 شمسی برابر با بیستم جمادی الثانی 1320 قمری، همزمان با زادروز حضرت زهرا (س) در شهرستان خمین به دنیا آمدند.

در دوران طفولیت، پدرشان که از عالمان آن دیار بود به شهادت رسید و سید روح الله از آن پس تحت سرپرستی مادر و عمه خود قرار گرفت.

حضرت امام(ره) در سن ۱۹ سالگی این خانه را در خمین برای ادامه تحصیل ترک کردند و به اراک و سپس به قم عزیمت نمودند، لیکن همچنان به این خانه‌ی پدری رفت و آمد می کردند.

ایشان پس از پشت سر گذاشتن دروس مقدماتی و سطح، در محضر آیت الله شیخ عبدالکریم حائری یزدی به فراگیری دروس خارج همت گماشتند و مورد توجه خاص استاد واقع شدند.

ایشان همزمان با تأسیس حوزه علمیه قم، به آن شهر عزیمت نموده و با استفاده از محضر پرفیض حضرات آیات شیخ علی اکبر یزدی و محمدعلی شاه آبادی، در علم هیئت، عرفان، حکمت و فلسفه، به درجه والایی دست یافتند.

خانه پدری امام خمینی (ره) در خمین یکی از بناهای زیبا و مثال زدنی دوره قاجاریه در بافت تاریخی خمین به‌شمار می‌رود. این خانه زیبا و بزرگ نمونه‌ای از معماری خانه‌های ایران است.

این بنای تاریخی حدود ۲۵۰۰ متر مربع مساحت دارد و شامل ۵بخش؛ حیاط اندرونی، حیاط بیرونی، حیاط دارای شبستان، حیاط موروثی امام (ره) و واحدهای ارتباطی و خدمات است.

این اثر در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۷۵ با شماره ثبت ۱۷۴۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار