ابراز نگرانی هپکویی ها از مصوبه واردات 10هزار دستگاه ماشین آلات معدنی و راهسازی/ سالها با دست خالی با مافیای پیچیده واردات جنگیده ایم! به‌لیمو، مسکن طبیعی استرس توزیع یک هزار و 100 بسته معیشتی به نیت شهید سلیمانی در فراهان اقتدار توام با مهرباني مهمترين دستاورد نیروی انتظامي به شمار مي رود ایجاد پالایشگاه مازوت در خمین گزارش تصویری| بازدید نماینده اراک کمیجان و خنداب از دفتر پایگاه خبری دیارآفتاب ناکامی غربگرایان داخلی در عملیات رسانه‌ای علیه سفر رئیس‌جمهور به روسیه دسترسی 79درصد روستاهای استان مرکزی به اینترنت/ تمامی روستاهای بالای 10 خانوار مرکزی تا سال آینده به اینترنت متصل می شوند طراحی اجزای روابط راهبردی در مذاکره رئیسی - پوتین/ بودجه پایتخت زیر ذره‌بین حال پرسپولیس خوش نیست/ نبرد یوزهای پارسی با ببرهای آبی آسیا / درخواست رسمی فولاد برای جذب بیرانوند!
پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
کد خبر: 92935
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹

طرح تروریستی داعش برای هدف قرار دادن سامراء

یک منبع امنیتی عراقی از طرح تکفیری‌ها برای هدف قرار دادن سامراء خبر دادند.

به گزارش دیار آفتاب؛ یک منبع امنیتی از قصد داعش برای انجام عملیات تروریستی گسترده در شهر سامراء خبر داد.

این منبع به بغداد الیوم گفت: اطلاعاتی به دست آمده مبنی بر اینکه گروه تروریستی داعش قصد انجام عملیات تروریستی گسترده در شهر سامراء برای هدف قراردادن بازار، تجمعات انسانی و حرم مطهر امامین عسکریین(ع) را دارد.

به گفته این منبع، قرار بود عملیات تروریستی مذکور به واسطه یک خودروی بمب گذاری شده که از ناحیه «الاسحاقی» وارد شهر می‌شود ، انجام شود.

یادآور می‌شود که سامراء چند سالی است که شاهد ثبات امنیتی است اما مناطق اطراف آن همواره هدف حملات داعش قرار می‌گیرد.

درهم شکستن قایق‌های داعشی در شمال شرق دیالی

«صادق الحسینی» سخنگوی محور دیالی حشد شعبی عراق از درهم شکستن قایق‌های داعشی در دریاچه «حمرین» در شمال شرق دیالی خبر داد.

وی افزود: با تلاش اطلاعاتی حشد شعبی طی روزهای اخیر، سه مخفیگاه قایق های داعشی در دریاچه حمرین در هشتاد کیلومتری شمال شرق بعقوبه شناسایی و 9 قایق داعشی منهدم گردید.

الحسینی گفت: این قایق‌ها در انتقال آذوقه و مهمات و مواد منفجره  برای تکفیری‌ها و نیز انتقال تروریست‌ها نقش بسزایی داشتند.

وی افزود: این عملیات حشد شعبی در تامین دریاچه حمرین و ناکام گذاشتن تحرکات داعش موثر واقع شد.

عملیات موفق حشد شعبی در کرانه روند الوند در دیالی

از سوی دیگر اداره اطلاع رسانی حشد شعبی عراق اعلام کرد که نیروهای حشد شعبی موفق به تامین امنیت 10 کیلومتر از کرانه رود «الوند» در استان دیالی شدند که از ابتدای پل «حلوان» تا جنوب رود الوند در شمال خانقین است.

«طالب الموسوی» فرمانده عملیات دیالی حشد شعبی هم اعلام کرد که عملیات تامین رود الوند در دیالی با مشارکت ارتش انجام شد.

وی افزود: این عملیات به دنبال اطلاعات واصله درباره تحرکات داعش در منطقه انجام شد و در آن تیپ‌های 23، 28 و 110 انجام شد.

الموسوی گفت: این عملیات پیشدستانه است تا امکان هرگونه تحرکی را از داعش بگیریم و آنرا تحت تعقیب قرار دهیم.

دستگیری سرکرده بارز داعش در الانبار و دیالی

یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد: نیروهای پلیس استان الانبار بر اساس اطلاعات دقیق و قرار دادن کمینی، یکی از سرکرده های بارز داعش را دستگیر کردند. این داعشی مسئول انتقال اموال داعش از خارج به خانواده‌های آنها در مناطق مختلف عراق بود.

این منبع افزود: این داعشی در فلوجه بدون مقاومت قابل ذکر، دستگیر شد. وی یکی از مهمترین انتقال دهندگان پول به داعشی‌ها بود. عملیات دستگیری او از طریق رصد تحرکاتش به شکل دقیق انجام شد. وی قرار ملاقات با یکی از داعشی‌ها در فلوجه را داشت.

اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق همچنین از دستگیری یک سرکرده داعشی در روستای «حلوان» از توابع «جلولاء» در استان دیالی خبر داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

captcha
آخرین اخبار