ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب ناکامی غربگرایان داخلی در عملیات رسانه‌ای علیه سفر رئیس‌جمهور به روسیه دسترسی 79درصد روستاهای استان مرکزی به اینترنت/ تمامی روستاهای بالای 10 خانوار مرکزی تا سال آینده به اینترنت متصل می شوند طراحی اجزای روابط راهبردی در مذاکره رئیسی - پوتین/ بودجه پایتخت زیر ذره‌بین حال پرسپولیس خوش نیست/ نبرد یوزهای پارسی با ببرهای آبی آسیا / درخواست رسمی فولاد برای جذب بیرانوند!
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
کد خبر: 94153
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
نماینده مردم اراک در صحن علنی مجلس متذکر شد؛

وزیر راه جلوی دریافت پول زمین مسکن ملی از مردم اراک را بگیرد/ گوش شنوایی برای حل مشکل آلودگی هوای اراک وجود ندارد

آصفری با انتقاد از دریافت پول زمین مسکن ملی در اراک از متقاضیان این طرح گفت: متأسفانه در اراک علیرغم اینکه قرار بود پول زمین از مردم دریافت نشود، به دلیل توافقی که وزارت راه با سازمان اوقاف انجام داده، 30 میلیون تومان و حدود 40 درصد از پول مسکن به عنوان هزینه زمین از مردم دریافت شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در نشست علنی امروز (چهارشنبه 22 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: از رئیس قوه قضائیه درخواست دارم به موضوع بورس ورود کند، برخی افراد به دلیل عدم شفاف سازی در بورس و معامله با اطلاعات پنهان با داشتن رانت اطلاعاتی از بورس سوء استفاده کرد و صدها هزار میلیارد بدون زحمت به دست آورده‌اند و طی دو سال گذشته از بورس خارج شدند.

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قوه قضائیه این افراد را احضار کرده چرا که به دلیل رانت اطلاعاتی کسب ثروت کرده‌اند. این موضوع باید شفاف شود، مردم انتظار دارند با افرادی که در بورس سوء استفاده کرده و برای مردم مشکل ایجاد کرده‌اند، برخورد شود.

وزیر راه جلوی دریافت پول زمین مسکن ملی از مردم اراک را بگیرد

آصفری همچنین با انتقاد از دریافت پول زمین مسکن ملی در اراک از متقاضیان این طرح گفت: یکی از اراده‌های دولت، ایجاد مسکن ملی برای مردم است اما متأسفانه در اراک علیرغم اینکه قرار بود پول زمین از مردم دریافت نشود، به دلیل توافقی که وزارت راه با سازمان اوقاف انجام داده، 30 میلیون تومان و حدود 40 درصد از پول مسکن به عنوان هزینه زمین از مردم دریافت شده است لذا از وزیر راه درخواست دارم به این موضوع ورود کند چرا که عموم افرادی فاقد مسکن از قشر ضعیف جامعه هستند و وزیر راه نباید اجازه دهد از آنها پولی بابت زمین دریافت شود.

گوش شنوایی برای حل مشکل آلودگی هوای اراک وجود ندارد/ نهاده‌های دامی پیدا نمی‌شود!

وی با اشاره مجدد به معضل آلودگی هوای اراک عنوان کرد: چندین بار از این تریبون نسبت به آلودگی هوای شهرستان اراک تذکر دادم اما متأسفانه گوش شنوایی وجود ندارد؛ آقای وزیر نفت و رئیس سازمان محیط زیست چه کار می‌کنید؟ سلامت مردم از همه چیز مهمتر است؛ چرا برای رفع آلودگی این منطقه هیچ اقدامی انجام نمی‌دهید.

آصفری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود نهاده‌های دامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر که بحث حذف ارز 4200 تومانی در کشور مطرح شده، نهاده‌های دامی پیدا نمی‌شود و حتی قیمت آزاد آن نیز در بازار وجود ندارد، این موضوع دامداران را با مشکل جدی مواجه کرده است. آقای وزیر جهاد کشاورزی چه کار می‌کنید؟ در زمینه نهاده‌های دامی با چالش جدی روبرو هستیم و این مسئله را مدیریت کنید. اگر فردا قیمت ارز آزاد شود بی‌تردید مشکلات زیادی در زمینه کالاهای اساسی برای مردم به وجود می‌آید.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار