آمارسازی کذب «محبوب‌فر» این بار درباره زادوولد/ دادستانی اعلام جرم کرد دشمن در مقابل اقتدار انقلاب اسلامی زمین گیر شده است/ شهید «قدبیگی» از مردان میدان علم و دانش و جهاد علمی بود انقلاب اسلامی مقتدرتر از هر زمانی به مسیر خود ادامه می دهد/شهید «قدبیگی» از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بود روحیه و مدیریت جهادی کشور را به بازدارندگی دفاعی و خودکفایی رسانده است/ شهید «قدبیگی» بر تارک جامعه دانشمندان جوان ایران اسلامی می درخشد شناسایی ۶بیمار مشکوک به «آبله میمونی»؛ تست ۳بیمار؛ منفی!/ تا این لحظه مورد مثبت Monkey pox نداشته ایم مراسم گرامیداشت اولین سالگرد سردار شهید«سعید مجیدی» برگزار می شود تقویت پوشش گیاهی راهکار حل بحران ریزگرد‌ها برگزاری اجلاسیه ایثارگران تعاون در دفاع مقدس در استان مرکزی اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر کنگره شهدای استان مرکزی نیمه دوم خرداد برگزار می شود واکنش آمریکا به توقیف نفتکش‌های یونانی به دست سپاه
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۹
کد خبر: 94386
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک:

پیک امیکرون در کشور آغاز شده است/ همه شهرستان ها آمادگی مقابله با پیک امیکرون را داشته باشد

جمالیان گفت: در حال حاضر همه شهرستانهای استان با امیکرون درگیر شده اند و باید آمادگی لازم جهت رویارویی با پیک احتمالی امیکرون را داشته باشند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان، گفت: با توجه به آمار کرونا در استان و افزایش درگیری مردم با این بیماری خصوصا سویه امیکرون آن، بنظر می رسد پیش‌بینی ها در حال تبدیل شدن به واقعیت هستند.

وی افزود: گرچه امیکرون نسبت به دلتا ضعیف‌تر است ولی تجربه دیگر کشورها که زودتر از ایران درگیر با این سویه از کرونا شده اند نشان می دهد، با توجه به امکان سرایت بیشتر این بیماری، پیک بیماری به صورت ناگهانی ایجاد شده و به سرعت هم فروکش کرده است. در کنار آن افزایش بستری و مرگ و میر افراد مبتلا به این سویه نیز گزارش شده است.

جمالیان با بیان اینکه در سطح ملی تصمیمی برای ایجاد محدودیت و تعطیلی اصناف و مشاغل نیست، تصریح کرد: با توجه به این تصمیم، نیاز است همکاری مردم جهت رعایت پروتکل ها بیشتر شود تا شرایط به سمتی پیش نرود که مجبور به تغییر تصمیم شویم. لذا رعایت پروتکل ها باید به عنوان وظیفه ای اجتماعی به حساب بیاید و همه خود را ملزم به رعایت آن بدانند. لازم به ذکر است میزان رعایت ها و زدن ماسک نسبت به هفته های گذشته بیشتر شده ولی همچنان با وضع مطلوب فاصله دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: طبق اعلام وزارت بهداشت، پیک امیکرون در کشور آغاز شده و در اکثر استانها روند افزایشی ابتلا به کرونا ثبت شده است. لذا بایستی رعایت ها بیشتر شود چرا که اگر این مهم انجام نگیرد باعث ایجاد مشکلات جدی در استان می شود. در حال حاضر همه شهرستانهای استان نیز با امیکرون درگیر شده اند و باید آمادگی لازم جهت رویارویی با پیک احتمالی امیکرون را داشته باشند.

وی با اشاره به آمار واکسیناسیون در سطح استان، تشریح کرد: تا به امروز ۹۴.۴ درصد جامعه هدف بالای ۱۲ سال دوز اول، ۸۶.۱ درصد دو دوز و ۲۸.۶ درصد سه دوز واکسن خود را دریافت کرده اند. البته تزریق دوز سوم مطابق انتظار پیش نرفت چرا که توقع این بود که افراد بیشتری برای تزریق دوز سوم مراجعه کنند.

جمالیان تصریح کرد: بایستی تمهیداتی اندیشیده شود تا تزریق دوز سوم(یادآور) برای افراد حاضر در مراکز تجمیعی خصوصا خوابگاه ها، دانشگاه ها و مدارس اجباری شود و برای استنکاف کنندگان از قانون، غیبت غیر موجه منظور شود. همچنین نیاز است در ادامه این قانون برای صنایع پر جمعیت نیز اعمال شود.

علیمحمدی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیز با اشاره به آمار افزایشی کرونا در مقایسه هفته چهارم و سوم دی ماه، تشریح کرد: میزان ابتلا به کرونا از 274 مورد به 611 مورد(123درصد افزایش) ، میزان بستری از 16 مورد به 41 مورد(156درصد افزایش) و میزان مرگ و میر در هر دو هفته یک مورد گزارش شده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار