به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب ناکامی غربگرایان داخلی در عملیات رسانه‌ای علیه سفر رئیس‌جمهور به روسیه دسترسی 79درصد روستاهای استان مرکزی به اینترنت/ تمامی روستاهای بالای 10 خانوار مرکزی تا سال آینده به اینترنت متصل می شوند طراحی اجزای روابط راهبردی در مذاکره رئیسی - پوتین/ بودجه پایتخت زیر ذره‌بین حال پرسپولیس خوش نیست/ نبرد یوزهای پارسی با ببرهای آبی آسیا / درخواست رسمی فولاد برای جذب بیرانوند! هماهنگی سران قوا برای تخصیص اعتبار ارز ترجیحی تا پایان سال جاری
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
کد خبر: 93721
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹
یادداشت؛

میزبانی ال‌کلاسیکو، فرصتی برای توسعه زیرساخت ها

میزبانی از بازی سپاهان پرسپولیس فرصتی مناسب برای مسئولین ورزشی شهر اراک است تا با میزبانی مناسب، مسئولین کشوری را ترغیب به برگزاری سایر مسابقات مهم در این شهر کنند چرا که میزبانی از چنین مسابقاتی امتیاز های مثبتی در حوزه ورزش، گردشگری، توسعه زیرساخت ها و ... برای شهر دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ با توجه به رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مبنی بر لزوم برگزاری بازی دو تیم پرسپولیس و سپاهان در لیگ بیست و یکم در ورزشگاه خارج از خانه، تیم سپاهان اصفهان که میزبان بازی با پرسپولیس در هفته دوازدهم لیگ برتر است، اراک را به عنوان ورزشگاه مد نظر انتخاب کرده است. بدین ترتیب ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک میزبان بزرگترین رویداد فوتبالی تاریخ این کلانشهر در هشتم دی ماه است. رویدادی که فرصتی بسیار مناسب برای شهر اراک و مسئولین حوزه ورزش این شهر است تا ظرفیت های خود برای میزبانی از این بازی مهم را نشان دهند تا شاید در آینده، اراک مقصد بازی های مهم دیگری هم باشد.

البته شاید با توجه به عدم حضور تماشاگران در مسابقات فوتبال به دلیل شیوع کرونا، بسیاری از مزیت های جانبی میزبانی از مسابقات ورزشی از قبیل توسعه گردشگری، رونق مسافرخانه ها و هتل ها، انتقال فرهنگ، درآمدزایی از طریق سفرهای درون شهری و برون شهری گردشگران و ... از میان برود ولی باز هم میزبانی از چنین بازی هایی می تواند مزیت های بسیاری با خود به همراه داشته باشد.

برای مثال می توان به توفیق اجباری جهت توسعه زیرساخت های ورزشی شهر اشاره کرد. موضوعی که البته با راه یابی آلومینیوم اراک به لیگ برتر بهبود پیدا کرد ولی باز هم تا رسیدن به سطح استاندارد و مطلوب فاصله زیادی دارد تا جایی که بنا بر شنیده ها حتی با صدور مجوز برای حضور تماشاگران در ورزشگاه ها، ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک به دلیل نداشتن زیرساخت های مناسب اجازه ورود تماشاگر را ندارد و به احتمال زیاد اگر این محدودیت وجود نداشت، شاهد میزبانی اراک از این مسابقه مهم نبودیم.

حال که چنین فرصتی دست داده تا هشتمین کلانشهر کشور میزبان ال‌کلاسیکوی فوتبال ایران باشد، آیا مسئولین حوزه ورزش استان این فرصت را غنیمت شمرده و با میزبانی مناسب، مسئولین کشوری را ترغیب به برگزاری سایر مسابقات مهم در اراک می کنند یا به راحتی این توفیق اجباری را از دست می دهند.

علیرضا نجمی

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار