هفته پایانی دور رفت لیگ برتر فوتبال؛

آلومینیوم - سپاهان/ دوئل خطیبی و نویدکیا در ایستگاه پایانی نیم فصل

در چارچوب رقابت های هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال کشور تیم های آلومینیوم و سپاهان روز پنجشنبه 23 دی از ساعت ۱۵ در ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک مقابل یکدیگر صف آرایی خواهند کرد.
کد خبر: ۹۴۱۵۲ تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲

به گزارش دیار آفتاب؛ کلیه رقابت های هفته پانزدهم و پایانی نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال کشور جام خلیج فارس روز پنجشنبه 24 دی ماه با انجام ۸ دیدار در شهر‌های مختلف پیگیری می‌شود که در همین چارچوب و در دیداری حساس تیم آلومینیوم در اراک از ساعت ۱۵ در ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک پذیرای تیم سپاهان خواهد بود.

پس از پشت سر گذاشتن یک فصل پرحاشیه، اراکی ها سرانجام حضور خود در لیگ برتر را تثبیت کردند و شاگردان رسول خطیبی در فصل جاری با انگیزه های مضاعف در حد و اندازه های یک مدعی ظاهر شدند و در مقاطعی به صدر جدول رسیدند در عین حال با وجود فراز و فرودهایی کماکان در جمع تیم های بالای جدول حضور دارند هر چند در هفته های اخیر روند پر شتاب آلومینیوم سازان تا حدودی با کندی مواجه شد اما شرایط اراکی ها در جدول کماکان مطلوب است.

آخرین برد آلومینیوم اما به هفته نهم در مقابل فجر سپاسی باز می گردد و شاگردان خطیبی در 5 هفته اخیر متحمل یک شکست و 4 تساوی شده اند کما اینکه باشگاه آلومینیوم اراک نسبت به داوری‌های مسابقات اخیرش در لیگ برتر و اشتباهات تأثیر گذاری داوری در دیدارهای این تیم معترض است و البته نظرات کارشناسان داوری تا حد زیادی بر این گلایه اراکی ها صحه می گذارد.

در آن سوی میدان اما شاگردان محرم نویدکیا مربی جوان طلایی پوشان اصفهان سال گذشته در یک قدم کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر از دستیابی به ان بازماندند اما در فصل جدید همچنان در قامت یک مدعی جدی ظاهر شده اند و پا به پای رقبای دیرینه خود در حرکت هستند و هفته گذشته نیز موفق شدند تیم فولاد را از پیش رو بردارند.

اصفهانی هر چند شانسی برای قهرمانی نیم فصل ندارند اما در پی به حداقل رساندن اختلاف خود با صدر هستند و به سه امتیاز این دیدار چشم دوخته اند اما نویدکیا و تیمش کار سختی در اراک خواهند داشت چرا که تیم رسول خطیبی نیز به دنبال جبران امتیازات از دست رفته در هفته های اخیر است ضمن اینکه آلومینیوم یکی از تیم هایی است که تا به اینجا بهترین عملکرد در دیدارهای خانگی را به ثبت رسانده است.

تیم های آلومینیوم و سپاهان تاکنون 3 بار در چارچوب رقابت های لیگ برتر و جام حذفی مقابل یکدیگر قرار گرفته اند که در هر سه دیدار پیروزی سهم اصفهانی ها بوده است و اراکی ها تاکنون موفق به کسب امتیاز در مقابل سپاهان نشده اند از طرفی فصل گذشته و در بحبوحه جدایی رسول خطیبی از جمع اراکی ها در اوایل نیم فصل دوم آلومینیوم سازان در اراک متحمل شکست سنگین 6 بر یک مقابل شاگردان نوید کیا شدند که حالا به نظر می رسد انگیزه انقام جویی برای جبران این شکست حساسیت های این دیدار را دوچندان خواهد کرد.

این مسابقه را «مهدی سید علی» با دو کمک خود «سعید علی نژادیان» و «فرهاد مروجی» سوت خواهد زد همچنین «عباس راکی» داور چهارم و «سعید بطحائی» ناظر داوری این دیدار هستند.

گفتنی است تیم های آلومینیوم و سپاهان باید هفته آینده نیز در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جام حذفی در اراک به مصاف هم بروند.

انتهای پیام/