دبیر: اگر کسی از من دارایی در امریکا پیدا کرده؛ نوش جانش!/ دنبال جنگ و دعوا نیستیم، تهمت‌ها و دروغ‌ها را افشا می‌کنیم توافقات در وین درباره ایده‌ها تا حدود زیادی انجام شده است/ آمریکا باید تصمیمات خود را درباره مسائل باقیمانده اعلام کند افزایش ۲۵ برابری آنتی‌بادی‌ با تزریق واکسن در دوز سوم فواید رژیم غذایی خام بر سلامت جسم و روان ظرفیت‌های فضای مجازی برای اشتغال زنان / «آموزش»؛ لازمه رشد مشاغل مجازی  بدون فوتی و شناسایی ۱۰۰ مورد مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته مردم اراک تیم آلومینیوم را دوست دارند و باید به آن بها داد/ اولویتم ساختار و حرفه‌ای بودن تیم است کدام اژدر‌های ایرانی قاتل ناو‌های هواپیمابر آمریکایی هستند؟ صعود آلومینیوم در ضیافت پنالتی ها/ وداع تلخ و زودهنگام محرم با جام حذفی آغاز اجرای موافقتنامه ۲۵ ساله ایران و چین موفقیتی راهبردی است
سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۷
کد خبر: 93022
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵
کاراته به طور قطع پرجمعیت‌ترین رشته رزمی کشور ماست؛

زند: برخی حواشی از سایر رشته‌های رزمی به کاراته تحمیل شده/ اعضای کمیسیون ورزشکاران از حق کاراته دفاع کنند

کارشناس و مربی کاراته گفت: عجیب نیست اگر برخی حواشی از سوی افراد سایر رشته‌های رزمی به کاراته وارد شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ جمشید زند، مربی و کارشناس کاراته در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا پیرامون حواشی اخیر انتخابی تیم ملی کومیته اظهار داشت: ذات انتخابی و انتخابات هر کجا باشد، حاشیه هم دارد اما نباید این حواشی را دال بر ناعدالتی دانست. هیچ‌کاری بدون اشکال و ایراد نیست اما فکر می‌کنم در این انتخابی‌ها عدالت به شکل نسبی رعایت شد.

او صحبت‌هایش را این‌گونه ادامه داد: تیم منتخب شرایط خوبی برای مسابقات جهانی داشت که متأسفانه اعزام نداشتیم و این عدم حضور تیم ملی ایران در امارات در گام نخست به ضرر کاراته دنیاست.

وی در ادامه بیان داشت: حالا تیم ملی هم شرایط خوبی برای مسابقات قهرمانی آسیا دارد و این افراد آماده باید مسابقه بدهند. پس از مدت‌ها با ترکیبی خوب راهی رقابت‌های قهرمانی قاره می‌شویم.

زند درباره عملکرد فدراسیون کاراته عنوان داشت: فدراسیون فعلی تصمیمات خوب و کارهای درستی داشته اما از آن جا که کاراته به طور قطع پرجمعیت‌ترین رشته رزمی کشور ماست و پس از فوتبال در بالاترین جمعیت ورزشکار قرار گرفته، نمی‌توان همه را راضی نگه داشت.

او در همین باره گفت: فدراسیون کاراته هرگز قائم به شخص نبوده و با رفت‌وآمد مسئولان نباید لطمه‌ای به کاراته وارد شود. این مجموعه قوی و عنوان‌دار به کسی اجازه آسیب نمی‌دهد و خودمان باید از این امر جلوگیری کنیم.

رئیس هیأت استان مرکزی در مورد پردازش به حواشی در فدراسیون کاراته با وجود عملکرد بهتر نسبت به فدراسیون‌های تکواندو و جودو اذعان داشت: این جمعیت بسیار بالاخره با تفاوت نظر و سلیقه هم همراه است و اگر در جایی حاشیه پیش نیاید، یعنی یک جای کار می‌لنگد و مسیر اشتباه شده. هرگز در هیچ سازمانی امکان رضایت کامل اهالی‌اش نیست و حاشیه هم جزوی از این ماجراست.

وی بااشاره به نتایج کاراته در رویدادهای اخیر تصریح داشت: کاراته وارد فضای پویایی جدیدی شده و نخستین مدال طلای تاریخ المپیک خود را هم کسب کرده؛ بنابراین عجیب نیست اگر این حواشی از سوی افراد سایر رشته‌های رزمی به کاراته وارد شود.

او در این باره گفت: باید از کاراته حفاظت کرد؛ برخی از دوستان به محض جدایی از مناصب و پست‌ها، واکنش حاشیه‌ای دارند و خداحافظی برای‌شان سخت است که باعث تنش می‌شود.

زند در خصوص مسیر فدراسیون در استعدادیابی تأکید داشت: برخی جاها اختیار امور از دست فدراسیون ملی خارج بود و حتی به واسطه المپیک، غفلت کنفدراسیون آسیایی از این امر را هم شاهد بودیم اما در کل به عملکرد فدراسیون کاراته در بحث پشتوانه‌سازی نمره قبولی می‌دهم. با این حال فدراسیون کارهای زیادی دارد و تازه روی ریل موفقیت قرار گرفته.

وی در ادامه ابراز داشت: کرونا آسیب‌های بسیار بدی به جامعه کاراته زد و استعدادهای زیادی در این بین سوختند اما اگر رویه فعلی ادامه پیدا کند، شاهد تبلور ستاره‌ها خواهیم بود. عدم ثبات مدیریت طی سال‌های اخیر از بزرگ‌ترین آفت‌های فدراسیون بوده که باید با آن مقابله کرد.

پیشکسوت کاتا پیرامون بحث کرسی‌های بین‌المللی خاطرنشان داشت: فدراسیون باید درصدد کسب کرسی‌های جهانی و آسیایی برای کاراته باشد و در حفظ آن هم بکوشد. با کسانی که کرسی‌های ایران را به راحتی از دست می‌دهند باید برخورد شود؛ چرا که این کار خیانت در حق ورزش کشور ماست.

زند درباره حضور ۳ کاراته‌کا در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک عنوان داشت: با یک دوره حضور در المپیک به ۳ کرسی مهم ملی رسیدیم و این افتخار ماست. مسئولیت سنگینی بر دوش ۳ نماینده جامعه کاراته، علی‌الخصوص سجاد گنج‌زاده در قامت ریاست قرار گرفته و آن‌ها باید از حق مسلم کاراته دفاع کنند.

وی در پایان گفت: اکنون با وجود عدم حضور در مسابقات جهانی، هنوز بچه‌های ما در رنک جهانی هستند و این یعنی افتخار. باید در ادامه راه به کرسی‌های مهم دست یابیم و همه اعم از اعضای مجمع، مسئولین، ورزشکاران و پیشکسوتان دست به دست هم بدهیم تا کسی اجازه حاشیه‌سازی بی‌مورد را به خود ندهند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار