رگبار و وزش باد شدید در نوار غربی/ ادامه پدیده گردوخاک در شرق و شمال‌شرق آبله میمون به ۲۰ کشور رسید دز ۴ واکسن کرونا الزامی می‌شود تصاویر/تلاش شبانه برای آواربرداری ساختمان متروپل جراحی اقتصادی مراحل تکمیلی خود را طی کند/ضرورت رفع مشکلات گام اول مردمی سازی یارانه‌ها نقشه کرونایی استان مرکزی بدون تغییر ماند/ ساوه و خمین آبی، سایر شهرستان ها زرد پیام فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در پی شهادت شهید اقتدار و صنعت دفاعی «احسان قدبیگی» ۲ نفتکش یونانی در تور سپاه/ بازی فوتبال در زمین سیاست/ دروغ‌های آشنا خطر زنگ تفریح شدن/ توافق ۳ بازیکن لیگ برتری با پرسپولیس بلاتکلیفی محض تیم ملی، بحران بازی تدارکاتی و سرپرست غایب/ استیلی در مسیر هیات رییسه!
شنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰
کد خبر: 93211
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۶
معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی:

افزایش 60درصدی مرگ و میر هفته سوم آذر نسبت به هفته قبلی نگران کننده است

اکرمی گفت:آمار ارائه شده در مقایسه مرگ و میر هفته سوم و دوم آذرماه نشان از افزایش 60 درصدی فوتی ها دارد که باعث نگرانی است و بایستی با دقت نظر عوامل این اتفاق بررسی شده و برای جلوگیری از افزایش فوتی ها اقدامات لازم انجام گیرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ اکرمی معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان مرکزی با اشاره به سطح پایین رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان، گفت: با توجه به اینکه رعایت پروتکل ها یکی از اصلی ترین راهکارها برای مدیریت بیماری کرونا است بایستی فکری برای افزایش سطح رعایت پروتکل ها شود.

وی افزود: آمار ارائه شده در مقایسه مرگ و میر هفته سوم و دوم آذرماه نشان از افزایش 60 درصدی فوتی ها دارد که باعث نگرانی است و بایستی با دقت نظر عوامل این اتفاق بررسی شده و برای جلوگیری از افزایش فوتی ها اقدامات لازم انجام گیرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی تصریح کرد: البته در ابتلا تقریبا در اکثر شهرستان ها به ثبات رسیده ایم ولی در چند شهرستان که آمار افزایشی است بایستی بررسی شود و از این افزایش هر چند کم جلوگیری شود.

اکرمی با اشاره به میزان کم رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی مدارس، گفت: در بازدید بازرسان بهداشتی از مدارس، در صورتی که رعایت پروتکل ها در سطح مطلوبی نیست اولین کسی که باید پاسخگو باشد مدیر آن واحد آموزشی است. چطور وقتی آب یک مدرسه قطع شود مدیر برای پیگیری موضوع خودش پیش قدم می شود ولی برای رعایت پروتکل های بهداشتی که اهمیت آن از آب خوردن هم بیشتر است، بیخیال از کنار آن می گذرد؟

وی با انتقاد از نظارت ضعیف اتاق اصناف و اداره صمت استان بر واحد های صنفی، گفت: متاسفانه میزان رعایت پروتکل ها در صنوف مختلف که ارتباط زیادی با عموم مردم دارند به شدت کاهش یافته است که نیاز است با بازرسی های منظم، واحد هایی که موارد بهداشتی را رعایت نمی کنند پلمپ شوند تا برای دیگران عبرت شود ولی اصلا شاهد برخورد با واحد های متخلف نیستیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی با اشاره به عدم استقبال از تزریق دوز سوم واکسن کرونا، گفت: نیاز است تا این مسئله مورد بررسی قرار گیرد. البته قرار بر این بود که سمن ها به امر بررسی وضعیت بهداشت مدارس و صنوف ورود کرده و کمک حال دانشگاه علوم پزشکی باشند که این مهم نیز صورت نپذیرفت.

اکرمی با انتقاد از تزریق پایین دوز دوم واکسن کرونا در شهرستان های کمیجان و خنداب، گفت: بایستی فرمانداران این دو شهرستان نسبت به تسریع امر واکسیناسیون اقدام کنند و اگر نیاز است بجای آنکه منتظر مردم برای تزریق واکسن بنشینند، به سراغ مردم بروند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار