هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۹ استان/ روند تدریجی افزایش دما در ۵ روز آینده سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود طارمی داماد شد اروپا نمی‌تواند از بازار انرژی ایران چشم‌پوشی کند/ اکنون برجام بیش‌ازپیش برای اروپا اهمیت دارد! بی‌نیازی از واردات با اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ۴۲۰۰/ قاچاق آفت اقتصاد کشور است برگزاری مراسم یادبود جانباختگان آبادان در مساجد و مصلی‌های کشور خبر اصلاح قیمت سوخت تکذیب شد جمع‌آوری ۹۰ماینر غیرمجاز در استان مرکزی/ میانگین انرژی موردنیاز برای استخراج هر بیت‌کوین ۳۰۰ مگاوات ساعت برآورد می‌شود رونمایی از دستاورد‌های جدید پایگاه پهپادی ۳۱۳ ارتش بیانات رهبرانقلاب یک راهبرد برای مجلس یازدهم بود/ تبلیغات مغرضین و توپخانه دشمن علیه مجلس انقلابی فعال است
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
کد خبر: 93820
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۵
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی:

شهید سلیمانی زیرساخت‌هایی برای جهان اسلام طراحی کرد که در آینده رونمایی خواهند شد

سردار کریمی به امت سازی توسط شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار، زیرساخت‌هایی برای جهان اسلام طراحی کرد که در سال‌های آینده رونمایی خواهند شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، در مراسم بزرگداشت دومین سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی که در سالن جلسات امام خمینی (ره) دانشگاه آزاد واحد اراک برگزار شد، هدایت، کرامت و شفاعت را نتایج ولایت مداری عنوان کرد و گفت: کسی که می‌خواهد نعمت ولایت و امامت را داشته باشد، باید زره سختی‌ها را بر تن کند و هزینه‌های آن را متحمل شود.

وی، رمز پیروزی در ۴۰ ساله‌ی اول انقلاب، اسلام، رهبری و حضور مردم به‌عنوان سرمایه‌ی اجتماعی دانست و اظهار کرد: همه‌ی حکومت‌ها برای ماندگاری، نیاز به این سرمایه اجتماعی دارند.

کریمی اضافه کرد: حتی اگر معصومین (ع) زمامدار امور باشند، شرطش این است که مردم با آن‌ها همراه باشند و ما نیز باید قدر این سرمایه اجتماعی را بدانیم و برای نگهداری آن تلاش کنیم.

فرمانده سپاه روح الله با اشاره به این فرموده‌ی امام علی (ع) که زندگی هدف دارد، هدف از زندگی را رسیدن به کمال عنوان و بیان کرد: باید زندگی را، عاقلانه شروع، عارفانه ادامه و عاشقانه تمام کنیم.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی نیز این مسیر را به خوبی طی کرد و ما هم باید از او الگو بگیریم تصریح کرد: شهید سلیمانی برای رسیدن به این مقام و شخصیت بین‌المللی و عزتمند، گام‌هایی را طی کرد.

کریمی معرفت را اولین گام شهید سلیمانی عنوان کرد و با بیان اینکه با شناخت خود و خدا، اعمال صالح را می‌توان تشخیص داد گفت: این شهید از ابتدا هدف خود را مشخص کرد و عمل صالح را که اخلاص و تقوا، دو ویژگی اصلی آن هستند، به‌خوبی شناخت.

فرمانده سپاه روح الله با بیان اینکه اگر کار بویژه در شرایط سخت، برای خدا باشد نصرت الهی شامل حال انسان می شود گفت: ما باید به ولایت فقیه اعتماد کنیم همچنان که شهید سلیمانی نیز به این معرفت دست پیدا کرد و آزادانه پرواز کرد و هجرت فکری را در پیش گرفت و با بزرگان بزرگ بود، با رئیس جمهور و... به نوعی دیگر رفتار می کرد و با رزمندگان هم در کف میدان بود.

کریمی به این فرموده ی امام علی (ع) که «ارزش و قیمت افراد به آن چیزی است که دلبسته ی آن هستند» اشاره و بیان کرد: انسان از همت بلند به جایی می رسد که شهید سلیمانی هم با همت بلند و با دست خالی، جبهه مقاومت را تشکیل داد و تمام راهبردهای دشمن را شکست داد.

وی شهید سلیمانی را شخصیتی فراجناحی عنوان کرد و افزود: این شهید بزرگوار می گفت نگویید این اصلاح طلب است و آن اصولگرا، ولی ما این دسته بندی ها را انجام دادیم و بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب، هنوز در ابتدائیات باقی مانده ایم، در حالی که باید نگاه فراجناحی داشته باشیم.

کریمی اظهار کرد: شهید سلیمانی در کنار استقامت، سرعت هم داشت، با شناخت فضایل، از دیگران سبقت می گرفت و عمل به موقع و بهنگام انجام می داد و با اینکه در هیچ جای رسمی، تحصیل نکرد، ولی تمام ژنرال های دنیا در مقابلش شکست خوردند.

کریمی افزود: این شهید، در مقابل خدا، عبد و در مقابل دشمن، یک ژنرال نظامی بود ولی دشمن بزرگترین اشتباه خود را کرد و او را به شهادت رساند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در ۴۰ سال اول انقلاب برای اینکه در مقابل دشمن تاب آوری داشته باشیم باید در تمام سطوح به یک سبک استراتژیک می رسیدیم تاکید کرد: با تشکیل نیروی قدس، گام بلندی برداشته شد و به آن عمق استراتژیک دست یافته ایم.

فرمانده سپاه روح الله به امت سازی توسط شهید سلیمانی اشاره کرد و اظهار داشت: این شهید، زیرساخت هایی برای جهان اسلام طراحی کرد که در سال های آینده رونمایی خواهند شد و در حال حاضر همه ی آنها رونمایی نشده اند.

وی گفت: شهید سلیمانی رزمنده ای بود که اوج گرفت و به سطحی رسید که مورد کینه دشمن واقع شد و این در حالی بود که بارها از تیررس دشمن خارج شده بود ولی او که در میدان رزم، سر خود را به خدا سپرده بود، در موعد خودش، به شهادت رسید و با شهادت، مکتب خود را تکمیل کرد.

کریمی خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی را مرد سختی ها عنوان کرد که با صفای باطن ما را نصیحت می کرد که در مسیر ولایت باقی بمانیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار