مهلت پرداخت واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک تمدید شد ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب ناکامی غربگرایان داخلی در عملیات رسانه‌ای علیه سفر رئیس‌جمهور به روسیه دسترسی 79درصد روستاهای استان مرکزی به اینترنت/ تمامی روستاهای بالای 10 خانوار مرکزی تا سال آینده به اینترنت متصل می شوند طراحی اجزای روابط راهبردی در مذاکره رئیسی - پوتین/ بودجه پایتخت زیر ذره‌بین
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
کد خبر: 94006
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
گزارش تصویری/

تفرش دوزی

تفرش دوزی، هنری ظریف و زیبا و یکی از انواع رودوزی های دیگر ایرانی است، که در گذشته تولید کننده عمده و اصلی آن مردم تفرش بوده اند؛ و به همین دلیل به آن تفرش دوزی گویند.

به گزارش دیار آفتاب؛تفرش دوزی، هنری ظریف و زیبا و یکی از انواع رودوزی های دیگر ایرانی است، که در گذشته تولید کننده عمده و اصلی آن مردم تفرش بوده اند؛ و به همین دلیل به آن تفرش دوزی گویند.

به عبارتی میتوان گفت شهرستان تفرش زادگاه این هنر چشم نواز است.این هنر تا جایی شهرت ملی پیدا کرده است، که در کتاب‌های درسی کشور نیز آمده است.

تنوع در نقوش تفرشی دوزی از ویژگی های بارز آن است و گستردگی این نقش و نگارها به این دلیل است که با تکرار تعداد بی شماری از نقوش هندسی به دست می آید.  تفرشی ‌دوزی از اواخر دوره قاجار در شهر تفرش رایج شده است.

captcha
آخرین اخبار