به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب ناکامی غربگرایان داخلی در عملیات رسانه‌ای علیه سفر رئیس‌جمهور به روسیه دسترسی 79درصد روستاهای استان مرکزی به اینترنت/ تمامی روستاهای بالای 10 خانوار مرکزی تا سال آینده به اینترنت متصل می شوند طراحی اجزای روابط راهبردی در مذاکره رئیسی - پوتین/ بودجه پایتخت زیر ذره‌بین حال پرسپولیس خوش نیست/ نبرد یوزهای پارسی با ببرهای آبی آسیا / درخواست رسمی فولاد برای جذب بیرانوند! هماهنگی سران قوا برای تخصیص اعتبار ارز ترجیحی تا پایان سال جاری
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹
کد خبر: 94057
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳
مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی:

۴۵۲ هکتار زمین برای اجرای طرح جهش تولید مسکن در استان مرکزی تامین شده است

مرزبان گفت: در طرح جهش تولید مسکن سهمیه استان مرکزی ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد بود که ۱۹ هزار واحد در شهرهای امیرکبیر و مهاجران هدفگذاری شد و تاکنون ۴۵۲ هکتار زمین تامین شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ احمد مرزبان مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در جلسه شورای اداری استان مرکزی گفت: در طرح اقدام ملی مسکن سهمیه استان ۲۱ هزار و ۲۹۰ واحد بود که ۸۰۹۰ واحد در شهرها و ۱۲ هزار و ۴۰۰ واحد در امیرکبیر و مهاجران ساخته می شود. 

مرزبان اظهار کرد: مقرر شد که در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر برای ۷۴۹۹ واحد اراضی تامین و عملیات ساختمانی نیز آغاز شده است.

وی ادامه داد: در طرح جهش تولید مسکن سهمیه استان مرکزی ۶۱ هزار و ۱۲۷ واحد بود که ۱۹ هزار واحد در شهرهای امیرکبیر و مهاجران هدفگذاری شد و تاکنون ۴۵۲ هکتار زمین تامین شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی بیان کرد: پروژه سردار شهید قاسم سلیمانی در انتهای خیابان هپکو با ظرفیت ۳۰۴۰ واحد با پیمانکاری جهاد خانه سازی در حال ساخت است و کار در ۲۴ هکتار در حال پیشرفت است و تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی حاصل شده است و ۶۰۰ واحد توسط بنیاد مسکن در شهرک کوثر در حال انجام است و عملیات اجرایی دو هزار واحد در ساوه آغاز شده است.

مرزبان یادآور شد: شهرستان محلات  ۹۳ نفر واریز وجه داشتند، اما به دلیل کمبود زمین، ۲۲ هکتار زمین به محدوده الحاق شد و برای ۱۴۰۰ نفر دیگر ظرفیت ایجاد شد.

وی : در نیمور ۶۲ نفر واریز وجه داشتند که عملیات اجرایی آغاز شده و ۹ هکتار زمین هم برای طرح نهضت ملی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: همچنین ۴۸۰ نفر در دلیجان واریز وجه انجام داده اند و ۱۵ هکتار زمین اختصاص یافته است و ۱۵۰۰ واحد ظرفیت ساخت وجود دارد و در نراق ۲۲ نفر درخواست داشتند که زمین برای متقاضی تامین و عملیات اجرایی آغاز شده است.

وی گفت: در خمین ۴۲۴ نفر واریز وجه داشته اند و ۴۷ واحد در حال ساخت است و ۱۱ هکتار زمین فراهم شده که مستعد ساخت ۱۴۰۰ واحد است، در کمیجان ۱۰۲ نفر واریز وجه داشتند که زمین تامین و در شازند ۷۵ نفر واریز وجه کرده اند و عملیات اجرایی نیز آغاز شده است، در تفرش ۱۵۴ نفر واریز وجه داشته اند و عملیات اجرایی مسکن متقاضیان با تامین زمین آغاز شده است و اولین خانواده نیز ساکن شده اند، همچنین در آشتیان ۴۸۶ نفر واجد شرایط هستند که ۱۵۴ نفر واریز وجه انجام داده اند و عملیات اجرایی در حال انجام است و فراهان ۱۵ نفر واریز وجه داشتند که برای ۱۲ نفر زمین تامین شده است.

مرزبان گفت: در فرمهین و شازند و مامونیه مشکل تامین زمین داریم و با رایزنی سازمان ملی زمین و مسکن مقرر است که زمین خریداری شود و در غرق آباد ۱۶ نفر واریز داشتند که عملیات اجرایی آغاز شده است و در مامونیه ۲۴ واحد در حال ساخت است.

وی خاطرنشان کرد: امروز با قرعه کشی ۸۱۰۰ واحد مسکونی در اراک عملا ساخت ۱۸ هزار واحد مسکونی در حال انجام است.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار