رأی سنای فرانسه به ممنوعیت حجاب در مسابقات ورزشی آتش‌نشانی که بی‌ادعا دل به آتش زد/«رضا»؛ راضیم به رضای خدا+عکس از قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری آب شیرین کن های هسته ای تا خرید ۲ هزار لوکوموتیو مهلت پرداخت واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک تمدید شد ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳
کد خبر: 94154
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰

سفیر بولیوی از ظرفیت‌های صنعتی اراک بازدید کرد

سفیر بولیوی در جریان سفر به استان مرکزی از ظرفیت‌های صنعتی اراک بازدید کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ رومینا گوادالوپه‌پرز راموس سفیر کشور بولیوی در ایران در جریان سفر به استان مرکزی از شرکت واگن پرس اراک و شرکت کمباین سازی ایران در اراک بازدید کرد.

شرکت واگن پارس

شرکت واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است که در سال ۱۳۵۴ آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۶۴ با سرمایه‌گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.

کارگاه‌های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت ۳۳ هکتار جانمایی شده  و به‌عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن‌های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.

تا کنون ۱۲ هزار انواع واگن باری (نیمی از واگن‌های باری کشور)، ۴۰۰ دستگاه واگن مسافربری و ترنست و ۳۰۰ واگن مترو در شرکت واگن پارس اراک تولید شده است

شرکت کمباین سازی ایران

در سال ۱۳۸۴ بر اساس اجرای قانون خصوصی سازی ۵۳ درصد از سهام کمباین سازی به آستان قدس رضوی واگذار شد و در سال ۱۳۹۲ نیز آستان قدس رضوی با پرداخت ۴۰۰ میلیارد ریال سهام خود را به ۷۵ درصد افزایش داد.

هم اکنون ظرفیت تولید یکهزار دستگاه کمباین غلات در شرکت کمباین سازی ایران وجود دارد

استان مرکزی با بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی به چهارمین قطب صنعت کشور شهرت دارد.

captcha
آخرین اخبار