به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب ناکامی غربگرایان داخلی در عملیات رسانه‌ای علیه سفر رئیس‌جمهور به روسیه دسترسی 79درصد روستاهای استان مرکزی به اینترنت/ تمامی روستاهای بالای 10 خانوار مرکزی تا سال آینده به اینترنت متصل می شوند طراحی اجزای روابط راهبردی در مذاکره رئیسی - پوتین/ بودجه پایتخت زیر ذره‌بین حال پرسپولیس خوش نیست/ نبرد یوزهای پارسی با ببرهای آبی آسیا / درخواست رسمی فولاد برای جذب بیرانوند! هماهنگی سران قوا برای تخصیص اعتبار ارز ترجیحی تا پایان سال جاری
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸
کد خبر: 92957
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳

کاهش ۱۲ درجه‌ای دما در شمال کشور

در روز‌های پنجشنبه و جمعه کاهش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دما برای نیمه شمالی کشور پیش بینی می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، امروز (۱۱ آذرماه) گستره فعالیت سامانه بارشی، شمال غرب، غرب، جنوب غرب، استان‌های ساحلی خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، غرب استان‌های اصفهان و فارس، بوشهر و بخش‌هایی از خراسان شمالی را فرا خواهد گرفت که سبب بارش باران و وزش باد شدید موقت می‌شود. در استان‌های جنوبی رعدوبرق و در برخی نقاط شمال غرب و ارتفاعات استان‌های واقع در البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش به صورت برف است.

شدت بارش‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر، آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، اردبیل، غرب کردستان و کرمانشاه، لرستان، جنوب همدان، غرب چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، بخش‌هایی از مرکزی، تهران، البرز و شمال قزوین است.

روز جمعه بارش در نوار غربی کاهش یافته و گستره فعالیت سامانه، نیمه شرقی کشور را در بر خواهد گرفت. در این روز در سواحل مرکزی و شرقی خزر، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در سمنان و شرق تهران بارش باران و در ارتفاعات برف پیش بینی می‌شود و در نواحی مرکزی، شرقی و جنوبی کشور بارش پراکنده و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود. پنجشنبه دریای خزر و شمال خلیج فارس، جمعه خلیج فارس، دریای خزر و شنبه خلیج فارس مواج است.


بیشتر بخوانید


 پنجشنبه در استان‌های کردستان، زنجان، همدان، قزوین، مرکزی، خوزستان و جمعه در سیستان و بلوچستان و شرق سمنان وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود.

شنبه در خراسان رضوی و خراسان شمالی بارش پراکنده رخ داده و به تدریج سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی می‌شود.

یکشنبه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز در زنجان و قزوین ابرناکی و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

دوشنبه در غالب مناطق کشور جوی پایدار پیش بینی می‌شود. لازم به ذکر است در روز‌های پنجشنبه و جمعه کاهش ۸ تا ۱۲ درجه‌ای دما برای نیمه شمالی کشور پیش بینی می‌شود. امروز با فعالیت سامانه بارشی به تدریج از غلظت آلاینده‌های جوی در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت کاسته می‌شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار