ماجرای نقل‌قول غلط از الجزیره درباره دیدار امیر قطر با رهبر انقلاب/ آیا رهبر ایران سخنی از سازش گفت؟ بازگشت «هفت گاو لاغر» پس از چهار هزار سال توقيف 4 دستگاه خودروي شوتي حامل بيش از 7 ميليارد ريال کالاي قاچاق در اراک سردار شریف: مقر‌های اسرائیل در اطراف ایران را برنمی‌تابیم / سپاه منهای مردم هویتی برای خود قائل نیست هیچ‌گونه نگرانی در حوزه آرد و نان در استان مرکزی وجود ندارد الزام کاهش 30تا 60درصدی مصرف ادارات استان مرکزی قابلیت تبدیل‌شدن جنوب کشور به قطب دامپروری و صنایع تبدیلی/ دامداران در انتظار وعده‌های مدیران روحانی در دولت رئیسی پلمب عطاری توزیع کننده داروهای غیرمجاز در اراک طرح مردمی سازی یارانه‌ها سرآغاز ایجاد تحول در نظام اقتصادی کشور است گام بزرگ برای ساخت آواکس و پرنده جمع‌آوری سیگنال در کشور با رونمایی از «سیمرغ» / بازار پر رونق خرید هواپیماهای تاکتیکی سبک در اروپا و آسیا+عکس
یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۴
کد خبر: 94256
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی خبر داد

پیشرفت 85 درصدی ساخت 3 هزار واحد محرومین در استان مرکزی

زندوکیلی با اشاره به اینکه ساخت 3 هزار واحد مسکونی برای محرومین در دست ساخت است گفت: ساخت مسکن محرومین از حدود یک سال و نیم گذشته آغاز شده و در حال حاضر بالای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ زندوکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی در جلسه شورای مسکن استان گفت: ساخت مسکن محرومین از حدود یک سال و نیم گذشته آغاز شده و در حال حاضر بالای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بخشی توسط بسیج سازندگی، بخشی بنیاد مسکن مدیریت شده است.

زندوکیلی اظهار کرد: مجموعا حدود ۳ هزار واحد در سطح استان و عمدتا در روستاها مدیریت شده که هزار واحد صرفا برای کمیته امداد و ۲ هزار واحد برای سایر محرومین بوده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در روستاها تقریبا افراد واجد شرایط بدون مسکن وجود ندارد اما در شهرها همچنان موجود است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: در سنوات گذشته بیش از ۴۰ کتابخانه، بیش از ۴۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و خانه‌های عالم ایجادشده است.

زندوکیلی بیان کرد: پروژه ۸۱۰۰ واحدی طرح جهش مسکن در اراک آغاز شده و در مرحله طراحی است که در شورای اداری اخیر با حضور استاندار قرعه کشی انجام و مهلت پرداخت وجه برای متقاضیان اعلام شد.

وی یادآور شد: در سال‌های مختلف از زمان مسکن مهر و مسکن امید و اقدام ملی و جهش ملی بر ماده ۱۰ و ارائه زمین‌های دولتی مازاد دستگاه‌ها به دولت برای ایجاد مسکن تأکید شده که در کشور تحقق کمی داشته چون اراضی در حد محدود هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: اگر اوقاف به‌عنوان یک زمین‌دار بزرگ در کشور در تأمین زمین طرح ساخت مسکن ورود کرده است اقدام بزرگی محسوب می‌شود.در حال حاضر در اراک برای اولین بار توانسته‌ایم از ظرفیت اوقاف استفاده کنیم اما در صورتی که مردم تمایل به استفاده از این ظرفیت نداشته باشند می توانند از ظرفیت موجود در شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران استفاده کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار