آمارسازی کذب «محبوب‌فر» این بار درباره زادوولد/ دادستانی اعلام جرم کرد دشمن در مقابل اقتدار انقلاب اسلامی زمین گیر شده است/ شهید «قدبیگی» از مردان میدان علم و دانش و جهاد علمی بود انقلاب اسلامی مقتدرتر از هر زمانی به مسیر خود ادامه می دهد/شهید «قدبیگی» از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بود روحیه و مدیریت جهادی کشور را به بازدارندگی دفاعی و خودکفایی رسانده است/ شهید «قدبیگی» بر تارک جامعه دانشمندان جوان ایران اسلامی می درخشد شناسایی ۶بیمار مشکوک به «آبله میمونی»؛ تست ۳بیمار؛ منفی!/ تا این لحظه مورد مثبت Monkey pox نداشته ایم مراسم گرامیداشت اولین سالگرد سردار شهید«سعید مجیدی» برگزار می شود تقویت پوشش گیاهی راهکار حل بحران ریزگرد‌ها برگزاری اجلاسیه ایثارگران تعاون در دفاع مقدس در استان مرکزی اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر کنگره شهدای استان مرکزی نیمه دوم خرداد برگزار می شود واکنش آمریکا به توقیف نفتکش‌های یونانی به دست سپاه
شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۱
کد خبر: 94254
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
دیارآفتاب گزارش می دهد؛

تقاطع غیرهمسطح مقاومت، جدیدترین نمونه وعده های سرخرمن در اراک!

بهمن ماه سال گذشته بود که عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح مقاومت در اراک آغاز شد و به گفته مسئولین شهرداری اراک قرار بود این پروژه در مدت ۶ماه به بهره برداری برسد تا کمی از خاطرات بدقولی های پروژه های قبلی را از بین ببرد؛ ولی با گذشت نزدیک به یک سال هنوز شاهد بهره برداری از آن نیستیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ افتتاح با تاخیر پروژه های عمرانی شهری در کلانشهر اراک، به امری عادی برای شهروندان تبدیل شده است و اگر پروژه ای در زمان وعده داده شده به پایان برسد برای مردم تعجب آور است.

بهمن ماه سال گذشته بود که عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح مقاومت در اراک آغاز شد و به گفته بیاتیان سرپرست وقت شهرداری اراک قرار بود این پروژه بجای 840روز در مدت 180روز به بهره برداری برسد تا کمی از خاطرات بدقولی های پروژه های قبلی را از بین ببرد. در همین راستا حتی روزشماری هم در محل پروژه نصب شد.

27 بهمن ماه 1399 و پس از چند روز از آغاز عملیات پروژه، محمدرضا خسروی معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در پاسخ به این سوال که آیا پیمانکار پروژه نیز بر اتمام پروژه در شش ماه اتفاق نظر دارد، گفت: بله؛ میدان امام حسن(ع) نیز پروژه ای مشابه بود که تقریبا در حدود ۸-۹ ماه به بهره برداری رسید و طبق توافقی که صورت گرفته، مقرر شده تا عملیات اجرایی پروژه در دو شیفت کاری دنبال شود تا پروژه در مدت در نظر گرفته شده به اتمام برسد.

3 خرداد ماه 1400، شهرداری اراک با دعوت از خبرنگاران و عکاسان، آنها را در روند اجرای پروژه قرار داد و بار دیگر بر اتمام پروژه طی 6 ماه از آغاز آن تاکید شد.

در 31 مرداد ماه(پایان مهلت 6ماهه)، بار دیگر خبرنگار دیارآفتاب در گفتگو با خسروی معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری اراک، از آخرین وضعیت این تقاطع غیرهمسطح پرسید که وی در جواب گفت: اقدامات اجرایی فاز اول این پروژه شامل رو گذر آن، در یکی دو روز آینده به اتمام می رسد ولی زیرگذر پروژه با توجه به اقدامات مورد نیاز برای هدایت آب های سطحی، آسفالت، دیواره های بتنی، روشنایی، جدا کننده لاین ها و ... حدود سه ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

بدین ترتیب 3 ماه به فرصت افتتاح کامل پروژه اضافه شد!

3 آبان ماه بار دیگر بر پایان پروژه تا انتهای آبان تاکید شد. علی چگینی رئیس کمیسیون فنی، عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ پیرامون آخرین وضعیت‌های پروژه‌های عمرانی در دست اجرا و پیش رو در شهر اراک گفت: در پروژه میدان مقاومت کار با سرعت بسیار خوبی پیش می‌رود و امیدوارم ظرف ۲۰ روز آینده زیرگذر پروژه هم به بهره‌برداری برسد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی ادامه داد: در پروژه‌های عمرانی عموماً کارفرما به پیمانکار بدهکار است و این یک امر طبیعی است اما اینکه گفته شود در حال حاضر کار پیش نمی‌رود یا پیشرفت کند است صحت ندارد و عملیات اجرایی در معرض دید عموم قرار دارد.

این در حالی بود که روند پیشرفت پروژه به نحوی بود که بسیار بعید به نظر می رسید افتتاح پروژه در 20روز آینده میسر باشد.

آبان ماه نیز به پایان رسید ولی باز هم ترافیک آن محدوده بجای عبور از زیر گذر وعده داده شده، از مسیرهای جایگزین و پر از دست‌انداز می‌گذشت که بار دیگر از مسئولی جدید پیگیر وضعیت این پروژه شدیم.

کریمی شهردار جدید اراک در گفتگو با دیارآفتاب در پاسخ به این سوال که چرا علیرغم وعده ها مبنی بر افتتاح زیر گذر مقاومت در آبان ماه، این پروژه هنوز به بهره برداری نرسیده، گفت: بارندگی های اخیر باعث شد تا امکان زیرکوبی پروژه نباشد.

وی افزود: در حال حاضر روشنایی پروژه در حال انجام است و با مساعد شدن وضعیت جوی، زیرکوبی نیز انجام می شود تا شرایط برای آسفالت زیرگذر فراهم شود. به نظر می رسد تا پایان آذر ماه شاهد تکمیل و افتتاح این زیرگذر باشیم.

پایان آذر ماه هم رسید و باز هم خبری از زیر بار ترافیک رفتن این پروژه خسته کننده نشد. بار دیگر از شهردار جویای وضعیت پروژه شدیم که این جواب را شنیدیم: تمامی کارهای این پروژه به انجام رسیده و کاملا آماده است تا زیر بار ترافیکی برود؛ تنها نکته ای که باقی مانده آسفالت پروژه است که بنا بر گفته متخصصین باید در شرایط جوی و آب و هوایی بدون رطوبت(خشک بودن زمین) انجام شود تا از کیفیت لازم برخوردار باشد.

روزها گذشت و رطوبت هوا برچیده شد و آفتاب نیمه جان زمستانی هم زمین را خشک کرد ولی باز هم آش همان آش و کاسه همان کاسه.

از گفته های شهردار هم ناامید شدیم که اواخر دی ماه، حجت اله مرادی معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهرداری اراک، گفت: با کاهش بارندگی‌ها در روزهای اخیر اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح مقاومت با سرعت بیشتری انجام می‌شود و در صدد هستیم پروژه تا پایان بهمن‌ماه مورد بهره‌برداری قرار گیرد!

با اینکه این پنجمین وعده برای افتتاح این تقاطع ملال آور است ولی اگر در حد حرف باقی نماند و به عمل بینجامد، پروژه ای که قرار بود 6 ماهه به بهره برداری برسد و مقداری از بد قولی های مسئولین در پروژه های عمرانی قبلی و در حال انجام شهر اراک را بکاهد، یکساله افتتاح می شود تا بار دیگر اعتماد مردم به گفته مسئولین کمرنگ شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار