به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب ناکامی غربگرایان داخلی در عملیات رسانه‌ای علیه سفر رئیس‌جمهور به روسیه دسترسی 79درصد روستاهای استان مرکزی به اینترنت/ تمامی روستاهای بالای 10 خانوار مرکزی تا سال آینده به اینترنت متصل می شوند طراحی اجزای روابط راهبردی در مذاکره رئیسی - پوتین/ بودجه پایتخت زیر ذره‌بین حال پرسپولیس خوش نیست/ نبرد یوزهای پارسی با ببرهای آبی آسیا / درخواست رسمی فولاد برای جذب بیرانوند! هماهنگی سران قوا برای تخصیص اعتبار ارز ترجیحی تا پایان سال جاری
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
کد خبر: 94184
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹

خط قرمز مجلس در بودجه ۱۴۰۱ معیشت مردم است/ حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نیاز به کارکارشناسی دارد

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس گفت:حتما برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید به یک جمع‌بندی مشترک بین مجلس و دولت برسیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به پیشنهاد دولت برای حذف ارز ترجیحی از سال آینده،گفت: در کمیسیون تلفیق، با دعوت از مسئولان دولتی و کارشناسان بر روی این موضوع مهم که نگرانی های هم برای جامعه ایجاد کرده است در حال کار کارشناسی هستیم.

وی با بیان اینکه حتما برای حذف ارز 4200 تومانی باید به یک جمع‌بندی مشترک بین مجلس و دولت برسیم، ادامه داد: تا زمانی که یک راهکار کاملا محکم ارائه نشود که بر اساس آن خط قرمز مجلس یعنی معیشت مردم را تضمین کند، قطعا مجلس زیر بار حذف ارز ترجیحی نخواهد رفت.

نماینده همدان در مجلس با بیان اینکه هنوز به جمع‌بندی لازم در کمیسیون نرسیده‌ایم و دولت گزارشاتی در این زمینه به نمایندگان ارائه می‌کند، افزود: هنوز دولت راهکار قطعی و قابل قبولی برای حذف ارز ترجیحی از بودجه سال آینده به مجلس ارائه نکرده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه اگر به جمع‌بندی‌های لازم برسیم قطعا آن را اعلام خواهیم کرد، اظهار کرد: البته تا زمانی که اطمینان حاصل نشود که به معیشت مردم ضربه وارد نمی‌شود اجازه حذف ارز 4200 تومانی را نمی‌دهیم و باید به یک راهکار جدی در این زمینه برسیم.

حاجی بابایی با بیان اینکه نظر دولت برای پس از حذف ارز 4200 تومانی دادن یارانه به مردم است، گفت: سمت و سوی مجلس نیز بیشتر به سمت دادن کالا برگ به مردم است که هنوز این روش پرداخت‌ها جمع‌بندی نشده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار