آمارسازی کذب «محبوب‌فر» این بار درباره زادوولد/ دادستانی اعلام جرم کرد دشمن در مقابل اقتدار انقلاب اسلامی زمین گیر شده است/ شهید «قدبیگی» از مردان میدان علم و دانش و جهاد علمی بود انقلاب اسلامی مقتدرتر از هر زمانی به مسیر خود ادامه می دهد/شهید «قدبیگی» از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بود روحیه و مدیریت جهادی کشور را به بازدارندگی دفاعی و خودکفایی رسانده است/ شهید «قدبیگی» بر تارک جامعه دانشمندان جوان ایران اسلامی می درخشد شناسایی ۶بیمار مشکوک به «آبله میمونی»؛ تست ۳بیمار؛ منفی!/ تا این لحظه مورد مثبت Monkey pox نداشته ایم مراسم گرامیداشت اولین سالگرد سردار شهید«سعید مجیدی» برگزار می شود تقویت پوشش گیاهی راهکار حل بحران ریزگرد‌ها برگزاری اجلاسیه ایثارگران تعاون در دفاع مقدس در استان مرکزی اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر کنگره شهدای استان مرکزی نیمه دوم خرداد برگزار می شود واکنش آمریکا به توقیف نفتکش‌های یونانی به دست سپاه
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۹
کد خبر: 94373
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷
نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در گفتگوی اختصاصی با دیارآفتاب:

طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک نیاز به بازنگری اساسی دارد

کریمی گفت: با توجه به گذشت نزدیک به 15 سال از مصوبات طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک، نیاز است تا بازنگری اساسی در این طرح به عمل بیاید و مورد تصویب هیئت وزیران قرار بگیرد تا تکالیف جدیدی برای دستگاه ها تعیین شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع مجلس با حضور در دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب با مدیر و خبرنگاران این پایگاه خبری دیدار و گفتگو کرد.

وی با اشاره به وضعیت هوای شهرهای صنعتی استان از جمله اراک، ساوه، شازند و تعدادی از روستاهای اطراف آنها، گفت: طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک که مصوبه هیئت وزیران است در سال 1387 ابلاغ و از همان سال تکالیفی برای دستگاه های مختلف با زمان بندی و اعتباراتی، معین شده بود. قطعا اگر تمام وظایف آورده شده در طرح جامع به طور کامل اجرایی می شد هوای اراک وضعیت بهتری داشت.

کریمی تصریح کرد: ولی طبق بررسی های صورت گرفته حداکثر 40 تا 50 درصد از مصوبات آن طرح اجرایی شده است. البته با توجه به گذشت نزدیک به 15 سال از مصوبات طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک، نیاز است تا بازنگری اساسی در این طرح به عمل بیاید و مورد تصویب هیئت وزیران قرار بگیرد تا تکالیف جدیدی برای دستگاه ها تعیین شود.

نماینده مردم اراک با بیان اینکه آلودگی هوای اراک باعث ایجاد مشکلات جدی برای شهروندان شده است، خاطرنشان کرد: مسئولان اجرایی استان و کشور وظیفه دارند تا برای بهبود وضعیت هوای اراک تلاش کرده و آلایندگی را از این شهر زدوده یا به حداقل برسانند تا حق مردم که برخورداری از هوای سالم و پاک است به آنان بازگردانده شود.

از ابتدای امسال تاکنون ۱۴۵ روز ناسالم در اراک به ثبت رسیده است که ۱۲۷ روز برای گروه‌های حساس ناسالم بوده، ۱۶ روز برای تمام گروه‌های سنی در وضعیت خطرناک قرار داشته، یک روز بسیار ناسالم و یک روز خطرناک نیز سپری شده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار