پایان مرحله اول مرمت گنبد امامزاده ابوالحسن و آمنه خاتون دیزاباد در خنداب مدیران مدارس با قراردادهای توافقی به افزایش نرخ سرویس ها دامن می زنند/ سامانه سپند راهکار مدیریت حمل و نقل دانش آموزی ۱۲ کارگاه اشتغالزایی در امامزادگان استان مرکزی راه‌اندازی شد 220هزار موقوفه در کشور شناسایی شده است/ضرورت فعالیت مؤثر جامعه قرآنی در فضای مجازی ترابی برای شادی گل برنامه داشت/ لوکادیا رسما پنالتی زن اول پرسپولیس شد با ایران قوی مخالف اند/تنگنای شدید اجاره بها/سفره خزر 10 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در اراک پلمب شد کنگره شهدای استان مرکزی با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند/راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدا پیش بینی افزایش فروش نفت/ ژاپن از خریداران سنتی نفت ایران است ب ام و XM ۲۰۲۳
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۹
کد خبر: 93588
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۹
عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

بازخوانی و تبیین سیره شهید سلیمانی تحول آفرین است/تدبیر و شجاعت حاج قاسم آمیخته به اخلاص بود

حجت الاسلام سلیمی با اشاره به اینکه امروز نیازمند بازخوانی و تبیین سیره شهید سلیمانی هستیم گفت: مکتب شهید سلیمانی می تواند در روح و رفتار هر فردی تحول ایجاد و جامعه را دچار تغییر کند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس و نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به دومین سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ویژگی های مکتب و سیره این شهید، گفت: شهید سلیمانی به معنای واقعی اهل ساده زیستی و تدبیر بود و با عده ای که تنها شعار می دهند بسیار تفاوت داشت و حاج قاسم سلیمانی عمق قضایا را درک میکرد و زمانی که تشخیص داد که امروز در میدان حضور پیدا نکند تا قرن ها خطرآفرین خواهد بود و این یک نمونه از تدبیرهای فوق العاده ایشان بود که امت اسلام را از شر توطئه های دشمنان نجات داد.

وی افزود: شهامت و شجاعت در وجود شهید سلیمانی بسیار برجسته بود و نه تنها از هیمنه ابرقدرت ها نمی ترسید بلکه هیمنه پوشالی جبهه استکبار و حامیان آنها را در هم شکست و هرکجا حضور پیدا کرد سیلی محکمی به آنها زد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه تدبیر و شجاعت شهید سلیمانی آمیخته به اخلاص بود، گفت: شهید سلیمانی برای خدا کار کرد و حاج قاسم سلیمانی ذوب در ولایت بود و گوش به فرمان ولایت بودن را به طور عملی نشان می داد و به معنای واقعی ولایتمدار بود.

وی با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی به دنبال جذب جوانان به سمت اسلام بود، افزود: شهید سلیمانی تا توانست دست افراد و گرایش های مختلف را برای جذب به ارزش های اسلامی گرفت و حاج قاسم با رفتار خود موج موج افراد را به دریای خروشان اسلام و جبهه مقاومت جذب کرد.

سلیمی ادامه داد: حاج قاسم عزیز اهل تعبد و عبادت بود و جانانه به مکتب الهی و اهل بیت(ع) متوسل می شد و با وجود آن حجم از فعالیت ها به هیچ عنوان از عبادت و توسل خود کوتاهی نمی کرد.

وی اضافه کرد: شهید سلیمانی فوق العاده اهل مطالعه بود و در حوزه های مختلف مطالعات بسیاری داشت و همین باعث شده بود بینش فوق العاده ای داشته باشد و تحلیل های حاج قاسم مبتنی بر واقعیت ها بود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه شهید سلیمانی عاشق شهادت بود و حیات بابرکت خود را برای شهادت گذراند،گفت: شهید سلیمانی گمشده خود را در شهادت می دید و هیچگاه در مسیری که طی می کرد نهراسید و با عهدی که با یاران شهید خود بسته بود وفادار بود.

وی افزود: شهید سلیمانی وقتی خود را سرباز می خواند و در وصیت نامه خود هم بر این کلمه مقدس تأکید کرد این اوج تواضع بود که در رفتار او موج می زد و شهید سلیمانی اهل برآشفته شدن برای مادیات و جایگاه ها نبود.

سلیمی بیان کرد: شهید سلیمانی با محرومین می جوشید و با رزمندگان و بسیجیان و سایر اقشار مردم رفیق بود و هیچگاه خود را از بالا به پایین نگاه نمی کرد.

وی گفت: حاج قاسم اهل ظاهر سازی نبود و شهید سلیمانی مرد خدا بود و با خداوند معامله کرد و خداوند متعال هم نام او را پرآوازه کرد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خاطر نشان کرد: امروز نیازمند بازخوانی و تبیین سیره شهید سلیمانی هستیم و مکتب شهید سلیمانی می تواند در روح و رفتار هر فردی تحول ایجاد کند و جامعه را دچار تغییر کند. درود خداوند را به روح پرفتوح این شهید جاوید می فرستیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار