مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی:

۵۴ درصد مجموع مسکن‌های روستایی استان مرکزی مقاوم‌سازی شده‌اند

رضافرح گفت: مجموع مسکن‌های روستایی استان مرکزی ۱۰۴ هزار واحد است که ۵۵ هزار واحد معادل ۵۴ درصد مجموع این واحدهای مسکونی با اعطای ۱۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات از سوی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مقاوم سازی شده است.
کد خبر: ۹۴۲۵۷ تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱

به گزارش دیار آفتاب؛ رضافرح مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی در شورای مسکن استان گفت: ساخت هفت‌ هزار و ۴۲۵ واحد مسکونی در طرح جهش ملی تولید مسکن در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و روستاها در این اداره کل هدفگذاری شده که تمام ظرفیت برای ساخت و بهره‌برداری از این طرح بکار گرفته می‌شود.

رضافرح اظهار کرد: از این تعداد، یک‌هزار و ۴۴۶ واحد به بانک معرفی شده‌اند، یک‌هزار و ۲۳۵ واحد عقد قرارداد، یک‌هزار و ۳۴۶ واحد پروانه ساخت دریافت کرده‌اند، یک‌هزار و ۶۲۸ واحد در مرحله پی‌کنی، یک‌هزار و ۲۴۴ واحد در مرحله اجرای فونداسیون، ۵۹۶ واحد در مرحله اسکلت، ۴۴۶ واحد در مرحله سقف، ۱۰۳ واحد سفت‌کاری و ۳۶ واحد نیز پایان کار را دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: مجموع مسکن‌های روستایی استان مرکزی ۱۰۴ هزار واحد است که ۵۵ هزار واحد معادل ۵۴ درصد مجموع این واحدهای مسکونی با اعطای ۱۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات از سوی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مقاوم سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: سهمیه مقاومت سازی مسکن روستایی در سال جاری سه هزار و ۷۴۵ واحد است و بخش عمده‌ای از این واحدها به بانک‌های عامل معرفی شدند و ۵۵۰ واحد نیز تکمیل و پایان کار را دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/