دبیر: اگر کسی از من دارایی در امریکا پیدا کرده؛ نوش جانش!/ دنبال جنگ و دعوا نیستیم، تهمت‌ها و دروغ‌ها را افشا می‌کنیم توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۲
کد خبر: 93034
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱
استاندار مرکزی در حاشیه بازدید از پروژه کتابخانه مرکزی اراک خبر داد؛

تخصیص 100درصدی اعتبار کتابخانه مرکزی اراک/سال آینده بزرگترین کتابخانه عمومی کشور به بهره برداری می رسد

مخلص الائمه در خصوص پروژه کتابخانه مرکزی اراک گفت: امیدواریم بتوان با تزریق منابع مالی مناسب روند پیشرفت این پروژه تسریع شود و در سال آینده شاهد افتتاح آن باشیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در حاشیه بازدید از پروژه در دست ساخت کتابخانه مرکزی اراک در جمع خبرنگاران گفت: کمبود بودجه پروژه های عمرانی در سطح کشور باعث روند کند پیشرفت آنها شده است.

مخلص الائمه اظهار کرد: پروژه کتابخانه مرکزی اراک نیز با توجه به اینکه در ردیف پروژه های ملی تعریف نشده است و تمام بودجه خود را از ردیف های استانی می گیرد، مشکل مضاعفی در این زمینه دارد.

وی افزود: با این حال چندین پروژه در شهر اراک از جمله کتابخانه مرکزی جزو مطالبات شهروندان بوده و هست. البته در حال حاضر پروژه کتابخانه مرکزی اراک در وضعیت نسبتا مناسبی قرار دارد چرا که پیشرفت قابل قبولی داشته است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: امیدواریم بتوان با تزریق منابع مالی مناسب روند پیشرفت این پروژه تسریع شود و در سال آینده شاهد افتتاح آن باشیم. البته در نظر داریم تخصیص بودجه این پروژه در سال جاری را به صورت 100درصد انجام دهیم.

مخلص الائمه اضافه کرد: در زمینه تامین مالی پروژه علاوه بر شهرداری اراک که وظیفه ذاتی دارد، در نظر داریم از ظرفیت خیرین استانی و حتی ملی نیز برای تکمیل بزرگترین کتابخانه عمومی کشور بهره ببریم.

وی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است این پروژه علاوه بر مطالبات قبلی به پیمانکار، نیازمند مبالغی هم برای فرایند ساخت دارد.

گفتنی است پروژه کتابخانه عمومی اراک از سال ۱۳۸۶ کلید خورد و پس از سالها جا نمایی و نقشه کشی ساختمان، در سال ۱۳۹۳ کلنگ آن در میدان سرداران بر زمین خورد و قرار بود طی مدت ۳ سال به بهره برداری برسد. این کتابخانه در زمینی به مساحت ۶هزار و ۲۰۰متر مربع با زیربنای ۱۸هزار و ۵۰۰متر مربع در هفت طبقه (۵طبقه روی زمین و ۲طبقه زیر زمین بعنوان پارکینگ) همچنان در حال ساخت است.

 پس از ۷ سال از شروع به ساخت، این کتابخانه ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد و گفته می شود اگر منابع آن به موقع تخصیص پیدا کند قرار است تا سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور،خرداد ۹۸ در سفر به استان مرکزی اعلام کرد که پروژه کتابخانه مرکزی اراک بنا بر آمار، بزرگترین کتابخانه مرکزی عمومی کشور خواهد بود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار