آمارسازی کذب «محبوب‌فر» این بار درباره زادوولد/ دادستانی اعلام جرم کرد دشمن در مقابل اقتدار انقلاب اسلامی زمین گیر شده است/ شهید «قدبیگی» از مردان میدان علم و دانش و جهاد علمی بود انقلاب اسلامی مقتدرتر از هر زمانی به مسیر خود ادامه می دهد/شهید «قدبیگی» از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی بود روحیه و مدیریت جهادی کشور را به بازدارندگی دفاعی و خودکفایی رسانده است/ شهید «قدبیگی» بر تارک جامعه دانشمندان جوان ایران اسلامی می درخشد شناسایی ۶بیمار مشکوک به «آبله میمونی»؛ تست ۳بیمار؛ منفی!/ تا این لحظه مورد مثبت Monkey pox نداشته ایم مراسم گرامیداشت اولین سالگرد سردار شهید«سعید مجیدی» برگزار می شود تقویت پوشش گیاهی راهکار حل بحران ریزگرد‌ها برگزاری اجلاسیه ایثارگران تعاون در دفاع مقدس در استان مرکزی اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر کنگره شهدای استان مرکزی نیمه دوم خرداد برگزار می شود واکنش آمریکا به توقیف نفتکش‌های یونانی به دست سپاه
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۲
کد خبر: 94164
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۸
در گفتگو با دیار آفتاب مطرح شد:

چرایی از دسترس خارج شدن اطلاعات کیفیت هوای اراک

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: وقتی آلودگی هوا توسط سازمان محیط زیست به صورت روزانه اعلام می شود بنظر نمی رسد از دسترس خارج کردن برخی شاخص ها یا ایستگاه ها سخن درستی باشد.

علیرضا محرابیان رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در پاسخ به سوال بسیاری از افراد مبنی بر چرایی از دسترس خارج شدن گاه و بی‌گاه برخی شاخص ها یا بعضا ایستگاه های پایش آلودگی هوا در نرم افزار مربوطه(doe)، گفت: وقتی آلودگی هوا توسط سازمان محیط زیست به صورت روزانه اعلام می شود بنظر نمی رسد از دسترس خارج کردن برخی شاخص ها یا ایستگاه ها سخن درستی باشد.

وی افزود: در مجموع هر ایستگاه پایش آلودگی هوایی لزوما تمام شاخص های سنجش آلودگی هوا را داشته باشد. برای مثال عموما در ایستگاه های پایش آلودگی هوای شهری شاخص سنجش دی اکسید گوگرد (SO2) در نظر گرفته نمی شود. ولی ایستگاه های ترافیکی این شاخص را دارند.

محرابیان تصریح کرد: ولی اگر ایستگاهی شاخص مربوطه را دارد ولی در برخی ساعات نمایش داده نمی شود، این مشکل یا از نقص فنی دستگاه است یا اینکه نرم افزار موبایلی به دلایلی –از جمله باگ های نرم افزاری- آن شاخص را نمایش نمی دهد. ولی در هر صورت کارشناسان محیط زیست در سرویس مرکزی به اعداد شاخص ها دسترسی دارند.

رئیس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان ادامه داد: نمایش یا عدم نمایش شاخص ها در اپلیکیشن موبایلی دست سازمان محیط زیست نیست بلکه شرکتی خصوصی وظیفه طراحی و پشتیبانی از آن را بر عهده دارد که با گرفتن اطلاعات از سرور هر ایستگاه، آن را در نرم افزار مربوطه نمایش می دهد و این نرم افزار از سرویس مرکزی محیط زیست که اطلاعات ایستگاه ها به صورت مرتب در آن قرار می گیرد، جداست.

وی خاطرنشان کرد: نهاد های نظارتی هم بر اطلاعات سرویس مرکزی محیط زیست اشراف دارند و اینطور نیست که ما بخواهیم در زمان آلودگی هوا، اطلاعات را از دید عموم مردم پنهان کنیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار