مشکلات اقتصادی کشور در کجا ریشه دارد؟ امضای تفاهم‌نامه همکاری کتابخانه‌های عمومی و صداوسیمای استان مرکزی کنترل قیمت و کیفیت یکی از راه‌های اساسی رشد تولید و مهار تورم است جهاد در راه خدا دري از درهاي بهشت است جاذبه‌های گردشگری شهر یاقوت‌های سرخ عکس نوشت| دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان مراسم بدرقه زائرین امام رضا(ع) در راه آهن اراک  استان مرکزی، رتبه نخست در احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در کشور برنامه جامع و راهبردی در حوزه روستاها با جدیت پیگیری شود افزایش ۴۱ درصدی نرخ كرايه تاكسي در اراك+نرخ نامه جدید
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۱
کد خبر: 94074
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس:

مقاومت در مقابل با دشمنان غیرت دینی و عین عقلانیت است/امت اسلام مأمور به مقاومت در مقابله با زیاده خواهی و تجاوز دشمنان است

حجت الاسلام سلیمی گفت: امت اسلام مأمور به مقاومت در مقابله با زیاده خواهی و تجاوز دشمنان هستیم و وقتی با دشمنی روبه رو هستیم که هیچگونه حد و مرزی برای خود نمی شناسد و در خون ریزی و جنایت حرف اول را می زند تسلیم و سازش با آن هیچگونه معنایی نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس و نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط تصویری با مردم قم به مناسبت سالروز حماسه نوزدهم دی ماه گفت: تسلیم نشدن در برابر دشمنان مستکبر و زورگو از اصول انقلاب اسلامی است و این موضوع از دستورات الهی است.

وی افزود: از آموزه‌های مهم قرآن کریم صبر، استقامت و جهاد است و این‌ها واژه‌هایی هستند که مکرر در قرآن کریم به آنها اشاره شده که باید به آنها توجه داشت.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس اظهار کرد: جهاد در مقابل زیاده خواهی و زورگویی های دشمنان تاکید شده است و یکی از عرصه های صبر، صبر در مقابل تعدی و تجاوز دشمنان است و مسئله مقاومت در اینجا معنا پیدا می کند و لذا این سه مؤلفه از آموزه‌های دینی ماست و انقلاب اسلامی همواره به آن پایبند بوده است.

وی بیان کرد: همچنین در جای دیگری از قرآن می‌فرماید مسلمان نباید توسط بیگانگان خرد شوند و این همان قاعده نفی سبیل است و قطعاً این مقاومت ثمره دارد و ثمره آن شکست هیمنه دشمنان و پیروزی و سربلندی جبهه اسلام است و اقتدار کشور در همه ابعاد را محقق می سازد.

سلیمی تأکید کرد: ثمره مقاومت و ایستادگی ملت ایران در طول ۴۲ سال گذشته موجب خلق دستاوردهای عظیمی شده که یکی از آنها ایستادگی در مقابل داعش بود که سربلندی و عزت امت اسلام را رقم زد و با فرماندهی سردار سرافراز شهید قاسم سلیمانی بزرگترین توطئه علیه جهان اسلام با کمترین هزینه خنثی شد.

وی ادامه داد: امت اسلام مأمور به مقاومت در مقابله با زیاده خواهی و تجاوز دشمنان هستیم و وقتی با دشمنی روبه رو هستیم که هیچگونه حد و مرزی برای خود نمی شناسد و در خون ریزی و جنایت حرف اول را می زند تسلیم و سازش با آن هیچگونه معنایی نخواهد داشت.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خاطر نشان کرد: مقاومت در مقابل با دشمنان غیرت دینی محسوب می شود و مقاومت نباشد از معنویت و اصول اخلاقی و انسانی چیزی نخواهد ماند و غیرت دینی اساساً ناشی از بصیرت است. بصیرت یک شعبه از عقلانیت است و مقاومت نیز عین عقلانیت است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار