واکنش طنز کاربران به توقیف کشتی‌های یونانی/ فروش 2 نفتکش در دیوار! هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۹ استان/ روند تدریجی افزایش دما در ۵ روز آینده سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود طارمی داماد شد اروپا نمی‌تواند از بازار انرژی ایران چشم‌پوشی کند/ اکنون برجام بیش‌ازپیش برای اروپا اهمیت دارد! بی‌نیازی از واردات با اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ۴۲۰۰/ قاچاق آفت اقتصاد کشور است برگزاری مراسم یادبود جانباختگان آبادان در مساجد و مصلی‌های کشور خبر اصلاح قیمت سوخت تکذیب شد جمع‌آوری ۹۰ماینر غیرمجاز در استان مرکزی/ میانگین انرژی موردنیاز برای استخراج هر بیت‌کوین ۳۰۰ مگاوات ساعت برآورد می‌شود رونمایی از دستاورد‌های جدید پایگاه پهپادی ۳۱۳ ارتش
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷
کد خبر: 93857
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۲
در میزگرد «حاج قاسم سلیمانی الگوی مدیریت و فرماندهی» مطرح شد؛

شهادت شهید سلیمانی فصل جدیدی از رویش‌های انقلاب را در کشور و منطقه گشود/مکتب حاج قاسم در همه ابعاد و بخش‌ها کارآمد و نجات‌دهنده است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار کرد: شهید سلیمانی تربیت‌یافته مکتب امام حسین(ع) بود و به خوبی در مکتب ولایت رشد و تربیت شد و بزرگترین یادگاری که از حاج قاسم برای امروز باقی مانده همین مکتب و سیره ارزشمند شهید است که در همه ابعاد و بخش ها کارآمد و نجات دهنده است و باید از این مکتب به خوبی استفاده کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ در آستانه دومین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی میزگرد تخصصی «حاج قاسم سلیمانی الگوی مدیریت و فرماندهی» به همت پایگاه خبری دیار آفتاب با حضور جمعی از مسئولین و کارشناسان فرهنگی و سیاسی برگزار شد.

در این میزگرد تخصصی که رویکرد آن تبیین مکتب و سیره شهید سلیمانی بود سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی، امیر هادی فرماندار اراک و جمعی از فعالین فرهنگی و سیاسی استان برگزار شد.

سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در این میزگرد گفت: ولایتمداری و اخلاص شاکله اصلی مکتب شهید سلیمانی است و حیات با برکت شهید سلیمانی در راه ولایت و خدمت به مردم سپری شد و حاج قاسم همواره در رفتار و عملکرد خود صادق بود که آخرین نمونه آن وعده صادقی بود که برای نابودی داعش به تحقق پیوست.

وی افزود: امروز مکتب شهید سلیمانی یک ظرفیت عظیم برای انتقال پیام شهدا و مکتب به حق انقلاب اسلامی به جهانیان است و لذا باید از این ظرفیت عظیم به خوبی استفاده کنیم چراکه مکتب حاج قاسم مکتبی انسان ساز است و باید از این مکتب برای تربیت نیرو در تراز انقلاب اسلامی در گام دوم به خوبی استفاده کرد.

مکتب شهید سلیمانی در همه ابعاد و بخش‌ها کارآمد و نجات‌دهنده است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی اظهار کرد: شهید سلیمانی تربیت‌یافته مکتب امام حسین(ع) بود و به خوبی در مکتب ولایت رشد و تربیت شد و بزرگترین یادگاری که از حاج قاسم برای امروز باقی مانده همین مکتب و سیره ارزشمند شهید است که در همه ابعاد و بخش ها کارآمد و نجات دهنده است و باید از این مکتب به خوبی استفاده کرد.

کریمی بیان کرد: امروز بزرگداشت شهید سلیمانی و زنده نگه داشت یاد این سردار قهرمان ترویج سبک زندگی و روحیه مقاومت است و می تواند برای جوانان الگوهای کامل و عملیاتی مقابل آنها قرار دهد و در واقع دین‌داری حقیقی، ولایتمداری، مردم‌داری و خدمت‌گزاری به مردم همراه با فداکاری، شجاعت و سلحشوری از ویژگی های برجسته رفتاری شهید سلیمانی بود که تبیین مکتب شهید سلیمانی می تواند چراغی پر فروغ برای حرکت نسل جوان به سمت تکامل و سعادت باشد.

شهید سلیمانی به قهرمان ملی برای جوانان دنیای اسلام تبدیل شده

وی اضافه کرد: امروز شهید سلیمانی به قهرمان ملی برای جوانان دنیای اسلام تبدیل شده و شهید سلیمانی هم در حیات با برکت خود وهم با شهادت عزتمندانه شان به نماد امید، اعتماد به‌نفس، رشادت و رمز استقامت و پیروزی در منطقه تبدیل شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: شهید سلیمانی مجاهد واقعی فی سبیل الله بود و به معنای واقعی سرباز ولایت بود و با درک عمیق از مفهوم سربازی از ولایت و اسلام زندگی و حیات با برکت خود را در راه اسلام وقف نمود و از این طریق توانست قله های بلند سربلندی و افتخار را کسب کند.

وی با اشاره به اقدامات شهید سلیمانی در راستای اعتلای ارزش های اسلامی بیان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی با تلاش شبانه روزی در راه دفاع از ارزش های اسلامی و خدمت صادقانه به مردم کارآمدی مکتب اسلام ناب محمدی را به جهانیان نشان داد و بسیج عمومی را در سطح کشورهای اسلامی برای مبارزه با استکبار جهانی راه اندازی کرد.

کریمی خاطر نشان کرد: اعتماد به نصرت الهی، ساده زیستی، اعتقاد به نقش مردم، ایستادگی بر روی ارزش های اسلامی ، شهادت طلبی و شجاعت از ویژگی های دیگر سیره شهید سلیمانی است و این شاخصه ها امروز باید برای نسل جوان و نوجوان تبیین شود.

شهید سلیمانی بزرگترین افتخار جهان اسلام است/ شهادت شهید سلیمانی فصل جدیدی از رویش‌های انقلاب اسلامی در کشور و منطقه گشود

امیر هادی فرماندار اراک در این میزگرد با اشاره به ابعاد شخصیتی سپهبد شهید حاج سلیمانی گفت: شهید سلیمانی در زمان حیات با برکت خود با مجاهدت های فراوان منشأ خیرات و برکات زیادی برای امت های اسلامی شد و مایه افتخار جهان اسلام بود.

وی افزود: شهادت شهید سلیمانی فصل جدیدی از رویش های انقلاب اسلامی در کشور و منطقه گشود و مردم ایران و سایر کشورهای دیگر با برگزاری مراسمات باشکوه برای این سردار پرآوازه علاوه بر ارادت و محبت خود به شهید سلیمانی نشان دادند پیرو مکتب شهید سلیمانی و آرمان های حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری هستند.

هادی اظهار کرد: شهید سلیمانی با تأسی از مکتب عاشورا و امام حسین(ع) به نماد مقاومت تبدیل شد و حاج قاسم سلیمانی با مجاهدت های فراوان از سرداران قهرمان، شجاع و مبتکر سپاه اسلام و خاری در چشم دشمنان بود.

وی بیان کرد: شهید سلیمانی فدایی ولایت فقیه بود و حیات با برکت خود را در راه تحقق و اجرای فرامین مقام معظم رهبری صرف نمود و همواره برای خدمت رساندن به مردم و کشور در صحنه بود و مهمترین ویژگی شهید سلیمانی ولایتمداری و مردی بودن او بود که ایشان را به فردی برجسته تبدیل کرده بود.

فرماندار اراک با بیان اینکه تاریخ اقدامات و خدمات شهید سلیمانی را از یاد نخواهد برد، گفت: یاد و نام این سردار پرافتخار همواره در تاریخ می درخشد.

شهادت شهید سلیمانی موجب اتحاد جهان اسلام شد

هادی با اشاره به اینکه رسالت شهید سلیمانی با شهادت تکمیل شد بیان کرد: شهادت شهید سلیمانی علاوه بر اینکه پویایی و حیات انقلاب اسلامی و مکتب امام خمینی(ره) را نشان داد موجب اتحاد جهان اسلام شد.

وی تأکید کرد: به برکت خون شهید سلیمانی جریان مقاومت روز به روز در منطقه و کشورهای اسلامی قوی تر شده و جبهه مقاومت به برکت مکتب انقلاب اسلامی و مجاهدت های شهید سلیمانی با نشاط تر و پویاتر در راستای مبارزه با استکبار جهانی و حامیان آنها نقش آفرینی می کند.

هادی ادامه داد: خوشبختانه مردم ایران در سال گذشته همچون برنامه های تشییع و بزرگداشت های شهید سلیمانی خوش درخشیدند و با برگزاری برنامه های مردمی عشق و ارادت خود به این شهید بزرگوار و شهدای جبهه مقاومت را اعلام کردند.

وی اضافه کرد: امسال نیز لازم است در راستای گرامیداشت شهید سلیمانی با همه توان و ظرفیت های پای کار بیاییم و مردمی بودن باید ویژگی برنامه ها و فعالیت ها باشد و محوریت برنامه ها معرفی و تبیین مکتب شهید سلیمانی برای نسل جوان قرار دهیم.

فرماندار اراک خاطر نشان کرد: شهر اراک در ایام دی ماه برنامه های متنوع و مردمی در نظر گرفته و قطعاً مردم شهر اراک با اقدامات قابل‌توجه در این راستا بار دیگر پیشرو بودن خود در گرامیداشت شهید سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت را نشان خواهند داد.

محمدرضا داودآبادی

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار