آمارسازی کذب «محبوب‌فر» این بار درباره زادوولد/ دادستانی اعلام جرم کرد دشمن در مقابل اقتدار انقلاب اسلامی زمین گیر شده است/ شهید «قدبیگی» از مردان میدان علم و دانش و جهاد علمی بود انقلاب اسلامی مقتدرتر از هر زمانی به مسیر خود ادامه می دهد/شهید «قدبیگی» از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بود روحیه و مدیریت جهادی کشور را به بازدارندگی دفاعی و خودکفایی رسانده است/ شهید «قدبیگی» بر تارک جامعه دانشمندان جوان ایران اسلامی می درخشد شناسایی ۶بیمار مشکوک به «آبله میمونی»؛ تست ۳بیمار؛ منفی!/ تا این لحظه مورد مثبت Monkey pox نداشته ایم مراسم گرامیداشت اولین سالگرد سردار شهید«سعید مجیدی» برگزار می شود تقویت پوشش گیاهی راهکار حل بحران ریزگرد‌ها برگزاری اجلاسیه ایثارگران تعاون در دفاع مقدس در استان مرکزی اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر کنگره شهدای استان مرکزی نیمه دوم خرداد برگزار می شود واکنش آمریکا به توقیف نفتکش‌های یونانی به دست سپاه
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۵
کد خبر: 94291
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
سرپرست محیط زیست استان مرکزی:

اقدامات خوبی برای کاهش آلودگی هوا انجام شده/ اراک سومین شهر آلوده کشور در سال ۱۴۰۰

مصطفوی با اشاره به ثبت 145 روز آلوده در اراک تا به امروز، گفت: اقدامات خوبی برای کاهش آلودگی هوا انجام شده است ولی امسال با توجه به کاهش 35درصدی بارندگی در سال جاری، شاهد افزایش روزهای آلوده بوده ایم.

به گزارش دیار آفتاب؛ مصطفوی سرپرست حفاظت محیط زیست استان مرکزی در مورد افزایش چشمگیر روزهای ناسالم هوای اراک در سال جاری گفت: اقدامات خوبی برای کاهش آلودگی هوا انجام شده است ولی امسال با توجه به کاهش 35درصدی بارندگی در سال جاری، شاهد افزایش روزهای آلوده بوده ایم.

وی افزود: کیفیت هوای شهرها ارتباط بسیار مستقیمی با تغییرات اقلیمی دارد به این معنی که اگر شرایط آب و هوایی تغییر کند اثر مستقیم خود را بر روی آلودگی هوا بجا می گذارد. لذا خشکسالی ایجاد شده در سال گذشته باعث می شود حداقل تا شش ماه ابتدایی امسال، تمام آلودگی هوای شهر متاثر از وجود ریزگردهای ناشی از خشکسالی باشد.

سرپرست حفاظت محیط زیست استان مرکزی تصریح کرد: در شش ماهه دوم همواره انتظار داریم با پدیده وارونگی دما یا همان اینورژن مواجه باشیم که باعث می شود تا آلایندگی فعالیت های خودرویی و صنایع، محبوس شده و تشدید آلودگی هوا را در پی داشته باشد.

وی با اشاره به ثبت 145 روز آلوده تا به امروز، گفت: اراک در سال ۱۴۰۰ تا به امروز سومین شهر کشور از نظر ثبت روزهای آلوده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار