اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۵
کد خبر: 94209
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی خبر داد:

ایجاد ۸۴۰ فرصت شغلی از ابتدای سالجاری توسط بسیج سازندگی/الگوی حرکتی بسیج سازندگی مبتنی بر نقش آفرینی مردم است

محترمی گفت: به همت بسیج سازندگی سپاه روح الله در ۹ ماه ابتدایی سالجاری بیش از ۸۴۰ فرصت شغلی پایدار در سطح استان مرکزی ایجاد شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ امید محترمی مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی در تشریح برنامه های این سازمان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به همت بسیج سازندگی سپاه روح الله در ۹ ماه ابتدایی سالجاری بیش از ۸۴۰ فرصت شغلی پایدار در سطح استان مرکزی ایجاد شده است.

وی افزود: در سالیان اخیر با توجه به ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری که ۲۴ بند مهم در آن تاکید شده و در راستای تحقق و اجرای این سیاست ها بسیج برنامه ریزی های لازم برای اقدامات موثر در این راستا انجام داده است.

محترمی ادامه داد: ایجاد بستر لازم و مناسب برای نقش آفرینی مردم و فعالین اقتصادی بخصوص در مناطق محروم و مردمی کردن اقتصاد مهمترین اهداف اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی توسط بسیج است.

وی اضافه کرد: هدف گذاری بسیج سازندگی در این مسیر ایجاد ظرفیت ها و بسترها برای تشکیل اقتصاد درون زا است و به دنبال این هستیم الگویی جامع و الهام بخش برای سایر بخش ها ایجاد کنیم.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی بیان کرد: بسیج سازندگی استان در سال جاری ضمن گسترش برنامه های آموزش و توانمندسازی به دنبال ایجاد زنجیره ارزش محصولات واحدهای تولیدی، برندسازی محصولات و کمک به بازاریابی را در صدر اولویت های خود قرار داده است.

وی با اشاره به دستاوردهای اقدامات حمایتی بسیج سازندگی گفت: خوشبختانه در طول این سالها اقدامات قابل توجهی در این راستا در بسیج انجام شده که افزایش تولید، کمک به امنیت و تامین غذایی، ایجاد اشتغال و در نهایت رفع فاصله های طبقاتی، کاهش تبعیض و ایجاد عدالت را به همراه داشته است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

محترمی افزود: برخی متقاضیان بدون نیاز به تسهیلات بسیج سازندگی تنها با دریافت آموزش های مهارتی نسبت به ایجاد شغل اقدام میکنند که این مهم ضرورت تقویت و گسترش دوره های آموزشی را نشان میدهد.

وی ادامه داد: دوره های توانمند سازی در عرصه های تولیدی، خدماتی، فنی و کشاورزی برگزار می شود که دستگاه های متولی از جمله فنی و حرفه ای نیز مشارکت می کنند و بسیجیان و جهادگران در دوره ها توانمند مهارتی می شوند و این یک اصل مهم در بسیج است که همواره به آن توجه می شود چراکه اعتقاد داریم افراد در ابتدا باید توانمند شوند و پتانسیل های آن شکوفا شود و در نهایت در راستای تولید و اشتغال آفرینی گام بردارند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات در مسیر اقتصاد مقاومتی ایجاد صندوق های قرض الحسنه است،گفت: در سطح استان مرکزی ۷۲۰ صندوق قرض الحسنه مردم محور ایجاد شده و بیش از ۳۰ هزار نفر در سطح استان مرکزی سازماندهی شدند که در سه سال اخیر این صندوق ها بیش از ۳ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

وی افزود: در کنار ایجاد صندوق های قرض الحسنه با مشارکت اداره کل کار ۵۰ تعاونی اشتغال ایجاد شده که موضوعات مربوط به اشتغال را پیگیری می کنند.

محترمی ادامه داد: در سال گذشته با پرداخت بیش از ۴۲ میلیارد تومان بیش از ۹۵۰ فرصت شغلی ایجاد شد که رویکرد بیشتر در مناطق محروم و خصوصا کمک برای زدودن فقر و محرومیت از این مناطق بود.

وی تصریح کرد: اعتقاد داریم پرداخت تسهیلات تنها نمی تواند به ایجاد اشتغال منجر شود بلکه تسهیلات یک مشوق در کنار سایر اقدامات است و بسیج سازندگی به هیچ عنوان رویکرد تصدی گری ندارد و تنها هدف تسهیل گری و حمایت از افراد ضعیف است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی تاکید کرد: بسیج سازندگی به عنوان خادمین ملت با حفظ کرامت و منزلت خدمت بی منت به محرومین ارائه می کند و گروه های جهادی بسیج سازندگی ثابت کرده اند می توانند نقش بسیار موثری داشته باشند و البته الگوی حرکتی بسیج سازندگی مبتنی بر نقش آفرینی مردم است.

وی با اشاره به نقش مهم مردم بیان کرد: در هرجایی که می خواهیم نقش آفرینی کنیم اگر مردم همراه باشند و بسیج مردمی اتفاق بیفتد موفقیت های بزرگ حاصل خواهد شد و اگر مردم پای کار نباشند موفقیتی حاصل نخواهد شد.

محترمی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ عنوان عرصه اشتغال در بسیج سازندگی وجود دارد که می توان حمایت های لازم انجام داد،گفت: از پرورش آبزیان و کشاورزی گرفته تا واحدهای خدماتی و ایجاد فروشگاه ها برای ارائه محصولات و حمایت از طرح های دانش بنیان و صنایع دستی از جمله بسترهای لازم است.

وی با اشاره به شعار سال و ضرورت تحقق آن گفت: با توجه به ضرورت تحقق شعار سال بسیج سازندگی به دنبال نقش آفرینی گسترده است و عزم جدی در این مسیر داریم که به یاری خداوند سعی داریم گام های بلندی برای مبارزه با بیکاری و فقر برداریم و تحقق اقتصاد مقاومتی را با قوت اجرا خواهیم کرد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی افزود: در سال جاری ۱۰۵میلیارد تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گرفته است که بیش از ۹۰میلیارد تومان از این اعتبار به صورت قرض الحسنه می باشد.

وی بیان کرد: در سال جاری با تلاش جهادگران کارآفرین سطح استان بیش از ۸۴۰ فرصت شغلی پایدار در ۹ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ ایجاد شده است و که پیش بینی میشود تا پایان سال بیش از ۱۳۰۰ فرصت شغلی توسط بسیج سازندگی در سطح استان ایجاد شود.

محترمی خاطر نشان کرد: کلیه علاقه مندان به ایجاد کسب و کار و واحدهای تولیدی میتوانند با مراجعه به بسیج سازندگی شهرستان ها از حمایت ها و تسهیلات بسیج استفاده کنند‌.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار