ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران پشت پرده ماجرای آزادی باقر نمازی چیست؟ چرا دیدار رهبر انقلاب در دانشگاه فرماندهی انتظامی بود؟ سند سالمندی تدوین شده است نخستین سوئیت ویژه زوج‌های سالمند استان مرکزی در اراک افتتاح شد تمام اتفاقات صورت گرفته در کشور و شهر زاهدان را محکوم می‌کنیم/ عوامل خارجی دلیل اتفافات زاهدان است اینفوگرافی | عدالت آمریکایی و مرگ پروانه ها روایت یک رسانه برون‌مرزی از پشت‌پرده تجمعات دیروز ضدانقلاب در چند کشور خارجی ثبت دقت اصابت ۹۹ درصدی در حمله به اقلیم شمال عراق اغتشاش برنامه‌ریزی شده بود؛ دشمنی با اصل ایران مستقل و قوی است؛ ملت قوی ظاهر شد
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲
کد خبر: 93115
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۸
رئیس پلیس راه استان مرکزی خبر داد

مه گرفتگی شدید در برخی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی/ رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند

پورشمس، گفت: بر اساس آخرین گزارشات رسیده از وضعیت راه های استان ، در محور های ، اراک - قم ، اراک - فراهان - اراک - توره و گردنه دخان شهرستان ساوه با پدیده مه گرفتگی بسیار شدید مواجه هستیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ " محمد پورشمس "رئیس پلیس راه استان، گفت: بر اساس آخرین گزارشات رسیده از وضعیت راه های استان ، در محور های ، اراک - قم ، اراک - فراهان - اراک - توره و گردنه دخان شهرستان ساوه با پدیده مه گرفتگی بسیار شدید مواجه هستیم و در سایر محور های مواصلاتی استان  مه گرفتگی بسیار ضعیف می باشد و مشکل خاصی جهت عبور و مرور ندارند.

رئیس پلیس راه استان بیان داشت: لازم است رانندگان وسایل نقلیه، با احتیاط بیشتری رانندگی کرده و سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب را رعایت کنند.

وی افزود: رانندگان توجه داشته باشند، هنگام مه گرفتکی، میدان دید راننده محدود شده و احتمال وقوع تصادف به مراتب بالاتر می‌رود.

پور شمس افزود: لازم است تجهیزاتی مثل برف‌پاک‌کن، بخاری و ... که نقص آن‌ها می‌تواند در دید راننده تاثیر گذار باشد، مورد بازبینی و در صورت نیاز رفع نقص شود و توصیه می‌شود در صورت امکان از تردد در محور‌های مه گرفته خودداری شود.

رئیس پلیس راه  استان مرکزی ، ضمن تاکید بر این نکته که با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری بیان کرد: رانندگان به طور ویژه سرعت مطمئنه را رعایت کرده و توجه کافی به جلو در زمان مه گرفتگی را مد نظر داشته باشند تا شاهد وقوع سوانح رانندگی نباشیم.

این مقام انتظامی گفت: در زمان مه گرفتگی، سرعت خودرو بایستی به مراتب کمتر از سرعت در زمان عادی باشد، چون شعاع دید راننده به حداقل می‌رسد و اگر با سرعت بالا رانندگی کنیم ، بسیار خطرناک و احتمال خروج از راه و تصادف و واژگونی افزایش می یابد.

پورشمس در پایان بیان کرد: رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب با وسیله جلو در حین رانندگی از توصیه‌های جدی پلیس راه است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار