آمارسازی کذب «محبوب‌فر» این بار درباره زادوولد/ دادستانی اعلام جرم کرد دشمن در مقابل اقتدار انقلاب اسلامی زمین گیر شده است/ شهید «قدبیگی» از مردان میدان علم و دانش و جهاد علمی بود انقلاب اسلامی مقتدرتر از هر زمانی به مسیر خود ادامه می دهد/شهید «قدبیگی» از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بود روحیه و مدیریت جهادی کشور را به بازدارندگی دفاعی و خودکفایی رسانده است/ شهید «قدبیگی» بر تارک جامعه دانشمندان جوان ایران اسلامی می درخشد شناسایی ۶بیمار مشکوک به «آبله میمونی»؛ تست ۳بیمار؛ منفی!/ تا این لحظه مورد مثبت Monkey pox نداشته ایم مراسم گرامیداشت اولین سالگرد سردار شهید«سعید مجیدی» برگزار می شود تقویت پوشش گیاهی راهکار حل بحران ریزگرد‌ها برگزاری اجلاسیه ایثارگران تعاون در دفاع مقدس در استان مرکزی اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر کنگره شهدای استان مرکزی نیمه دوم خرداد برگزار می شود واکنش آمریکا به توقیف نفتکش‌های یونانی به دست سپاه
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۶
کد خبر: 94388
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
در جلسه ستاد مدیریت کرونای استان مطرح شد؛

مرکزی دومین استان از نظر افزایش ابتلا به کرونا/ در صورت تایید، واکسیناسیون کودکان کمتر از 6 سال آغاز می شود

استاندار مرکزی گفت: تصمیماتی در مورد تزریق واکسن کرونا به کودکان کمتر از 6 سال در حال اتخاذ است که در صورت تایید نهایی در کمیته علمی ستاد ملی کرونا، مجوز واکسیناسیون این دسته از افراد نیز آغاز می شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان با اشاره به نواخته شدن زنگ خطر پیک ششم کرونا، گفت: علیرغم این موضوع، می توان با تمهیداتی در مقابل پیک ششم کرونا ایستادگی و آن را مهار کرد.

وی افزود: تصمیماتی در مورد تزریق واکسن کرونا به کودکان کمتر از 6 سال در حال اتخاذ است که در صورت تایید نهایی در کمیته علمی ستاد ملی کرونا، مجوز واکسیناسیون این دسته از افراد نیز آغاز می شود.

مخلص الائمه تصریح کرد: لازم است ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها نسبت به افزایش سطح رعایت بهداشت در مدارس اهتمام بورزند. همچنین ضروری است تا تزریق هر سه دوز واکسن در سطح استان انجام شود ولی توجه داشته باشند که در کنار آن رعایت موارد بهداشتی را داشته باشند چرا که صرف تزریق واکسن باعث مصونیت کامل در مقابل این بیماری نمی شود.

استاندار مرکزی با اشاره به پیش بینی سازمان بهداشت جهانی مبنی بر درگیر شدن 50درصد از کل جمعیت کره زمین با سویه امیکرون، گفت: افزایش بیش از 120درصدی ابتلا در استان در مقایسه دو هفته قبلی، زنگ خطر را به صدا در آورده است و نیاز است به جد پروتکل های بهداشتی رعایت شود تا در آستانه سال جدید نیازی به ایجاد محدودیت های اجتماعی نباشد.

وی با ضروری دانستن واکسیناسیون اتباع خارجی مقیم در استان، گفت: بایستی هماهنگی ها با کارفرمایان این افراد صورت بگیرد تا در محل کار تزریق واکسن آنها انجام شود.

مرکزی دومین استان از نظر افزایش ابتلا به کرونا در مقایسه دو هفته اخیر

همچنین بهروز اکرمی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار با اشاره به آمار افزایشی کرونا در 8شهرستان استان، گفت: مرکزی دومین استان از نظر افزایش آمار ابتلا به کرونا در مقایسه هفته های سوم و چهارم دی ماه بوده است که آماری نگران کننده است.

وی اضافه کرد: کارمندان ادارات موظفند دوز سوم واکسن خود را بزنند و در صورت عدم تزریق واکسن، با ارائه PCR منفی در محل کار حضور پیدا کنند. همچنین ضروری است دانشگاه ها، مدارس، اصناف و صنایع بزرگ نسبت به تزریق دوز سوم واکسن به کارمندان خود پیگیری کنند و تجمعات غیر ضروری خود را هم برگزار نکنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار