دبیر: اگر کسی از من دارایی در امریکا پیدا کرده؛ نوش جانش!/ دنبال جنگ و دعوا نیستیم، تهمت‌ها و دروغ‌ها را افشا می‌کنیم توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۶
کد خبر: 93097
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
استاندار مرکزی:

استان مرکزی در آستانه تله جمعیتی است/ این اتفاق پیری غیرقابل بازگشت را به همراه دارد

مخلص الائمه گفت: استان مرکزی به دلیل پایین بودن شاخص نرخ باروری و رشد جمعیت در آستانه گیر افتادن در تله جمعیتی است که اگر این موضوع رخ دهد فاجعه‌بار است.

به گزارش دیار آفتاب؛ مخلص‌الائمه استاندار مرکزی در آیین روز دانشجو در دانشگاه فرهنگیان گفت: این استان با ظرفیت‌های صنعتی و کشاورزی متعدد به‌دلیل پایین بودن شاخص نرخ باروری و رشد جمعیت در آستانه گیر افتادن در تله جمعیتی است که اگر این موضوع رخ دهد فاجعه‌بار است.

وی افزود: چند استان در جوار دیارآفتاب در تله جمعیتی قرار گرفته‌اند و روند پیری غیربازگشت را دارند که سامان چنین شرایطی بسیار دشوار بوده و نیازمند یاری خداوند است اما استان مرکزی هنوز به این مرحله نرسیده و باید هرچه زودتر برای پیشگیری از چنین شرایطی تدبیر داشت.

استاندار مرکزی توضیح داد: این استان جمعیت جوان و دانشجویانی دارد که باید نسبت به تکالیف خود برای بهبود نرخ جمعیتی عمل کرده و فرزندان شایسته تحویل نظام اسلامی دهند.

مخلص الائمه خاطرنشان کرد: قانون تعالی جمعیت در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و با وجود تلاش مافیای قدرتمندی که با رشد جمعیت کشور مخالف بوده و فراز و فرود زیادی ایجاد کرد، این قانون اکنون مصوب شده و باید برش استانی آن با جدیت و دقت اجرایی شود.

وی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی مکلف هستند که مفاد قانونی تعالی جمعیت را متعهدانه اجرایی کنند. در این قانون در خصوص تامین مسکن جوانان و متاهلان و خوابگاه دانشجویی تکالیفی هست که استان در تحقق آن پای کار خواهد بود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: در این قانون مقاومت قدرتمند  برابر سقط غیرقانونی جنین دیده شده و مشوق‌های خوبی در حوزه بهبود جمعیت در نظر گرفته شده است و امید می‌رود در سایه اجرایی درست آن در استان مرکزی نرخ رشد جمعیت ارتقا یابد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار