اربعین حسینی یک رزمایش عظیم جهانی برای توسعه و ترویج مکتب عاشورا است شعر دفاع مقدس ریشه در حماسه ها و ازخودگذشتگی های ملت ایران دارد/ فراخوان بیست و چهارمین مرحله استانی کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت منتشر شد جزئیات زمان برگزاری مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم  رئیس فایزر علی‌رغم تزریق 4 دوز واکسن به کرونا مبتلا شد قیمت برنج به کمتر از ۸۰ هزار تومان می رسد؟ شهید همدانی دفاع از امنیت را مردمی کرد درخواست یک اتحادیه دانشجویی از قوه قضائیه درباره اظهارات موسوی پلمپ8 واحد آرایشگاه زنانه متخلف در اراک خرید سه دستگاه خودرو ۱۸ تُنی امداد و نجات و اطفاء حریق/موافقت شورا با خرید نردبان آتش‌نشانی تجارت نیاز به وزارتخانه دارد؟
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۱
کد خبر: 93721
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹
یادداشت؛

میزبانی ال‌کلاسیکو، فرصتی برای توسعه زیرساخت ها

میزبانی از بازی سپاهان پرسپولیس فرصتی مناسب برای مسئولین ورزشی شهر اراک است تا با میزبانی مناسب، مسئولین کشوری را ترغیب به برگزاری سایر مسابقات مهم در این شهر کنند چرا که میزبانی از چنین مسابقاتی امتیاز های مثبتی در حوزه ورزش، گردشگری، توسعه زیرساخت ها و ... برای شهر دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ با توجه به رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مبنی بر لزوم برگزاری بازی دو تیم پرسپولیس و سپاهان در لیگ بیست و یکم در ورزشگاه خارج از خانه، تیم سپاهان اصفهان که میزبان بازی با پرسپولیس در هفته دوازدهم لیگ برتر است، اراک را به عنوان ورزشگاه مد نظر انتخاب کرده است. بدین ترتیب ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک میزبان بزرگترین رویداد فوتبالی تاریخ این کلانشهر در هشتم دی ماه است. رویدادی که فرصتی بسیار مناسب برای شهر اراک و مسئولین حوزه ورزش این شهر است تا ظرفیت های خود برای میزبانی از این بازی مهم را نشان دهند تا شاید در آینده، اراک مقصد بازی های مهم دیگری هم باشد.

البته شاید با توجه به عدم حضور تماشاگران در مسابقات فوتبال به دلیل شیوع کرونا، بسیاری از مزیت های جانبی میزبانی از مسابقات ورزشی از قبیل توسعه گردشگری، رونق مسافرخانه ها و هتل ها، انتقال فرهنگ، درآمدزایی از طریق سفرهای درون شهری و برون شهری گردشگران و ... از میان برود ولی باز هم میزبانی از چنین بازی هایی می تواند مزیت های بسیاری با خود به همراه داشته باشد.

برای مثال می توان به توفیق اجباری جهت توسعه زیرساخت های ورزشی شهر اشاره کرد. موضوعی که البته با راه یابی آلومینیوم اراک به لیگ برتر بهبود پیدا کرد ولی باز هم تا رسیدن به سطح استاندارد و مطلوب فاصله زیادی دارد تا جایی که بنا بر شنیده ها حتی با صدور مجوز برای حضور تماشاگران در ورزشگاه ها، ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک به دلیل نداشتن زیرساخت های مناسب اجازه ورود تماشاگر را ندارد و به احتمال زیاد اگر این محدودیت وجود نداشت، شاهد میزبانی اراک از این مسابقه مهم نبودیم.

حال که چنین فرصتی دست داده تا هشتمین کلانشهر کشور میزبان ال‌کلاسیکوی فوتبال ایران باشد، آیا مسئولین حوزه ورزش استان این فرصت را غنیمت شمرده و با میزبانی مناسب، مسئولین کشوری را ترغیب به برگزاری سایر مسابقات مهم در اراک می کنند یا به راحتی این توفیق اجباری را از دست می دهند.

علیرضا نجمی

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار