رأی سنای فرانسه به ممنوعیت حجاب در مسابقات ورزشی آتش‌نشانی که بی‌ادعا دل به آتش زد/«رضا»؛ راضیم به رضای خدا+عکس از قرارداد ۱۵ میلیارد دلاری آب شیرین کن های هسته ای تا خرید ۲ هزار لوکوموتیو مهلت پرداخت واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اراک تمدید شد ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
کد خبر: 92947
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۴
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک:

۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان مرکزی یک نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند

علی‌محمدی گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان مرکزی یک نوبت و ۷۴درصد هر دو نوبت واکسن کرونایی خود را دریافت کرده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی‌محمدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: از ۸۰۸ هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت هدف بالای ۱۲ سال دانشگاه علوم پزشکی تاکنون ۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان یک نوبت و ۷۴درصد هر دو نوبت واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

علی محمدی با اشاره به شیوع سویه‌های جدید کرونا در کشورهای آفریقایی و اروپایی و احتمال شیوع آن در دیگر مناطق جهان اظهار کرد: واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی مهم ترین راه برای جلوگیری از افزایش مبتلایان و فوتی ها است.

وی افزود: در شبانه روز اخیر 38 نفر در استان به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۱۷ نفر در بیمارستان بستری شده اند و در این مدت هیچ گونه فوتی گزارش نشده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: شرایط استان مرکزی کاملاً شکننده است و  واکسن به‌تنهایی نمی‌تواند در جلوگیری از شیوع موج جدید کرونا مؤثر باشد چراکه دستورالعمل‌های بهداشتی باید موردتوجه همه مردم باشد ولی با توجه به روند قابل‌قبول واکسیناسیون در استان مرکزی در خصوص اشغال بیمارستان‌ها نگرانی وجود ندارد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار