رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیارآفتاب خبر داد

راه اندازی مرکز دولتی درمان ناباروری در اراک/ قلب اولین جنینِ درمان ناباروری در بیمارستان امیرالمومنین(ع) شکل گرفت

جمالیان با اشاره به اینکه کمتر از یک سالی است که مرکز دولتی درمان ناباروری بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک در راستای سیاست های افزایش جمعیت راه اندازی شده است گفت: چهارشنبه 22 دی ماه اولین مورد مثبت آی وی اف در این مرکز به ثبت رسید.
کد خبر: ۹۴۲۲۱ تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰

سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص ارائه خدمات درمان ناباروری در مرکز دولتی بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک، گفت: درمان ناباروری جزو خدمات پر هزینه برای بیماران است و تا سال گذشته مرکز دولتی که بتواند این خدمت را به مردم ارائه دهد، در سطح استان نداشتیم.

وی افزود: کمتر از یک سالی است که مرکز دولتی درمان ناباروری بیمارستان امیرالمومنین(ع) اراک در راستای سیاست های افزایش جمعیت راه اندازی شده است. تعدادی از تجهیزات تکمیلی آن هم در سال جاری خریداری و مرکز تکمیل شد. در حال حاضر عموم مردم می توانند با مراجعه به این مرکز، تمام خدمات درمان ناباروری را با تعرفه دولتی دریافت کنند.

جمالیان تصریح کرد: به لطف خدا و با تلاش پزشکان متخصص خصوصا خانم دکتر نجدی، چهارشنبه 22 دی ماه اولین مورد مثبت آی وی اف در این مرکز به ثبت رسید. به این معنی که با انجام سونوگرافی متوجه شدیم جنین در داخل دستگاه تشکیل شده و قلب او شکل گرفته است که بعد از آن به داخل رحم مادر انتقال داده می شود و امیدواریم به زودی شاهد تولد اولین نوزاد با این روش در مرکز دولتی باشیم.

وی اضافه کرد: اینکه میزان موفقیت عمل های ناباروری چند درصد باشد، اهمیت بسیاری دارد. چرا که در بسیاری از مراکز خصوصی بعد از پرداخت هزینه های بسیار بالا توسط افراد، نتیجه ای بدست نمی آید و زوج نابارور صاحب فرزند نمی شوند. بنا داریم در مرکز دولتی بیمارستان امیرالمومنین(ع)، کیفیت را در کنار هزینه کمتر به عموم افراد ارائه دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: نیاز است که استقبال مردمی از این درمان بیشتر صورت بگیرد تا بتوان نتایج بهتری از آن گرفت. لازم به ذکر است هزینه های این روش درمانی در مراکز غیر دولتی بسیار بالاست و این هزینه در مرکز دولتی امیرالمومنین(ع) اراک بسیار پایین تر و حدود یک سوم است. حتی زوجهای جوانی که بچه دار نمی شوند و اولین فرزندشان در این مرکز شکل بگیرد، مبلغی از هزینه درمان به عنوان یارانه به آنها بازگردانده می شود.

انتهای پیام/