۸۵ درصد درخواست های مردم در سفرهای استانی پاسخ داده شده است ماجرای نقل‌قول غلط از الجزیره درباره دیدار امیر قطر با رهبر انقلاب/ آیا رهبر ایران سخنی از سازش گفت؟ بازگشت «هفت گاو لاغر» پس از چهار هزار سال توقيف 4 دستگاه خودروي شوتي حامل بيش از 7 ميليارد ريال کالاي قاچاق در اراک سردار شریف: مقر‌های اسرائیل در اطراف ایران را برنمی‌تابیم / سپاه منهای مردم هویتی برای خود قائل نیست هیچ‌گونه نگرانی در حوزه آرد و نان در استان مرکزی وجود ندارد الزام کاهش 30تا 60درصدی مصرف ادارات استان مرکزی قابلیت تبدیل‌شدن جنوب کشور به قطب دامپروری و صنایع تبدیلی/ دامداران در انتظار وعده‌های مدیران روحانی در دولت رئیسی پلمب عطاری توزیع کننده داروهای غیرمجاز در اراک طرح مردمی سازی یارانه‌ها سرآغاز ایجاد تحول در نظام اقتصادی کشور است
یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۶
کد خبر: 94262
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
مخلص‌الائمه:

سهیمه خبرنگاران در جهش تولید مسکن دو برابر شود/سکونت 46 درصد جمعیت استان در اراک

استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به اینکه شمار بسیاری از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای استان جوان هستند و امکان خانه‌دار شدن آنها بدون استفاده از طرح جهش تولید مسکن میسر نیست، از اداره کل راه و شهرسازی استان انتظار می‌رود نسبت به افزایش سهمیه این قشر تا ۲ برابر موجود اقدام کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ مخلص‌الائمه استاندار مرکزی در شورای مسکن استان گفت: همانطور که دولت سیزدهم در سال جاری تمام ظرفیت و توانایی خود را برای مقابله با ویروس کرونا و واکسیناسیون عمومی بکار گرفت، سال آینده نیز از همه ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود برای رشد اقتصادی کشور استفاده می‌کند.

مخلص‌الائمه اظهار کرد: طرح جهش تولید مسکن یکی از برنامه‌های جدی و اساسی دولت حتی پیش از آغاز فعالیت دولت برای گسترش عدالت و رشد اقتصادی بود که در استان مرکزی با ساخت هشت هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی اجرایی می‌شود.

وی افزود: تمامی فرآیندها و ضوابط قانونی طرح جهش مسکن در این استان رعایت شده و در صورتی که سهمیه‌ای خارج از قانون به فردی واگذار شود بالافاصله حق سهم از آن فرد سلب و به مشمولین واقعی واگذار شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به اینکه شمار بسیاری از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای استان جوان هستند و امکان خانه‌دار شدن آنها بدون استفاده از طرح جهش تولید مسکن میسر نیست، از اداره کل راه و شهرسازی استان انتظار می‌رود نسبت به افزایش سهمیه این قشر تا ۲ برابر موجود اقدام کند.

مخلص‌الائمه گفت: طرح جهش تولید مسکن با جدیت در استان مرکزی پیگیری می‌شود و زمین این طرح از اراضی موقوفه کشاورزی در مجاورت اراک با تغییر کاربری و الحاق به شهر تامین و پیمانکار مربوطه نیز انتخاب شده که آغاز عملیات اجرایی این طرح به زودی و با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور انجام می‌شود.

وی ادامه داد:شهر اراک به عنوان مرکز استان مرکزی ۴۶ درصد از مجموع جمعیت این استان را در خود جای داده و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در واگذاری زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در این شهر همکاری مطلوبی داشت که جای تقدیر دارد.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: طرح جهش تولید مسکن در استان مرکزی در ۲۱۰ هزار متر مربع مسکونی، ۳۳ هزار متر مربع فضای آموزشی، هشت هزار و ۳۰۰ متر مربع فضای فرهنگی، سه هزار متر مربع فضای ورزشی، ۱۲۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع فضای سبز و ۱۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع فضای اداری و انتظامی اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار