۸۵ درصد درخواست های مردم در سفرهای استانی پاسخ داده شده است ماجرای نقل‌قول غلط از الجزیره درباره دیدار امیر قطر با رهبر انقلاب/ آیا رهبر ایران سخنی از سازش گفت؟ بازگشت «هفت گاو لاغر» پس از چهار هزار سال توقيف 4 دستگاه خودروي شوتي حامل بيش از 7 ميليارد ريال کالاي قاچاق در اراک سردار شریف: مقر‌های اسرائیل در اطراف ایران را برنمی‌تابیم / سپاه منهای مردم هویتی برای خود قائل نیست هیچ‌گونه نگرانی در حوزه آرد و نان در استان مرکزی وجود ندارد الزام کاهش 30تا 60درصدی مصرف ادارات استان مرکزی قابلیت تبدیل‌شدن جنوب کشور به قطب دامپروری و صنایع تبدیلی/ دامداران در انتظار وعده‌های مدیران روحانی در دولت رئیسی پلمب عطاری توزیع کننده داروهای غیرمجاز در اراک طرح مردمی سازی یارانه‌ها سرآغاز ایجاد تحول در نظام اقتصادی کشور است
یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۵
کد خبر: 94259
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی:

سهیمه استان مرکزی در جهش تولید مسکن ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد است

مرزبان گفت: در قانون جهش تولید مسکن سهیمه استان مرکزی ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد است که ۱۹ هزار واحد مربوط به شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران و ۴۲ هزار واحد درسایر شهرهای استان مرکزی است.

به گزارش دیار آفتاب؛ احمد مرزبان مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در شورای مسکن استان گفت: در قانون جهش تولید مسکن سهیمه استان مرکزی ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد است که ۱۹ هزار واحد مربوط به شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران و ۴۲ هزار واحد درسایر شهرهای استان مرکزی است.

مرزبان اظهار کرد: تا به امروز علاوه بر حدود ۱۰ هزار واحد که در حال اجرا است ۴۹۲ هکتار نیز به استعداد ساخت ۲۹ هزار واحد برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: در طرح اقدام ملی مسکن نیز ۲۱ هزار و ۲۹ واحد سهیمه ابلاغی استان مرکزی بود که ۱۲ هزار و ۴۰۰ واحد مربوط به شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران و مابقی برای سایر شهرها بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی بیان کرد: در قانون جهش تولید مسکن به جهت حداقل یک میلیون واحد مسکونی توسط مجلس شورای اسلامی در زمان دولت مردمی سیزدهم به تصویب رسید در این راستا یک صندوق ملی در بخش های مقرر شده ظرف سه ماه تشکیل شود که این اتفاق رخ داده است.

مرزبان افزود: در راستای تحقق اهداف نهضت ملی مسکن با توجه به کمبود زمین در اراک، یکی از شیوه های تامین زمین استفاده از اراضی اوقافی بود که در اراک برای اولین بار در کشور از این فرمول استفاده شده و حدود ۷۰ هکتار از اراضی اوقافی به محدوده الحاق شد که بعد از الحاق طراحی صورت گرفته و در این طراحی ۸۱۰۰ واحد جانمایی و تغییر کاربری از زراعی به مسکونی انجام شده است.

وی گفت: در این طرح متقاضیان باید ۲۶ میلیون تومان به حساب اوقاف به عنوان پذیره و ۴۰ ملیون تومان به حساب مسدودی خود در بانک مسکن واریز کنند که تا ۳۰ دی مهلت واریز وجه دارند و از آنجایی که دوبرابر ظرفیت واجد شرایط وجود دارد لذا در صورت عدم پرداخت جایگزین خواهند شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اظهار کرد: شیوه واگذاری زمین دولتی به ۲ صورت اجاره داری به صورت ۹۹ ساله و فروش اقساطی است که در جهش تولید مسکن از روش نخست استفاده شده است.

مرزبان خاطنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی موظف است برای اجرای برنامه حمایتی نسبت به واگذاری اراضی مورد نیاز ساخت مسکن به صورت یک عقد ۹۹ ساله اقدام کند، عقد اجاره برای سال اول حداکثر معادل ۲۰ درصد قیمت منطقه ای زمین مسکونی متناسب با قدرالسهم هر متقاضی در همان سال با یک درصد ارزش کارشناسی روز زمین در ابتدای سال واگذاری تعیین می شود و این رقم برای سالهای آینده تا ۹۹ سال سالانه به میزان ۱۵ درصد افزایش میابد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار