دبیر: اگر کسی از من دارایی در امریکا پیدا کرده؛ نوش جانش!/ دنبال جنگ و دعوا نیستیم، تهمت‌ها و دروغ‌ها را افشا می‌کنیم توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۹
کد خبر: 93115
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۸
رئیس پلیس راه استان مرکزی خبر داد

مه گرفتگی شدید در برخی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی/ رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند

پورشمس، گفت: بر اساس آخرین گزارشات رسیده از وضعیت راه های استان ، در محور های ، اراک - قم ، اراک - فراهان - اراک - توره و گردنه دخان شهرستان ساوه با پدیده مه گرفتگی بسیار شدید مواجه هستیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ " محمد پورشمس "رئیس پلیس راه استان، گفت: بر اساس آخرین گزارشات رسیده از وضعیت راه های استان ، در محور های ، اراک - قم ، اراک - فراهان - اراک - توره و گردنه دخان شهرستان ساوه با پدیده مه گرفتگی بسیار شدید مواجه هستیم و در سایر محور های مواصلاتی استان  مه گرفتگی بسیار ضعیف می باشد و مشکل خاصی جهت عبور و مرور ندارند.

رئیس پلیس راه استان بیان داشت: لازم است رانندگان وسایل نقلیه، با احتیاط بیشتری رانندگی کرده و سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب را رعایت کنند.

وی افزود: رانندگان توجه داشته باشند، هنگام مه گرفتکی، میدان دید راننده محدود شده و احتمال وقوع تصادف به مراتب بالاتر می‌رود.

پور شمس افزود: لازم است تجهیزاتی مثل برف‌پاک‌کن، بخاری و ... که نقص آن‌ها می‌تواند در دید راننده تاثیر گذار باشد، مورد بازبینی و در صورت نیاز رفع نقص شود و توصیه می‌شود در صورت امکان از تردد در محور‌های مه گرفته خودداری شود.

رئیس پلیس راه  استان مرکزی ، ضمن تاکید بر این نکته که با توجه به کاهش میدان دید راننده، رانندگی در این آب و هوا نیازمند دقت بیشتری بیان کرد: رانندگان به طور ویژه سرعت مطمئنه را رعایت کرده و توجه کافی به جلو در زمان مه گرفتگی را مد نظر داشته باشند تا شاهد وقوع سوانح رانندگی نباشیم.

این مقام انتظامی گفت: در زمان مه گرفتگی، سرعت خودرو بایستی به مراتب کمتر از سرعت در زمان عادی باشد، چون شعاع دید راننده به حداقل می‌رسد و اگر با سرعت بالا رانندگی کنیم ، بسیار خطرناک و احتمال خروج از راه و تصادف و واژگونی افزایش می یابد.

پورشمس در پایان بیان کرد: رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب با وسیله جلو در حین رانندگی از توصیه‌های جدی پلیس راه است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار