هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال؛

پیکان - آلومینیوم/ جدال در دستگردی برای بالانشینی

در چارچوب رقابت های هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال کشور تیم های پیکان و آلومینیوم روز شنبه از ساعت ۱۵ در تهران مقابل یکدیگر صف آرایی خواهند کرد.
کد خبر: ۹۴۰۰۱ تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸

به گزارش دیار آفتاب؛ رقابت های هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال کشور جام خلیج فارس روز شنبه 18 دی ماه با انجام ۸ دیدار در شهر‌های مختلف پیگیری می‌شود که در همین چارچوب تیم آلومینیوم از ساعت ۱۵ در ورزشگاه شهید دستگردی میهمان تیم پیکان خواهد بود.

آلومینیوم سازان اراکی که دومین فصل از حضور خود در لیگ برتر را تا به اینجا با شگفتی سازی رقم زده اند و بدون تردید عنوان پدیده لیگ بیست و یکم را یدک می کشند در حالی هفته گذشته را با تساوی خانگی مقابل تیم صدرنشین استقلال به پایان بردند که به اذعان آمار و نظرات کارشناسان بازی تحسین برانگیزی را به نمایش گذاشتند و لایق کسب هر سه امتیاز بودند، هر چند شاگردان خطیبی همچنان در جمع تیم های بالای جدول قرار دارند و هم اکنون با 22 امتیاز و با تفاضل گل کمتر نسبت به مس جایگاه پنجم جدول را در اختیار خود گرفته اند.

سرمربی تیم آلومینیوم در نشست خبری پیش از دیدار تمیش مقابل پیکان گفت: فکر می‌کنم یک بازی سخت برای هر دو تیم خواهد بود؛ تقریباً می‌توانیم بگوییم دو تیم بالای جدول بازی دارند و امتیازهای آنها خیلی نزدیک هستند. پیکان یک تیم جوان است و در کنار آن یک مربی و کادر فنی خوب دارد و به لحاظ ساختاری یکی از بهترین باشگاه‌هاست.

خطیبی با تمجید از شرایط فنی پیکان توضیح داد: ما بازی قبلی پیکان را نگاه کردیم و بازیکنان ما توجیه هستند؛ مطمئناً یکی از بازی‌های خوب این هفته را خواهید دید، به دلیل اینکه هر دو تیم فنی هستند و تاکتیک‌های به خصوصی دارند. امیدوارم یک بازی خوب و تماشاگرپسند باشد.

در سوی دیگر میدان اما تیم پیکان با هدایت سید مجتبی حسینی در فصل جاری موفق شده تا علیرغم فراز و فرودها تا به اینجا شرایط خوبی را رقم بزند، خودروسازان که هفته گذشته در مقابل فولاد با تساوی یک بر یک دست یافتند هم اکنون با 20 امتیاز در جایگاه ششم و در تعقیب اراکی ها هستند و همین مسئله جذابیت های تقابل این دو تیم را بالاتر خواهد برد.

سرمربی تیم پیکان نیز در نشست خبری روز گذشته پیش از این دیدار امروز تیمش مقابل آلومینیوم گفت: فکر می‌کنم برای هر دو تیم این بازی مهم است و با توجه به شرایط جدول بازی سختی برای ما و آلومینیوم است؛ با توجه به شرایط جدول و نزدیکی امتیاز دو تیم بازی بسیار سختی داریم.

حسینی افزود: هر دو تیم به امتیاز کامل بازی نیاز دارند؛ امیدوارم فردا روز ما باشد بازیکنان‌مان روز خوبی ارائه بدهند و اگر حق‌مان بود پیروز شویم؛ بازی برای هر دو تیم مشکل است هر دو تیم به برد نیاز دارند آلومینیوم یک تیم درست و حسابی است و یک تیم چفت و بست‌داری است و با هم جور هستند.

دو تیم آلومینیوم و پیکان تاکنون دو بار در جام آزادگان و دو بار در رقابت های لیگ برتر رو در روی یکدیگر قرار گرفته اند که نتیجه هر 4 دیدار با تساوی به پایان رسیده است و مصاف امروز دو تیم از حیث اینکه می توان امیدوار بود تا سرانجام نوار این تساوی ها نیز پاره شود نیز جالب توجه باشد.

برخلاف آلومینیوم سازان آمار شاگردان حسینی در بازی های خانگی آمار چندان خوبی نیست و علاوه بر 2 تساوی و 2 برد هر سه باخت آنها در فصل جاری در دیدارهای خانگی این تیم رقم خورده است.

رقابت های هفته چهاردم با توجه به نزدیک شدن به به پایان نیم فصل از حساسیت های ویژه ای برخوردار است ضمن اینکه نتایج دیدارهای این هفته می تواند شرایط جدول به خصوص وضعیت تیم های بالا نشین را دست خوش تغییر کند.

رسول خطیبی و شاگردانش برای تثبیت شرایط خود در بالای جدول و جبران امتیازان از دست رفته در هفته های اخیر به ویژه تنها شکستی که مقابل نفت آبادان رقم خورد به هر سه امتیاز این دیدار نیاز مبرم دارند، از طرفی شاگردان حسینی نیز این شانس را دارند تا با کسب سه امتیاز از این دیدار خانگی در جمع مدعیان ظاهر شوند.

انتهای پیام/