تشکیل تمدن اسلامی رسالت مهم بسیج است/ تحویل ۱ هزار و ۵۰۰ مسکن محرومین به برکت کنگره شهدای استان ابتکارات ایران برای رفع تحریم‌ها/ حقوق بازنشستگان افزایش می‌یابد در دیدار رئیسی و پوتین چه گذشت؟ ماجرای پول زور گرفتن داروخانه‌ها از مردم / ابلاغ چراغ خاموش تعرفه‌های غیرقانونی! یک میلیون و ۱۵۰ هزار حامی ایتام در کشور وجود دارد ماجدی: عزیزی‌خادم به جادوگری اعتقاد داشت؛ روز عزلش گریه‌ام گرفت/ اسکوچیچ در جام‌جهانی سرمربی ماست؛ کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال می‌شوم! بالاترین معروف حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران است دشمنان نظام اسلامی به دنبال جدایی روحانیت از مردم هستند بنیاد کربلایی کاظم ساروقی در استان مرکزی راه اندازی می‌شود زکات ارائه یک الگوی عزت آفرین از جامعه اسلامی است/امیدآفرینی در جامعه اولویت مهم کشور است
جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۵
کد خبر: 94151
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵

روایتی تازه از دستگیری تفنگداران آمریکایی در جزیره فارسی/ با تمام تجهیزات برای آزادی نظامیان اقدام کردند/ موشک‌ در انتظارشان بود

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به حماسه ماندگار این نیرو در برخورد با متجاوزان آمریکایی در خلیج‌فارس گفت: روز ۲۲ دی ماه روز شکست ابهت و قدرت پوشالی آمریکا در خلیج‌فارس و منطقه است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، پس از موفقیت‌های رزمندگان اسلام در عملیات‌های گوناگون 8 سال دفاع مقدس دشمن جنگ را به خلیج‌فارس هدایت کرد و تمرکز دشمن برای قطع زنجیره صادرات و واردات کالا و تحرکات در آبراهه خلیج‌فارس به اوج رسید.

با شدت گرفتن درگیری‌ها و اخلال در حرکت نفتکش‌ها و کشتی‌های تجاری در خلیج‌فارس، منطقه دوم نیروی دریایی سپاه تمام حرکات و تردد شناور و کشتی‌های بیگانه از جمله استکبار جهانی و همپیمانانش تحت رصد و پایش شبانه‌روزی قرار داد.

در این راستا در 16 مهرماه سال 1366 رزمندگان نیروی دریایی سپاه با ایمان لایزال الهی و با توانمندی و اقتدار به متجاوزان آمریکایی در خلیج‌فارس ضربات مهلکی زدند که حیثیت سیاسی و نظامی شیطان بزرگ از بین رفت.

در 22 دی ماه سال 1394 درحالی که رئیس جمهور وقت آمریکا در کنگره رجزخوانی می‌کرد و قدرت و بودجه نظامی آمریکا را به  رخ جهانیان می‌کشید 11 هزار کیلومتر آن طرف‌تر نیروهای به اصلاح زبده آمریکایی در مقابل سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اشک حقارت می‌ریختند.

در این روز 2 فروند شناور رزمی آمریکایی و 10 تفنگ‌دار به مرز دریایی خلیج‌فارس ایران تجاوز کردند و رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در  برخورد قاطع با آمریکا حماسه دیگری خلق کردند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با گرامیداشت حماسه 22 دی 1394 این نیرو در برخورد قاطع با متجاوزان آمریکایی اظهار داشت: سبزپوشان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در 22 دی سال 1394 حماسه دیگری آفریدند و توانستند سربازان مغرور شیطان بزرگ در اطراف جزیره فارسی را به اسارت بکشند.

سردار رمضان زیراهی با بیان اینکه این رویداد پیروزی بزرگی برای ایران اسلامی بود تصریح کرد: این پیروزی زمانی اتفاق افتاد که آمریکایی‌ها در حال رجزخوانی در کنگره بودند که ما قوی‌ترین، بهترین و زبده‌ترین نیروهای نظامی در اختیار داریم و بودجه ما بیش از بودجه 8 کشور بعد از ما است.

وی با بیان اینکه در عملیات 22 دی ماه سال 1394  آمریکا تجهیزات پیشرفته‌تر نسبت به ما داشت، افزود: ما در این عملیات اثبات کردیم که آنچه در عرصه نبرد تعیین‌کننده است نیروی ایمان و روحیه شهادت‌طلبی است.

سردار زیراهی، نیروی دریایی سپاه در این عملیات را تلفیقی از شجاعت و مقاومت دانست و بیان کرد: یک ساعت پس از درگیری با آمریکایی‌ها با داشتن ناو هواپیمابر تا شناورهای رزمی با دستپاچگی و هیجانی و خارج از کنترل تفنگداران آنان وارد صحنه جزیره فارسی شدند و رزم ناو آنها بسیار عصبی و ناآرام هشدار می‌داد تا از طریق جو روانی بتواند به اهداف خود دست یابد ولی نیروی دریایی سپاه با اقتدار صحنه نبرد را مدیریت می‌کرد.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران، با بیان اینکه در این درگیری آمریکایی‌ها مرتب از ما درخواست کردند که ما می‌خواهیم با قایق و یا بالگرد وارد جزیره فارسی شویم، خاطر نشان کرد: رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه به آنها مقتدرانه هشدار دادند اگر وارد حریم جزیره فارسی شوید ما آنها را می‌زنیم و هر بار این هشدارها سبب عقب‌نشینی آنان می‌شد.

وی با بیان اینکه رزمندگان نیروی دریایی سپاه در پی جنگ نبودند تصریح کرد: قطعاً رزمندگان دریادل نیروی دریایی سپاه با اقتدار آماده دفاع از میهن اسلامی هستند.

سردار زیراهی با اشاره به این موضوع که آن زمان سکوهای موشکی در طول سواحل جمهوری اسلامی ایران گسترش یافته بود تصریح کرد: اگر آمریکایی‌ها اشتباه می‌کردند قطعاً جهنمی از آتش برای آنان ایجاد می‌شود.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران، اضافه کرد: آمریکایی‌ها گسترش موشکی ما در سواحل و شناورهای نظامی در اطراف جزیره فارسی را می‌دیدند و به همین سبب ناو هواپیمابر در فاصله 20 مایلی و رزم‌ناو آنان در اطراف جزیره فارسی با هشدارهای ما مجبور به عقب‌نشینی شد.

وی بیان کرد: آنان متوجه شدند که ایران به هیچ ابرقدرتی شوخی ندارد و در این راستا استقبال مردم عزیز کشورمان از این برخورد نیروی دریایی سپاه نیروی 100 چندانی به سپاه بخشید.

بیشتر بخوانید

سردار زیراهی با بیان اینکه در عملیات غرورآفرین 22 دی سال 1394 مردم نشان دادند در رویارویی با دشمن منسجم و یکپارچه هستند خاطر نشان کرد: در این عملیات چند کارگر پیمانکار در جزیره فارسی مشغول فعالیت بودند که آنان اصرار کردند به ما اسلحه بدهید تا ما نیز دوشادوش شما از آب‌های سرزمینی دفاع کنیم.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران، روز 22 دی ماه را تاریخ شکسته شدن ابهت و قدرت پوشالی آمریکا در خلیج‌فارس و منطقه دانست و تصریح کرد: در این روز یک حماسه ماندگار و برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شد و به‌عنوان یک سرباز کوچک ایران اسلامی این حماسه ماندگار را به هم‌وطنان و آزادگان جهان تبریک می‌گویم.

وی با بیان اینکه اکنون نیروی دریایی سپاه تمام حرکات و برنامه‌های دشمنان به ویژه آمریکا و اسرائیل و هم‌پیمانان آنان را مورد رصد و پایش قرار می‌دهد افزود: نیروی دریایی سپاه اشراف خوبی بر منطقه دارد و از تجهیزات به‌روز و پیشرفته‌تر بحمدالله برخوردار است.

سردار زیراهی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران دنبال تشنج و بی‌ثباتی به هیچ وجه در منطقه نیست بلکه دنبال وحدت، برادری و اتحاد است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران بیان کرد: دشمنان می‌دانند که اگر اقدام نابخردانه انجام دهند با پاسخ کوبنده فرزندان این مرز و بوم مواجه می‌شوند و به آنان پاسخ قاطع می‌دهند.

سردار زیراهی اضافه کرد: توانمندی جمهوری اسلامی ایران در بعد شناوری و موشکی و پهپادی قابل قیاس با یکسال گذشته نیست و پیشرفته‌های فراوانی کرده است.

انتهای پیام/190/ش

captcha
آخرین اخبار