۸۵ درصد درخواست های مردم در سفرهای استانی پاسخ داده شده است ماجرای نقل‌قول غلط از الجزیره درباره دیدار امیر قطر با رهبر انقلاب/ آیا رهبر ایران سخنی از سازش گفت؟ بازگشت «هفت گاو لاغر» پس از چهار هزار سال توقيف 4 دستگاه خودروي شوتي حامل بيش از 7 ميليارد ريال کالاي قاچاق در اراک سردار شریف: مقر‌های اسرائیل در اطراف ایران را برنمی‌تابیم / سپاه منهای مردم هویتی برای خود قائل نیست هیچ‌گونه نگرانی در حوزه آرد و نان در استان مرکزی وجود ندارد الزام کاهش 30تا 60درصدی مصرف ادارات استان مرکزی قابلیت تبدیل‌شدن جنوب کشور به قطب دامپروری و صنایع تبدیلی/ دامداران در انتظار وعده‌های مدیران روحانی در دولت رئیسی پلمب عطاری توزیع کننده داروهای غیرمجاز در اراک طرح مردمی سازی یارانه‌ها سرآغاز ایجاد تحول در نظام اقتصادی کشور است
یکشنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۰
کد خبر: 94255
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۶
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی:

حق موقوفه طرح جهش ملی مسکن در اراک قابل بخشش نیست

واحدی با اشاره به اینکه موقوفه یک شخصیت مستقل حقیقی است و باید طبق نیت واقف استفاده شود گفت: حق موقوفه طرح جهش ملی مسکن در اراک قابل بخشش نیست.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام واحدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی در شورای مسکن استان مرکزی گفت: ۲۶۰ میلیون ریال از ۶۶۰ میلیون ریال هزینه هر واحد طرح جهش ملی مسکن اراک به زمین موقوفه اختصاص دارد که به هیچ عنوان قابل بخشش نیست.

واحدی اظهار کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه نهادی دولتی است اما موقوفه یک شخصیت مستقل حقیقی است و باید طبق نیت واقف استفاده شود.

وی ادامه داد: بنابراین بر اساس موازین شرعی امکان واگذاری رایگان زمین به طرح جهش ملی مسکن وجود ندارد و منافع زمین باید طبق نیت واقف در امور مختلف هزینه شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه ۶۰ درصد از سهم موقوفه زمین‌های واگذاری در نهضت تولید مسکن ملی در استان مرکزی را به متقاضیان تخفیف داده و افراد باید ۴۰ درصد مابقی را پرداخت کنند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که متقاضیان از پرداخت سهم موقوفه خودداری کنند و تنها هزینه ساخت را به بانک مسکن پرداخت کنند از نظر این اداره کل امتیاز افراد سلب و به فرد دیگری واگذار می‌شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار