فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:

ایمان راسخ مادران شهدا آنها در صحنه های جهاد و مقاومت پیشتاز کرد/ فرهنگ نامه ۲۲ جلدی شهدای استان مرکزی به چاپ رسید

سردار کریمی با بیان اینکه مادران شهدا با ایمان راسخ همواره در جهاد و فداکاری در انقلاب اسلامی پیشتاز بودند، گفت: امروز مادران و همسران شهدا علاوه بر اینکه به مروجان واقعی مکتب ایثار و شهادت تبدیل شده اند برای نسل جوان الگوهای کاملی هستند که باید به خوبی معرفی شوند.
کد خبر: ۹۴۲۴۸ تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۸

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در آیین تجلیل از خانواده شهیدان والامقام «حسین حسنی» و «محمد رضا حسنی» به مناسبت روز تکریم مادران و همسران شهدا اظهار کرد: سالروز رحلت حضرت ام البنین(س) یادآور رشادت های این بانوی بزرگوار در دفاع از ولایت ، ایستادگی و مقاومت در برابر ارزش های اسلامی است که ایشان با مجاهدت و فداکاری به یکی از بانوان حماسه ساز و برجسته تاریخ اسلام تبدیل شدند.

وی افزود: مادران بزرگوار شهدا به عنوان سرمایه های ارزشمند انقلاب اسلامی با تاسی از حضرت ام البنین(س) در تاریخ انقلاب حماسه ساز شدند و نماد صبر و ولایتمداری هستند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با بیان اینکه مادران شهدا با ایمان راسخ همواره در جهاد و فداکاری در انقلاب اسلامی پیشتاز بودند، گفت: امروز مادران و همسران شهدا علاوه بر اینکه مروجان واقعی مکتب ایثار و شهادت تبدیل شده اند برای نسل جوان الگوهای کاملی هستند که باید به خوبی معرفی شوند.

وی تأکید کرد: تجلیل و تکریم از مادران و همسران شهدا نشان از حق شناسی و وظیفه شناسی ملت ایران در قبال رشادت های شهدا است و همه باید در این امر مهم پیشگام و پیشتاز باشند چراکه تقویت فرهنگ تجلیل از خانواده های معظم شهدا برکات فراوانی دارد و می تواند فرهنگ شهادت را در جامعه همواره زنده نگه دارد.

سردار کریمی با اشاره به اقدامات زیرساختی کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: در جریان برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی اقدامات گسترده ای در حوزه های مختلف برگزار شد و با تدوین و عملیاتی کردن برنامه های بسیاری در حوزه های شهدا، جانبازان و ایثارگران، حوزه های اجتماعی، فرهنگی، محرومیت زدایی، هنری، علمی و پژوهشی، عمرانی ، حمایتی و خدماتی زیرساخت های بسیاری ایجاد شد و امروز به یک گفتمان و جریان ارزشی در استان تبدیل شده و بیش از ۳ هزار نفر در این جریان بزرگ فرهنگی سازماندهی شدند.

وی افزود: خدمت رسانی به مردم بزرگترین فرهنگ سازی توسط جریان ارزشی کنگره شهدای استان بود که طرح «هر خدمت به نام یک شهید» را در استان راه اندازی کرد و اجرای بیش از ۱۴۰۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی، تحویل بیش از ۷۰۰ واحد مسکونی به نیازمندان، اهدای بیش از ۱۵۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان، سازماندهی ۱ هزار و ۲۵۰ گروه جهادی و تشکیل ۷۲۰ صندوق قرض الحسنه بخشی از دستاوردهای آن است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: تهیه فرهنگ نامه ۲۲ جلدی شهدای استان مرکز و تکمیل کامل پرونده های ۶۲۰۰ شهید استان از دیگر اقدامات است که به همت بررسی ها و تحقیقات میدانی کارگروه آمار کنگره تعداد شهدای استان مرکزی به ۷۱۰۰ شهید رسید که تکمیل پرونده های آنها در دستور کار ستاد کنگره است.

 وی اضافه کرد: خوشبختانه امروز با وجود روحیه جهادی و انقلابی در اعضای ستاد کنگره شهدای استان کلیه کارگروه ها و کمیته های تخصصی کنگره عزم جدی برای ادامه با قوت کار کنگره در گام دوم دارند و با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ادامه راه کنگره آن را یک تکلیف مهم می دانند.

سردار کریمی خاطر نشان کرد: مردمی بودن، جوانگرایی، و تاکید بر روی ماندگاری اقدامات از دلایل مهم موفقیت کنگره شهدای استان مرکزی بود و امروز ستاد کنگره شهدای استان در بسیاری از حوزه ها به سایر استان ها الگو ارائه میکند و این ستاد در استان به یک ظرفیت عظیم برای پیشبرد بسیاری از اقدامات تبدیل شده که همه باید همت کنند گام دوم کنگره با قوت در حوزه های مختلف ادامه پیدا کند.