به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب ناکامی غربگرایان داخلی در عملیات رسانه‌ای علیه سفر رئیس‌جمهور به روسیه دسترسی 79درصد روستاهای استان مرکزی به اینترنت/ تمامی روستاهای بالای 10 خانوار مرکزی تا سال آینده به اینترنت متصل می شوند طراحی اجزای روابط راهبردی در مذاکره رئیسی - پوتین/ بودجه پایتخت زیر ذره‌بین حال پرسپولیس خوش نیست/ نبرد یوزهای پارسی با ببرهای آبی آسیا / درخواست رسمی فولاد برای جذب بیرانوند! هماهنگی سران قوا برای تخصیص اعتبار ارز ترجیحی تا پایان سال جاری
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۵
کد خبر: 94177
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۴
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد:

موردی از بستری در مبتلایان به امیکرون در استان مرکزی نداشته ایم/ کلینیک امام رضا(ع) اصلی‌ترین مرکز تست امیکرون در استان

قربانی با بیان اینکه تمام مبتلایان به امیکرون در استان مرکزی به صورت سرپایی مداوا می شوند و تا بحال بستری نداشته ایم، تصریح کرد: ابتلای افراد به این سویه بسیار خفیف و گذرا است.

یاسر قربانی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص میزان ابتلا به امیکرون در استان مرکزی، گفت: تا کنون 52 مورد ابتلا به امیکرون در سطح استان تایید شده است ولی با توجه به ویژگی های این سویه از بیماری که شبیه سرماخوردگی است، بسیاری از افراد به خیال ابتلا به سرماخوردگی اصلا به پزشک مراجعه نمی کنند.

وی تاکید کرد: از طرفی چون نمونه های کرونا که برای تست امیکرون فرستاده می شود به صورت رندوم(تصادفی) است، لذا قطعا تعداد بیشتری از افراد به این سویه از کرونا مبتلا هستند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه تمام مبتلایان به امیکرون در استان به صورت سرپایی مداوا می شوند و تا بحال بستری نداشته ایم، تصریح کرد: ابتلای افراد به این سویه بسیار خفیف و گذرا است ولی باز هم نیاز است گوش به زنگ باشیم تا در صورت درگیری بیشتر بیماران با این سویه از کرونا، اقدامات لازم انجام شود.

قربانی خاطرنشان کرد: کیت های تشخیص امیکرون در سطح استان وجود دارد که اصلی ترین مرکز برای انجام این تست، کلینیک امام رضا(ع) در اراک است. ولی برای تایید نهایی، نتیجه آزمایشات به آزمایشگاه پاستور در تهران ارسال می شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار