افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است توافق با چین فرمولی مجزا از روند مذاکرات است/ دوران دیپلماسی تک بعدی به پایان رسیده است بازیکن ژاپنی که الهام بخش کارتون «فوتبالیست ها» و شخصیت «سوباسا» شد
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۶
کد خبر: 94211
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد:

افزایش جهشی امیکرون در مرکزی با درگیر شدن 8شهرستان/ 60 درصد مبتلایان سفر رفته‌اند

جمالیان گفت: از 63 مورد امیکرون شناسایی شده در سطح استان، 36مورد در اراک، سپس آشتیان با 8مورد، ساوه 6 مورد، کمیجان 4مورد، محلات 4مورد، تفرش 3 مورد، دلیجان و خمین هر کدام یک مورد یافت شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان با اشاره به سیر جهشی افزایش سویه امیکرون کرونا در سطح استان، گفت: این افزایش در اکثر شهرهای استان آغاز شده و نگرانی اصلی از افراد کهنسال، افراد زیر 12 سال و بیماران زمینه ای است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به میزان واکسیناسیون در سطح استان، گفت: 94.3 درصد از جامعه هدف استان دوز اول، 85.6درصد دوز دوم و 24.4 درصد دوز سوم واکسن خود را تزریق کرده اند که با توجه به تزریق دوز دوم بسیاری از افراد در اواخر شهریور و اوایل مهر ماه، در روزهای آینده شاهد افزایش سریع تزریق دوز سوم واکسن خواهیم بود.

جمالیان با بیان اینکه تا بحال 62 مورد امیکرون در سطح استان شناسایی شده است، گفت: بجز شهرستان های فراهان، شازند، خنداب و زرندیه در تمام شهرستان های دیگر استان این سویه از کرونا یافت شده است. به طوری که از 63 مورد بیشترین تعداد با 36مورد در اراک، سپس آشتیان با 8مورد، ساوه 6 مورد، کمیجان 4مورد، محلات 4مورد، تفرش 3 مورد، دلیجان و خمین هر کدام یک مورد یافت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تعداد مبتلایان به امیکرون در هفته های اول تا سوم دی ماه را تشریح کرد و گفت: در هفته اول 4مورد، هفته دوم 11 مورد، و هفته سوم 48 مورد ابتلا به این سویه از کرونا را داشته ایم و تابحال تنها 2مورد بستری شده اند. لازم به ذکر است 60درصد این افراد در روزهای اخیر به مسافرت رفته بودند. همچنین میزان ابتلای افراد به ویروس کرونا در هفته سوم دی ماه به 274 مورد رسیده است در حالی که این میزان در هفته دوم دی ماه 194 مورد بوده است.

وی هشدار داد: پیشبینی می شود تا دو هفته دیگر میزان بستری های ناشی از امیکرون در سطح استان افزایش یابد و از الان باید برای مقابله با این نگرانی، چاره اندیشی کرد. همچنین بسیار نگرانیم که کادر درمان درگیر بیماری شوند و باعث شود تا فشار کار بر سایر پزشکان و پرستاران وارد شود.

وی افزود: با توجه اینکه تعداد زیادی از دانش آموزان زیر 12 سال هستند و واکسن دریافت نکرده اند، بایستی حساسیت بیشتری در مدارس صورت بگیرد و اگر کسی علامت کرونا دارد از حضورش در مدارس جلوگیری شود، چرا که اگر غفلت کنیم، ممکن است دانش آموزانی درگیر بیماری شوند و باز هم شاهد غیرحضوری شدن مدارس باشیم.

جمالیان ادامه داد: همچنین با توجه به گذشت بیش از 3 ماه از تزریق دوز دوم واکسن معلمان، ضروری است نسبت به تزریق دوز یادآور(سوم) اهتمام ویژه ای صورت بگیرد.

جمالیان تصریح کرد: بایستی ادارات مکلف شوند تا حتی الامکان جلسات خود را به صورت غیرحضوری یا با تعداد بسیار کمی برگزار کنند. همچنین نیاز است تا از امروز رعایت پروتکل ها توسط مردم و اصناف حداکثری شود تا در روزهای پایانی سال و آغاز سال جدید ناچار به اعمال محدودیت ها نشویم.

وی با بیان اینکه تصور ضعیف بودن امیکرون اشتباه است، تاکید کرد: این سویه در حال حاضر قوی ترین پیک کرونا را در قاره اروپا به وجود آورده است.

جمالیان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تست های مربوط به امیکرون در داخل استان انجام می شود و افراد مشکوک می توانند برای انجام آزمایش به کلینیک های مربوطه مراجعه کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار