دبیر: اگر کسی از من دارایی در امریکا پیدا کرده؛ نوش جانش!/ دنبال جنگ و دعوا نیستیم، تهمت‌ها و دروغ‌ها را افشا می‌کنیم توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۶
کد خبر: 93049
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۳
در دیدار نماینده اراک و وزیر جدید آموزش و پرورش مطرح شد؛

185میلیارد ریال برای پرداخت حقوق فرهنگیان استان در اولویت قرار گیرد/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای اولین بار در اراک اجرایی می شود

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در دیدار با وزیر آموزش و پرورش مهم ترین مسائل آموزش و پرورش استان مرکزی خصوصا سه شهرستان اراک خنداب و کمیجان را مطرح کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در دیدار با یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش مهم ترین مسائل آموزش و پرورش استان مرکزی خصوصا سه شهرستان اراک خنداب و کمیجان را مطرح کرد.

وی در این دیدار با اشاره به کمبود شدید نیروی انسانی در مدارس شهرستان های اراک و ساوه، گفت: در حالی که در سال جاری حدود 800بازنشسته آموزش و پرورش داشته ایم، کل نیروهای جدید جذب شده و یا نیروهایی که با عناوین مختلف بکارگیری شده اند به همان میزان است و کمبود های قبلی جبران نشده است. لذا وزیر دستور دادند تا سهمیه بیشتری به این دو شهرستان داده شود تا کمبود ها جبران شود.

کریمی با بیان اینکه 185میلیارد ریال کمبود بودجه در استان برای برخی حقوق نیروهای آموزش و پرورشی وجود دارد، تشریح کرد: تغییر صندوق نیروهای مدارس استثنایی که باعث ایجاد مشکل در بازنشستگی آنها شده است، پرداخت سنوات ارفاقی فرزندان و همسران شهدا، پرداخت هزینه بیمه پایه جانبازان شاغل در آموزش و پرورش، پرداخت هزینه ماده 51 ایثارگران طی سالهای 91 تا 94، پرداخت اجاره بهای مدارس اوقافی استان مجموعا کسری بودجه 185 میلیاردی را رقم زده است. با بیان این کسری بودجه به وزیر جدید، ایشان به معاونت مالی وزارتخانه دستور دادند تا پیگیری لازم انجام شود.

وی با اشاره به پیشنهاد برخی از فرهنگیان نخبه استان درباره اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در یکی از مدارس استان به عنوان پایلوت، گفت: این پیشنهاد به وزیر داده شد که مقرر شد تا وزیر وقتی برای آشنایی با این طرح آزمایشی بگذارند و در صورت تایید، به شورای عالی آموزش و پرورش کشور ارائه شود تا اولین مدرسه کشور برای محقق کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را در استان مرکزی و شهر اراک داشته باشیم.

کریمی با اشاره به لزوم تغییر تیم مدیریتی در صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: وزیر جدید نیز برای تحقق این مهم پیگیر است تا تیمی مدبر و پاکدست بر این صندوق مدیریت داشته باشد و مطالبات آنها را دنبال کند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار