به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب ناکامی غربگرایان داخلی در عملیات رسانه‌ای علیه سفر رئیس‌جمهور به روسیه دسترسی 79درصد روستاهای استان مرکزی به اینترنت/ تمامی روستاهای بالای 10 خانوار مرکزی تا سال آینده به اینترنت متصل می شوند طراحی اجزای روابط راهبردی در مذاکره رئیسی - پوتین/ بودجه پایتخت زیر ذره‌بین حال پرسپولیس خوش نیست/ نبرد یوزهای پارسی با ببرهای آبی آسیا / درخواست رسمی فولاد برای جذب بیرانوند! هماهنگی سران قوا برای تخصیص اعتبار ارز ترجیحی تا پایان سال جاری
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸
کد خبر: 94171
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۱

بشار اسد بر ایجاد پروژه‌های جدید بین ایران و سوریه تاکید کرد

«بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در دیدار با «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران بر ایجاد پروژه های جدید که منافع مشترک دو کشور را تامین کند، تاکید کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، در این دیدار که امروز (چهارشنبه) در دمشق برگزار شد، «بشار اسد» ایجاد پروژه‌های جدید که منافع مشترک ایران و سوریه را محقق کند و بخش‌های کار و تجارت هر دو کشور را با هم پیوند دهد، با اهمیت دانست.  

بر اساس گزارش سانا، در دیدار «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی ایران که ریاست کمیته مشترک اقتصادی سوریه و ایران را برعهده دارد با «بشار اسد»  رئیس جمهور سوریه روابط دو جانبه بین دو کشور به ویژه در سطح اقتصادی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.  

در این دیدار همچنین راه‌های گسترش زمینه کار دوجانبه در بخش‌های دولتی و خصوصی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک با هدف ایجاد رویکرد جدید در روابط تجاری و اقتصادی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت. 

وزیر راه و شهرسازی ایران نیز بر موضع قاطع این کشور در حمایت از مقاومت مردم سوریه در برابر جنگ تروریستی که با آن روبرو هستند تاکید کرد و علاقه مندی تهران به توسعه همکاری‌های دو جانبه در همه زمینه‌هایی که در خدمت منافع دو ملت دوست باشد را اعلام کرد. 

  «رستم قاسمی» وزیر راه و شهرسازی ایران که ریاست کمیته مشترک اقتصادی سوریه و ایران را برعهده دارد امروز (چهارشنبه) در راس هیاتی بلندپایه اقتصادی و سیاسی و برای سفری سه روزه وارد دمشق پایتخت سوریه شد و در فرودگاه این شهر مورد استقبال «سامر الخلیل» وزیر اقتصاد سوریه و «مهدی سبحانی» سفیر کشورمان در سوریه قرار گرفت.  

عضو کابینه دولت سیزدهم در بدو ورود به فرودگاه دمشق در گفت و گو با خبرنگاران گفت:  گروهی از مقام‌های سیاسی و اقتصادی کشورمان او را در این سفر همراهی می‌کنند و این نشان دهنده اراده جدی دولت جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای همکاری‌های اقتصاد و تجاری با سوریه است. 

وی افزود: پایان جنگ در سوریه سرآغازی برای دوره جدید روابط اقتصادی دو کشور است، به‌ویژه اینکه ایران و سوریه در طول سال‌های جنگ تروریسم بین‌الملل در کنار یکدیگر بوده‌اند. 

وزیر راه و شهرسازی کشورمان تاکید کرد: گفت‌وگوها در حوزه‌های متعدد از جمله صنعتی، ساختمان و تاسیسات زیرساختی خواهد بود. 

«سامر الخلیل» وزیر اقتصاد سوریه نیز که در فرودگاه دمشق از وزیر راه و شهرسازی استقبال کرد با اشاره به پیوندهای ناگسستنی دو ملت و جانفشانی جوانان غیور ایرانی در خاک کشورش، گفت: ما در سوریه خواهان همکاری گسترده‌ای با ایران هستیم. 

وی ابراز امیدواری کرد دیدارهای آقای قاسمی و هیات همراه با مقام‌های سوری منجر به توافقاتی برای رسیدن به شراکت‌های اقتصادی و تجاری میان دو طرف شود. 

وزیر راه و شهرسازی کشورمان در این سفر سه روزه علاوه بر دیدار با رئیس‌جمهوری سوریه با شماری از مقام‌های ارشد این کشور از جمله «حسین عرنوس» نخست‌وزیر، «فیصل مقداد» وزیر امور خارجه، «عصام هزیم» رئیس بانک مرکزی و همچنین وزیران اقتصاد، حمل و نقل، کار و مسکن سوریه دیدار و گفت‌و گو خواهد کرد.

captcha
آخرین اخبار