دبیر: اگر کسی از من دارایی در امریکا پیدا کرده؛ نوش جانش!/ دنبال جنگ و دعوا نیستیم، تهمت‌ها و دروغ‌ها را افشا می‌کنیم توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۲
کد خبر: 93078
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶

لایحه بودجه در دولت نهایی شد/ لایحه یکشنبه آینده به مجلس می‌رود

معاون پارلمانی رییس‌جمهور از نهایی‌شدن لایحه بودجه در دولت خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور در نشست خبری امروز برای گزارش عملکرد 100روزه با بیان اینکه "ما بر تعامل مجلس و دولت تأکید داریم"، گفت: باید از حاشیه و مسایل تنش‌زا در رابطه بین دو قوا پرهیز کنیم تا دود برخی اختلافات به چشم مردم نرود.

وی افزود: در رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی تعامل خوبی بین دولت و مجلس شکل گرفت فقط وزیر آموزش و پرورش رأی نیاورد که همیشه انتخاب وزیر برای این وزارتخانه با چالش و حساسیت همراه بوده است.

معاون پارلمانی رییس جمهور با ابراز اینکه "دنبال قیاس با دولت قبل در تعامل با مجلس نیستیم"، تصریح کرد: برخی نمایندگان که با رییس جمهور جلسه دارند اعلام می‌کنند "حتی یک بار موفق نشدیم با رییس جمهور قبلی جلسه داشته باشیم". هر دو هفته چندین مجمع استانی برگزار شده است‌. تاکنون رییس جمهور با 9 مجمع استانی جلسه داشته‌اند و همه نمایندگان این مجامع نظرات خود را اعلام کرده‌اند. در این صد روز رییس جمهور پنج بار در مجلس حضور یافتند.

حسینی خاطرنشان کرد: مصوبات مجلس بدون وقفه ابلاغ می‌شود و یک مورد هم نبوده است که به تأخیر بیفتد، جلسات سران سه قوه هم منظم برگزار می‌شود. برنامه‌ریزی انجام شده است معاون اول با کمیسیون‌های مجلس دیدار خواهد داشت که جلسه اول با کمیسیون اقتصادی برگزار شده است.

وی گفت: لایحه بودجه در دولت نهایی شده است قرار شد تعامل و هماهنگی  بیشتری با کمیسیون برنامه و بودجه شود و یکشنبه آینده لایحه با حضور رییس جمهور  تقدیم مجلس شود.

حسینی اضافه کرد: 255 مورد سؤال از دولت انجام شده است و به 4/5 برابر قبل رسیده است که این حق نمایندگان است ولی اگر وزرا دایم قرار باشد به سؤالات پاسخ دهند به کار خود نمی‌رسند. 100 سؤال را فقط سه نماینده مطرح کرده‌اند، بیشترین سؤال از وزارت نیرو شده است، وزیر جدید که نقشی در مسایل کم‌آبی نداشته است ولی 39 سؤال از او طرح شده است‌، برنامه‌ریزی برای حل بحران آب انجام شده است و دولت توان خود را برای حل بحران به‌کار برده است. عهد دولت ساخت 4 میلیون مسکن در 4 سال است، نمایندگان صبر کنند اگر کم‌کاری شد، سؤال کنند ولی تازه کار شروع شده است.

معاون پارلمانی رییس جمهور با اعلام اینکه 557 طرح از سوی نمایندگان طرح شده است، گفت:  نگاه رییس جمهور این است که به‌جای طرح، لایحه تهیه شود زیرا در تهیه لایحه کار کارشناسی دقیق‌تر انجام می‌شود و وسایلی مثل بار مالی آن دقیق‌تر بررسی خواهد شد، باید نمایندگان قانع شوند که به‌جای طرح، لایحه تهیه شود، از نمایندگان توقع داریم محدودیت‌های دولت را در نظر داشته باشند‌‌. برخی نمایندگان توقع 20 پروژه بزرگ دارند که اجرای همه آنها در توان دولت نیست، انتظار داریم نمایندگان واقع‌بین باشند.

وی تأکید کرد: این دولت، دولت پاسخگو است و به ابهامات و سؤالات پاسخ می‌دهد.

حسینی افزود: 140 لایحه از دولت قبل باقی مانده بود که دولت جدید باید براساس آیین‌نامه دولت و مجلس درباره آنها اظهارنظر کند که بررسی 94 لایحه در دولت ادامه می‌یابد، درباره ‌15 لایحه تقاضای استرداد شده است و سایر موارد هنوز در مرحله رسیدگی است.

انتهای پیام/+

captcha
آخرین اخبار