اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب دسترسی 79درصد روستاهای استان مرکزی به اینترنت/ تمامی روستاهای بالای 10 خانوار مرکزی تا سال آینده به اینترنت متصل می شوند طراحی اجزای روابط راهبردی در مذاکره رئیسی - پوتین/ بودجه پایتخت زیر ذره‌بین حال پرسپولیس خوش نیست/ نبرد یوزهای پارسی با ببرهای آبی آسیا / درخواست رسمی فولاد برای جذب بیرانوند! هماهنگی سران قوا برای تخصیص اعتبار ارز ترجیحی تا پایان سال جاری شایعاتی که با پررنگ شدن روابط ایران و روسیه ساخته می‌شود/ هجمه‌های غرب‌زده‌ها ادامه دارد تعرفه گذاری خدمات پرستاری در حال انجام است/ پیگیری تسهیلات ایثارگری برای پرستاران آسیب دیده از کرونا نخستین فهرست خانه‌های خالی منتشر شد/ مهلت پرداخت مالیات تا پایان بهمن
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
کد خبر: 92952
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶

مدت زمان آخرین مالکیت مسکن برای ثبت نام به ۵ سال کاهش یافت

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: شرط عدم مالکیت خصوصی مسکن برای ثبت نام نهضت ملی مسکن به ۵ سال قبل از زمان ثبت نام کاهش یافت.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود محمودزاده درباره اصلاح شروط ثبت نام متقاضیان نهضت ملی مسکن اظهار کرد: بر اساس آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید مسکن ۴ شرط لحاظ شده است که یکی از آنها عدم وجود مالکیت خصوصی برای متقاضی از اول فروردین ۱۳۸۴ تا کنون بوده است که بیش از ۱۶ سال می‌شود.

وی یکی دیگر از شروط را سابقه حداقل ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا عنوان و بیان کرد: این دو شرط با مصوبه اخیر هیئت دولت به وزارت راه و شهرسازی واگذار شد که بر اساس دستورالعمل جدیدی که وزارت راه و شهرسازی تهیه کرده و ابلاغ خواهد کرد، امکان تسهیل شدن این شرایط فراهم شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: قرار است شرایط برای هم شهرهای سراسر کشور ثابت نباشد؛ مثلاً در جاهایی که امکان تأمین بیشتر اراضی را داریم و امکان تأمین مسکن وجود دارد، می‌توانم فاصله زمانی سکونت را کوتاه‌تر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سابقه نداشتن مالکیت خصوصی از ۱۶ به ۵ سال کاهش می‌یابد؛ این اتفاق می‌تواند تعداد زیادی از متقاضیان را پوشش دهد؛ کسانی که در این مدت مالکیت خصوصی داشته اند ولی به هر دلیلی آن را از دست داده اند و در حال حاضر فاقد مالکیت مسکن هستند، بتوانند از امتیازات این طرح استفاده کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تعداد متقاضیان ثبت نام در سامانه نهضت ملی مسکن یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر را رد کرد.

وی تصریح کرد: به مرور به تعداد شهرهای مورد هدف در سامانه ثمن افزوده شده و در صورت تقاضا امکان تمدید مهلت ثبت نام وجود دارد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار