خاندوزی: اعطاى ٧٩٣ هزار وام خرد و بدون ضامن تا ١٥ شهریور ١٤٠١/ رشد اقتصادی کشور به ۳.۸ درصد رسید کشف 19 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در مرکزی / 8 دستگاه خودروی شوتی توقیف شد ایرانِ 7 تکه؛ نقشه آمریکایی تجزیه ایران پشت پرده ماجرای آزادی باقر نمازی چیست؟ چرا دیدار رهبر انقلاب در دانشگاه فرماندهی انتظامی بود؟ سند سالمندی تدوین شده است نخستین سوئیت ویژه زوج‌های سالمند استان مرکزی در اراک افتتاح شد تمام اتفاقات صورت گرفته در کشور و شهر زاهدان را محکوم می‌کنیم/ عوامل خارجی دلیل اتفافات زاهدان است اینفوگرافی | عدالت آمریکایی و مرگ پروانه ها روایت یک رسانه برون‌مرزی از پشت‌پرده تجمعات دیروز ضدانقلاب در چند کشور خارجی
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵
کد خبر: 93028
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۴
عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

تیم مذاکره‌کننده ایرانی از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است/آشفتگی غرب از مواضع صریح و بسته‌های پیشنهادی رفع کلیه تحریم‌های ایران

سلیمی گفت: تیم مذاکره‌کننده فعلی با ارائه بسته‌های پیشنهادی روشن به‌طرف مقابل، در این دوره از مذاکرات مقتدرانه حاضرشده و طرف مقابل به دلیل ارائه مواضع صریح و شفاف و بسته‌های پیشنهادی در راستای رفع کلیه تحریم‌ها، دچار آشفتگی و سردرگمی شده است.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس و نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص نخستین دور مذاکرات رفع تحریم‌ها میان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران و گروه موسوم به ۱+۴ در دولت سیزدهم، گفت: این دوره از مذاکرات با دوره‌های قبلی کاملاً متفاوت است. یکی از تفاوت‌های آن حضور تیم کارشناسی قوی در این دوره است که موضع شفاف جمهوری اسلامی یعنی همان برداشتن کلیه تحریم‌ها به صراحت اعلام شده و به طرف های مقابل توصیه می کنیم قدرت تصمیم گیری در این خصوص داشته باشند.

وی افزود: تیم مذاکره کننده فعلی با ارائه بسته های پیشنهادی روشن به طرف مقابل، در این دوره از مذاکرات مقتدرانه حاضر شده و طرف مقابل به دلیل ارائه مواضع صریح و شفاف و بسته های پیشنهادی در راستای رفع کلیه تحریم ها، دچار آشفتگی و سردرگمی شده است.

سلیمی اظهار کرد: این دوره از مذاکرات بر خلاف دوره قبل تیم کارشناسی مذاکره کننده از نخبگان و افراد زبر دست هستند و راه فریب را برای طرف مقابل مسدود کرده و خلاء دوره قبل که به دلیل نبود کارشناس فریب طرف مقابل را خوردند در این دوره برطرف شده و تیم مذاکره کننده فعلی اجازه نخواهد داد تا طرف مقابل ترفندهای فریبنده استفاده کند.

وی بیان کرد: در دوره قبل به دلیل نبود تیم قوی در مذاکرات کلاه بر سر تیم ایرانی رفت و این دوره این خلاء برطرف شده و دشمن این تصور را نداشته باشد که بتواند مانند دوره قبلی مذاکرات از ترفندهای پیچیده برای فریب استفاده کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: توصیه می‌کنیم طرف مقابل با مطالعه و داشتن قدرت تصمیم گیری وارد عمل شود چراکه دولت جمهوری اسلامی عوض شده و به تبع آن تیم مذاکره کننده نیز تغییر پیدا کرده از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است.

مذاکرات لغو تحریم‌ها که از روز دوشنبه هشتم آذرماه در وین پایتخت اتریش ازسرگرفته شده‌ بود، دیروز جمعه ۱۲ آذرماه پس از پنج روز گفت وگو پایان یافت؛ مذاکراتی که نخستین دور آن در دولت دکتر «سیدابراهیم رئیسی» به شمار می‌رود.

«علی باقری کنی» رئیس تیم مذاکره‌کننده کشورمان روز جمعه پس از پایان نشست کمیسیون مشترک برجام با بیان اینکه «قرار شد طرف‌های مقابل برای بررسی متون پیشنهادی ایران به پایتخت‌ها بازگردند»، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد که طرف‌ها پاسخ مستند، مستدل و منطقی به متون ایران ارائه کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار