خواسته به حق مردم برخورد قاطع با برهم زنندگان امنیت کشور است پایان مرحله اول مرمت گنبد امامزاده ابوالحسن و آمنه خاتون دیزاباد در خنداب مدیران مدارس با قراردادهای توافقی به افزایش نرخ سرویس ها دامن می زنند/ سامانه سپند راهکار مدیریت حمل و نقل دانش آموزی ۱۲ کارگاه اشتغالزایی در امامزادگان استان مرکزی راه‌اندازی شد 220هزار موقوفه در کشور شناسایی شده است/ضرورت فعالیت مؤثر جامعه قرآنی در فضای مجازی ترابی برای شادی گل برنامه داشت/ لوکادیا رسما پنالتی زن اول پرسپولیس شد با ایران قوی مخالف اند/تنگنای شدید اجاره بها/سفره خزر 10 واحد صنفی فاقد پروانه کسب در اراک پلمب شد کنگره شهدای استان مرکزی با محوریت مردم و خصوصا جوانان نقش آفرینی می کند/راه اندازی قرارگاه تخصصی جهاد تبیین به برکت کنگره شهدا پیش بینی افزایش فروش نفت/ ژاپن از خریداران سنتی نفت ایران است
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵
کد خبر: 93249
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با دیار آفتاب:

اعضای کمیسیون صنایع از اظهارات وزیر و خودروسازان در خصوص افزایش قیمت ها قانع نشدند/ زیان انباشته خودروسازان نباید از جیب مردم برداشته شود

سلیمی با اشاره به اینکه اعضای کمیسیون از اظهارات وزیر و خودروسازان در خصوص افزایش قیمت ها قانع نشدند گفت: مقرر شد هر چه سریع تر کارگروهی تشکیل شود تا برای این افزایش قیمت بازبینی داشته باشد. امیدواریم این کارگروه هر چه سریع تر تشکیل شده و تصمیمی گرفته شود که مشکلی برای افکار عمومی ایجاد نشود چرا که مردم به شدت نسبت به این افزایش قیمت معترض اند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص جلسه روز گذشته اعضای این کمیسیون با وزیر صمت و خودروسازان، گفت: اعضای کمیسیون در این جلسه به شدت نسبت به افزایش قیمت معترض بودند و مبنای این تصمیم برای آنها به هیچ وجه روشن نبود. چرا که وقتی اعلام می شود افزایش تولید داریم، در پی آن قطعا باید قیمت ها کاهش پیدا کند.

وی افزود: این افزایش در حالی رخ داد که چندی پیش هم شاهد افزایش قیمت بودیم ولی با دستور رئیس جمهور قیمت ها به حالت قبل بازگشت و افزایش مجدد برای اعضای کمیسیون غیر قابل پذیرش است و از توضیحات وزیر صمت و خودروسازان قانع نشدند. در هر حال نوسان قیمت دلار که یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو بیان می شود آنقدری نبوده که قیمت به یکباره این مقدار افزایشی شود.

این عضو هیئت رئیسه مجلس، اظهار داشت: خودروسازان بیان می کنند با زیان انباشته مواجهند، بحثی در این مورد نیست ولی آیا حقوق 20 تا 25هزار نیروی مازادی که در این شرکت ها مشغولند باید از جیب مردم برداشته شود. چرا اموال مازاد خود را به فروش نمی گذارند تا این زیان را کاهش داده و مجبور به قرض گرفتن از بانک ها نشوند.

سلیمی تصریح کرد: برخی اعضای کمیسیون معتقد بودند افزایش قیمت خودرو در زمانی که واردات آن آزاد نیست پذیرفته نیست. یا باید واردات و افزایش قیمت با هم صورت پذیرد یا اگر واردات آزاد نیست افزایش قیمتی هم رخ ندهد.

این عضو کمیسیون گفت: نهایتا با توجه به اینکه اعضای کمیسیون از اظهارات وزیر و خودروسازان قانع نشدند، مقرر شد هر چه سریع تر کارگروهی تشکیل شود تا برای این افزایش قیمت بازبینی داشته باشد. امیدواریم این کارگروه هر چه سریع تر تشکیل شده و تصمیمی گرفته شود که مشکلی برای افکار عمومی ایجاد نشود چرا که مردم به شدت نسبت به این افزایش قیمت معترض اند. برخی اعضای کمیسیون خطاب به وزیر هشدار دادند در صورت سامان نیافتن این وضعیت، ممکن است از سایر ابزار های نظارتی خود استفاده کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار