مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان مرکزی خبر داد:

دسترسی 79درصد روستاهای استان مرکزی به اینترنت/ تمامی روستاهای بالای 10 خانوار مرکزی تا سال آینده به اینترنت متصل می شوند

مهدوی با بیان اینکه بایستی بستر مناسب جهت اتصال روستاها به شبکه اینترنت فراهم شود، گفت: در مجموع حدود 25 روستا در حال اتصال و تمامی روستاهای بالای 10 خانور استان(150 روستای دیگر) تا سال 1401 به شبکه اینترنتی متصل خواهند شد.
کد خبر: ۹۴۲۹۰ تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱

به گزارش دیار آفتاب؛ لادن مهدوی مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان مرکزی گفت: یکی از اولویت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به تبع آن اداره کل ارتباطات استان، توسعه اینترنت پرسرعت و تامین ارتباطات با کیفیت در مناطق روستایی است که این مهم از طریق طرح خدمات اجباری روستایی (USO) در حال اجرا است.

مهدوی در خصوص وضعیت اینترنت روستاهای استان اظهار کرد: حدود 79 درصد از روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات (اینترنت) دسترسی دارند.

وی افزود: 172روستا تحت پوشش اپراتور همراه اول، 477روستا تحت پوشش اپراتور ایرانسل، 119 روستا تحت پوشش اپراتور های‌وب و 222 روستا نیز از طریق کابل به شبکه ارتباطی متصل هستند.

مهدوی تصریح کرد: تا به امروز 676 روستا به شبکه ارتباطی اینترنت متصل هستند. یک سری از روستاها نیز بستر مناسب برای اتصال به اینترنت را ندارند.

وی با بیان اینکه بایستی بستر مناسب جهت اتصال روستاها به شبکه اینترنت فراهم شود، خاطرنشان کرد: در مجموع حدود 25 روستا در حال اتصال و 150 روستای دیگر تا سال 1401 به شبکه اینترنتی متصل خواهند شد.

انتهای پیام/