آمارسازی کذب «محبوب‌فر» این بار درباره زادوولد/ دادستانی اعلام جرم کرد دشمن در مقابل اقتدار انقلاب اسلامی زمین گیر شده است/ شهید «قدبیگی» از مردان میدان علم و دانش و جهاد علمی بود انقلاب اسلامی مقتدرتر از هر زمانی به مسیر خود ادامه می دهد/شهید «قدبیگی» از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بود روحیه و مدیریت جهادی کشور را به بازدارندگی دفاعی و خودکفایی رسانده است/ شهید «قدبیگی» بر تارک جامعه دانشمندان جوان ایران اسلامی می درخشد شناسایی ۶بیمار مشکوک به «آبله میمونی»؛ تست ۳بیمار؛ منفی!/ تا این لحظه مورد مثبت Monkey pox نداشته ایم مراسم گرامیداشت اولین سالگرد سردار شهید«سعید مجیدی» برگزار می شود تقویت پوشش گیاهی راهکار حل بحران ریزگرد‌ها برگزاری اجلاسیه ایثارگران تعاون در دفاع مقدس در استان مرکزی اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر کنگره شهدای استان مرکزی نیمه دوم خرداد برگزار می شود واکنش آمریکا به توقیف نفتکش‌های یونانی به دست سپاه
شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۰
کد خبر: 94383
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
دبیر بنیاد غدیر استان مرکزی:

محور برگزاری برنامه‌های ولادت امام علی(ع) مناطق حاشیه‌نشین است

مرادی گفت: در ایام ولادت امیرالمؤمنین(ع) که همزمان با ایام الله دهه فجر است برنامه های متنوعی در استان پیش بینی شده که محور برگزاری برنامه ها مناطق حاشیه‌نشین است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام هاشم مرادی دبیر بنیاد غدیر استان مرکزی در نشست هماهنگی برنامه های ولادت امیرالمؤمنین(ع) در اراک با حضور دستگاه‌ها و نهادهای انقلابی گفت: خوشبختانه استان مرکزی همان‌گونه که در مقاطع حساس انقلاب اسلامی خوش درخشیده در حوادثی چون کرونا موفق عمل کرد و مردم با حضور مؤثرشان حماسه‌های بزرگی خلق کردند و این برگرفته از نعمت ولایت و رهبری است که مردم را در کنار یکدیگر قرار داده است.

مرادی اظهار کرد: مردم استان مرکزی در وقایعی چون غدیر با حضور چشمگیر خود حماسه‌های بزرگی خلق کردند و استان مرکزی در اقداماتی چون اطعام غدیر و برنامه‌های محله محور در ایام غدیر ارادت و عشق خود را نسبت با امیرالمؤمنین(ع) نشان دادند و به استان‌های دیگر الگو ارائه کردند.

وی ادامه داد: بنیاد غدیر استان مرکزی در طی این سال‌ها اولویت برنامه‌های خود را ترویج و توسعه فرهنگ ولایتمداری و تبیین مسئله امامت و ولایت و تقویت گفتمان ولایتمداری قرار داده و همواره برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام‌های بلندی برداشته و از کلیه دستگاه‌ها دعوت می‌کنیم ما را در این مسیر یاری دهند.

دبیر بنیاد غدیر استان مرکزی افزود: خوشبختانه کنگره شهدای استان مرکزی در طی این سال‌ها منشا خدمات زیادی برای استان بوده که ساختار و سازمان کنگره کمک های زیادی به بنیاد غدیر داشته که قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه حرکت سپاه و بسیج برای ترویج ولایتمداری و تبیین مسئله امامت و ولایت شتابنده و قابل تقدیر است بیان کرد: در طی سال های گذشته با برگزاری برنامه های مبتکرانه و خلاقانه برکات زیادی برای نسل جوان به همراه داشته است.

مرادی گفت: توجه به محرومین و نیازمندان از شاخصه های سیره امیرالمومنین(ع) است و سپاه با روحیه مکتبی و معنوی در این مسیر شتابنده حرکت می کند و اقدامات مهمی انجام داده است.

دبیر بنیاد غدیر استان مرکزی افزود: تبیین مسئله غدیر و ولایت نیازمند عزم همگانی و مشارکت همه جانبه دارد که خوشبختانه استان مرکزی در این راستا نمره قابل قبولی کسب کرد و یکی نهادهای اثرگذار در این راستا سپاه و بسیج است.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد فعالیت های بنیاد غدیر استان مرکزی در سالجاری ایجاد نشاط اجتماعی و انقلابی و توجه به مناطق حاشیه نشین بوده اضافه کرد: مهمترین دستگاهی که این بنیاد را یاری داده و منشا خیرات و برکات فراوانی بوده سپاه و بسیج است و البته کمیته امداد، شهرداری و سایر دستگاه ها نیز مشارکت داشته اند.

مرادی گفت: برگزاری نمایش امضای خدا در ایام غدیر گذشته و نمایشگاه غدیر مهمترین برنامه استان بود که بیش از ۵۰۰ هزار نفر در این برنامه حضور داشتند و نقطه قوت برنامه های غدیر حضور و نقش آفرینی مردم بود و این پیامد مهمی دارد که هرکجا مردم وارد شده اند حماسه های بزرگی خلق شده و این مسئله باید مورد توجه برنامه های آینده باشد.

دبیر بنیاد غدیر استان مرکزی یادآور شد: در ایام ولادت امیرالمومنین(ع) که همزمان با ایام الله دهه فجر است برنامه های متنوعی پیش بینی شده که محور برگزاری برنامه ها مناطق حاشیه نشین است.

وی ادامه داد: رویکرد اصلی برنامه های ولادت امیرالمومنین(ع) خدمت رسانی به مردم و ولی نعمتان است که با مسجد محوری و مشارکت و هم افزایی دستگاه ها و نهادهای انقلابی و خدمت رسان انجام خواهد شد.

مرادی با اشاره به اینکه ایجاد نشاط اجتماعی همراه با معنویت برای پیشرفت جامعه یک ضرورت مهم است افزود: همه باید برای تحقق این مسئله مشارکت داشته باشند.

دبیر بنیاد غدیر استان مرکزی خاطرنشان کرد: برنامه های ایام ولادت امیرالمومنین(ع) با هدف تبیین سیره آن حضرت و تقویت ارزش های اسلامی از هفته اول بهمن ماه آغاز خواهد شد که برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی در مساجد، تکریم و تجلیل از خانواده های معظم شهدا، برنامه های حمایتی برای نیازمندان، ویزیت رایگان در حاشیه برنامه ها، مشاوره های حقوقی و برگزاری میزهای خدمت از جمله برنامه های مهم در این ایام است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار