دبیر: اگر کسی از من دارایی در امریکا پیدا کرده؛ نوش جانش!/ دنبال جنگ و دعوا نیستیم، تهمت‌ها و دروغ‌ها را افشا می‌کنیم توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۶
کد خبر: 93082
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۱
رئیس کمیته امداد اعلام کرد؛

آغاز ساخت ۵ هزار واحد مسکن مددجویی با همکاری بسیج سازندگی

رئیس کمیته امداد از آغاز ساخت ۵ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد با همکاری بسیج سازندگی خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری مهر، مرتضی بختیاری در نشست تبیین شیوه‌نامه‌های اجرایی ساخت مسکن مددجویان که با حضور سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی برگزار شد، گفت: تفاهم‌نامه ساخت ۴۰ هزار واحد مسکن ویژه مددجویان کمیته امداد با همکاری بسیج سازندگی و بنیاد مسکن امضا شده و طبق برنامه‌ریزی قبلی، فاز اول این پروژه برای احداث ۵ هزار واحد آغاز شد.

وی با بیان اینکه عملیات ساخت این واحدها تا دهه فجر به پیشرفت فیزیکی مناسبی خواهد رسید، افزود: از دهه فجر مرحله دوم این پروژه با ساخت ۵ هزار واحد مسکن دیگر نیز کلید می‌خورد.

سیدمرتضی بختیاری با تاکید بر ضرورت ساخت مسکن با کیفیت برای مددجویان، اظهار کرد: علاوه بر ساخت بادوام و مقاوم، سرعت و زمان‌بندی اجرای پروژه برای ما بسیار مهم است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه شناسایی مددجویان، تشکیل پرونده و اخذ پروانه ساخت برای مرحله نخست پروژه انجام شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم در یک بازه زمانی ۲ ساله تمام ۴۰ هزار واحد تکمیل و به مددجویان تحویل شود.

بختیاری با اشاره به تفاهم‌نامه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویی توسط بنیاد مستضعفان، اضافه کرد: ۵ هزار واحد در قالب این تفاهم‌نامه پروانه ساخت دریافت کرده و وارد فاز احداث شده است. همچنین پرداخت اعتبارات در دو مرحله از سوی بنیاد مستضعفان انجام شده است.

وی مسکن را پرهزینه‌ترین کالا در سبد خانوار مددجو عنوان کرد و گفت: مسکن محرومان از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است که خوشبختانه دولت فعلی نیز نگاه ویژه‌ای به این موضوع دارد و ساخت یک میلیون مسکن در سال را برنامه‌ریزی کرده است.

سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی نیز در این نشست با بیان اینکه بسیج، سپاه و کمیته امداد از برکات انقلاب اسلامی است که با اراده بنیانگذار کبیر انقلاب تأسیس شدند، گفت: همکاری بسیج و کمیته امداد علاوه بر تشکیلاتی و ساختاری، یک همکاری اعتقادی است.

وی با اشاره به شعار رئیس جمهور برای ساخت چهار میلیون مسکن تا پایان دولت، افزود: این مأموریت مهم جز با هم‌افزایی مردم و همه دستگاه‌ها میسر نمی‌شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی خاطرنشان کرد: ساخت ۵۰۰ واحد مسکن مددجویی در استان لرستان به اتمام رسیده و به زودی تحویل مددجویان خواهد شد.

کد خبر 5368846

captcha
آخرین اخبار