دبیر: اگر کسی از من دارایی در امریکا پیدا کرده؛ نوش جانش!/ دنبال جنگ و دعوا نیستیم، تهمت‌ها و دروغ‌ها را افشا می‌کنیم توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۳
کد خبر: 93061
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲

نخستین واحد نیروگاه جدید ری سال ۱۴۰۳ وارد مدار می‌شود

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی از آغاز به کار نخستین واحد نیروگاه جدید کلاس اف ری تا پیک مصرف سال ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از ری، حمیدرضا عظیمی صبح امروز در جمع خبرنگاران در جریان بازدید از روند ساخت نیروگاه جدید ری اظهار داشت: نیروگاه فعلی ری در دهه 50 شمسی با ظرفیت تولید بیش از یک‌‌هزار مگاوات احداث شده و در زمان حاضر با 21 واحد توربین گازی به‌ظرفیت 500 مگاوات و راندمان پایین در حال فعالیت است.

وی افزود: شرکت برق حرارتی برای برچیدن واحدهای گازی قدیمی و راندمان پایین نیروگاه ری برنامه‌ریزی‌های اصولی انجام داده که به‌ترتیب در حال انجام شدن است.

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی در ادامه گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته یک بلوک سیکل ترکیبی هزارمگاواتی کلاس اف راندمان بالا جایگزین واحدهای قدیمی نیروگاه فعلی ری خواهد شد.

بیشتر بخوانید

عظیمی با تأکید بر اینکه در زمان حاضر احداث پست GIS نیروگاه توسط پیمانکار در دستور کار قرار گرفته است خاطرنشان کرد: تجهیزات پست سفارش‌گذاری و فعالیت‌های ساختمانی آن نیز آغاز شده است.

انتهای پیام/ح+

captcha
آخرین اخبار